Puzzle 2014

Awatar użytkownika
Karolu
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2014, 14:37

Puzzle 2014

Post autor: Karolu »

Moje pierwsze puzzle. Lubię Disney'a i trochę z sentymentu (jak byłem dzieckiem to układanka firmy Trefl z serii Disnay "Under The Moon Meeting" 600 elementów była moją ulubioną) od niej zaczynam. To moje pierwsze puzzle ułożone po wielu latach.
Wybaczcie za jakość zdjęć, ciężko zrobić puzzlom dobre zdjęcie o czym sami już pewnie wiecie.
Tak więc puzzle firmy Clementoni, Panorama Sweet Night (1000 elementów), czekają już na antyramę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Następne puzzle, Triss Merigold wydane przy okazji gry Wiedźmin 2, co ciekawe puzzle są firmy cdproject. Układanka składa się z 1500 elementów, ich wielkość po ułożeniu to 85x58cm, do nich jest również dodany plakat z tym samym motywem i rozmiarem oraz jakaś moneta nawiązująca do świata gry. Jak widać puzzle jeszcze w folii, ale już niedługo zaczynam układanie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Praca w toku? Ciekawy jestem czy puzzle mają taki sam kształt jak na opakowaniu. Przypominają mi Trefla sprzed parunastu lat.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puzzle 2014

Post autor: leżak »

Jest pewne podobieństwo.
Może jest tak jak przy puzzlach których producentem jest Empik - tzn. na zlecenie wykonał Trefl. Jak będę w salonie to z ciekawości zajrzę do działu z puzzlami. Może będą.
Awatar użytkownika
Karolu
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2014, 14:37

Re: Puzzle 2014

Post autor: Karolu »

Niestety wiedźmińskie puzzle są fatalnie zaprojektowane. Jest wiele całych czarnych elementów, a niestety puzzle są tak zaprojektowane, że pasuje do siebie idealnie wiele kombinacji przez co ciężko stwierdzić który, z którym puzzlem powinien być połączony. Kształt tych puzzli jest też zupełnie inny niż ten pokazany na opakowaniu. Ja rzuciłem w kąt i już raczej nie ułożę. Ogólnie nie polecam. Szkoda nerwów i kasy.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Puzzle 2014

Post autor: UncleLion »

Karolu: i jak? Udało się panoramę albo wiedźmińskie puzzle rozpocząć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karolu”