Castorland 4000 - Moszna

SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Castorland 4000 - Moszna

Post autor: SylwesterP »

Niestety nie mogę się pochwalić układaniem 4000... Worki nie zostały wymieszane

Wymiar puzzli to 138x68 - a ława ma niestety 100x60 i niestety nie pozwala to na zmieszanie nawet dwóch worków.
Castora już troszkę układałem w elementacji 1000 oraz 1500. W drugim przypadku odstraszała mnie wielkość puzzli, jednak po chwili idzie o tym nie myśleć. Podobnie jest przy 4000. Niebo daje troszkę w kość. Czasami faktycznie trzeba każdego puzzla po kolei przyłożyć... I tak po 3 seriach wstać, zbluzgać, siąść, znowu seria:

"no nie ma tego puzzla" - Sylwester
dziewczyna podchodzi i bierze "tego z 4 oczkami" i wkłada...
"no dobra, tego nie sprawdzałem".

Czas poszukać jakiejś większej ławy na olx na stancję :D

Zrobione w piątek w środku dnia (światło dzienne)
Obrazek
Zrobione dzisiaj, o 22
Obrazek

Wiadomym jest, że najlepsze światło do układania to dzienne. Ale dwie żarówki 1300lm 20W (świetlówki fluorescencyjne) też dają radę. Oczy się tak nie męczą jak przy ciepłym świetle. No i puzzle nie odbijają wtedy zbytnio światła
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2017, 14:47 przez SylwesterP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 4000 - Castorland Moszna

Post autor: kusiukus »

No to nie zaliczamy 4000 hehe. :D Nie no, jak nie ma miejsca na wymieszanie to trzeba sobie radzić inaczej. A nie próbowałeś układać na podłodze?
Awatar użytkownika
tkaa85
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 268
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 22:07

Re: 4000 - Castorland Moszna

Post autor: tkaa85 »

hehe,
ciekawy tytuł ;).
Już myślałem że układasz ............. a tu takie coś :lol:
"Jeden raz przemówił Bóg a dwa razy to usłyszałem, że moc należy do Boga i że u Ciebie Panie jest łaska bo ty odpłacasz każdemu według uczynków jego" Psalm 62, 12
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: 4000 - Castorland Moszna

Post autor: SylwesterP »

Obrazek


Ehh co tu dużo pisać, nie było to 4000, tylko ~1333 x 3.
Wrażenia?
- Po ułożeniu efekt świetny
- Radość z układania - 2/10 => niebo/ciemna zieleń + słabo zróżnicowany wykrojnik = przypasuj każdy element. Czasem tak trzeba, ale jeśli 90% czasu układania obrazu polega na przerzucaniu za każdym razem puzzli...

Nie wiem jak wygląda sprawa w innych 4000 Castorland'u, ale chyba nie będę nic więcej kupować - puzzle powinny ćwiczyć cierpliwość, a nie naginać granice wytrzymałości psychicznej

I nie żałuje ani trochę, że nie mieszałem - cieszę się, że mam je odchaczone :lol: Czas na rekordy przyjdzie
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 19:18 przez SylwesterP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 4000 - Castorland Moszna

Post autor: Czak Noris »

SylwesterP pisze:Nie wiem jak wygląda sprawa w innych 4000 Castorland'u, ale chyba nie będę nic więcej kupować - puzzle powinny ćwiczyć cierpliwość, a nie naginać granice wytrzymałości psychicznej
Nie zrażaj się Moszną, zamek tylko wygląda na łatwy. Ułożyłem 4x4k Castorlanda i to właśnie Moszna dała mi najbardziej w kość. Dość ciężko szło mi z bitwą morską, a górskie jeziorko i rafę koralową układało się dużo łatwiej.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: 4000 - Castorland Moszna

Post autor: SylwesterP »

Gdybym nie motywował się wzajemnie z dziewczyną, to pewnie schowalibyśmy je do pudełka :lol:
Czak Noris pisze: Ułożyłem 4x4k Castorlanda i to właśnie Moszna dała mi najbardziej w kość. Dość ciężko szło mi z bitwą morską, a górskie jeziorko i rafę koralową układało się dużo łatwiej.
Tak, widziałem relacje i świetne zdjęcia. Ale pamiętaj, nie każdy jest Czakiem :lol:

Castorland ma małe elementy w tej elementacji i nie ma zbytnio jak zrobić różnego wykrojnika. I nie jest możliwe układanie po kształtach - jedynie po obrazku idzie sprawnie, jeśli jest dużo szczegółów. Przyznam, że zamek i ogród były naprawdę przyjemne w układaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SylwesterP”