Różności

Awatar użytkownika
Piotrkop
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 124
Rejestracja: 15 września 2017, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Różności

Post autor: Piotrkop »

Nie ma chyba sensu zakładać oddzielnego wątku dla każdego ze wzorów (ale może się mylę?), więc pokrótce o puzzlach układanych w ostatnim czasie:

Obrazek
Trefl 3000 - Dachy Jerozolimy
Jeden z trudniejszych obrazków, z którymi się mierzyłem. Praktycznie każdy element przyporządkowany na podstawie dokładnego przyglądania się pudełku.

Obrazek
Heye 1000 - Piraci
Ze względu na masę humoru układanie był czystą przyjemnością.

Obrazek
Producent nieznany 1500 - Triss Merigold
Załatwione przez żonę :D Pierwsze tak duże puzzle układane bez jakiegokolwiek obrazka pomocniczego.
W Wiedźmina nie grałem, nie czytałem, więc specjalnie emocjonalnie zaangażowany nie byłem. Ale jak znajomym fanom sagi pokazałem to się oczy zaświeciły...

Obrazek
Heye 2000 - Oak Tree
Obrazek rozmiarami i kolorami wybrany specjalnie do zawiśnięcia w sypialni. Aczkolwiek mam zastrzeżenia do ziarnistego wydruku.
Obrazek

Obrazek
Ravensburger 1000 - Żyrafy
Obrazek z historią, podarowany kiedyś przyszłej żonie, obecnie wisi u nas w mieszkaniu i wita gości.

Obrazek
Trefl 3000 - Black Mount, Scotland
Jeden z moich ulubionych, też się trochę naczekał złożony w pudełku, żeby finalnie zawisnąć na ścianie.

Obrazek
Trefl 2000 - Cinque Terre
Bez większej historii, ułożony, powieszony, ale bez żalu zamienię go na coś innego (byle nie większego!).

Obrazek
Ravensburger 3000 - Seychelles
Przechwycone od kolegi z pracy, któremu nie starczyło cierpliwości. Docelowo ma być zamieniony na kolaż z Islandii o tych samych wymiarach. Chociaż nie był to pierwszy obrazek, który wieszałem (a więc technika była dopracowana), to niektóre łączenia są nierówne i wieczorne światło "wspaniale" to eksponuje.
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Różności

Post autor: madi9011 »

Świetne się te puzzle :)
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Różności

Post autor: D4MON »

Piotrkop pisze:Nie ma chyba sensu zakładać oddzielnego wątku dla każdego ze wzorów (ale może się mylę?), więc pokrótce o puzzlach układanych w ostatnim czasie:

Obrazek
Trefl 3000 - Dachy Jerozolimy
Jeden z trudniejszych obrazków, z którymi się mierzyłem. Praktycznie każdy element przyporządkowany na podstawie dokładnego przyglądania się pudełku.

Obrazek
Heye 1000 - Piraci
Ze względu na masę humoru układanie był czystą przyjemnością.

Obrazek
Producent nieznany 1500 - Triss Merigold
Załatwione przez żonę :D Pierwsze tak duże puzzle układane bez jakiegokolwiek obrazka pomocniczego.
W Wiedźmina nie grałem, nie czytałem, więc specjalnie emocjonalnie zaangażowany nie byłem. Ale jak znajomym fanom sagi pokazałem to się oczy zaświeciły...

Obrazek
Heye 2000 - Oak Tree
Obrazek rozmiarami i kolorami wybrany specjalnie do zawiśnięcia w sypialni. Aczkolwiek mam zastrzeżenia do ziarnistego wydruku.
Obrazek

Obrazek
Ravensburger 1000 - Żyrafy
Obrazek z historią, podarowany kiedyś przyszłej żonie, obecnie wisi u nas w mieszkaniu i wita gości.

Obrazek
Trefl 3000 - Black Mount, Scotland
Jeden z moich ulubionych, też się trochę naczekał złożony w pudełku, żeby finalnie zawisnąć na ścianie.

Obrazek
Trefl 2000 - Cinque Terre
Bez większej historii, ułożony, powieszony, ale bez żalu zamienię go na coś innego (byle nie większego!).

Obrazek
Ravensburger 3000 - Seychelles
Przechwycone od kolegi z pracy, któremu nie starczyło cierpliwości. Docelowo ma być zamieniony na kolaż z Islandii o tych samych wymiarach. Chociaż nie był to pierwszy obrazek, który wieszałem (a więc technika była dopracowana), to niektóre łączenia są nierówne i wieczorne światło "wspaniale" to eksponuje.
czy żyrafy Ravensburger-a rzeczywiście są "nie do ułożenia" ? widzę złożone ;) pytanie jak oceniasz stopień trudności
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
Piotrkop
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 124
Rejestracja: 15 września 2017, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różności

Post autor: Piotrkop »

D4MON pisze: czy żyrafy Ravensburger-a rzeczywiście są "nie do ułożenia" ? widzę złożone ;) pytanie jak oceniasz stopień trudności
Nie powiedziałbym. Układane było jakieś 6-7 lat temu i skoro na myśl o nich nie przechodzi mnie dreszcz to nie musiało być źle ;)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Różności

Post autor: Ann999 »

dzielenie na mniejsze wątki ma ten plus, ze jak ogląda się taki długi wątek na telefonie to ściąga i ściąga te obrazki. jak ktos jest jeszcze takim dinozaurem jak ja, co nie ma nieskończonego limitu na karcie to przy kazdym załadowaniu takiego długaśnego wątku widzisz nie obrazki, tylko jak ci limit danych ucieka...
U Ciebie to jeszcze krótko, ale jak niektórzy mają na stronie po 50 obrazków to ja tylko czasem na wifi zajrzę.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Różności

Post autor: michael_s »

D4MON, mam gorącą prośbę.

Nie cytuj całego posta z taką ilością zdjęć, jak masz pytanie tylko do jednego z nich. Niepotrzebnie wydłuża to stronę i utrudnia oglądanie, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Różności

Post autor: elmirka »

Dachy Jerozolimy czekają u mnie w kolejce, nie napawa mnie optymizmem Twoje podsumowanie :lol:
Awatar użytkownika
Piotrkop
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 124
Rejestracja: 15 września 2017, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różności

Post autor: Piotrkop »

Przy okazji wieszania zamku N. zmotywowałem rodziców, żeby powiesić inny obrazek, który już ponad 2 lata sklejony i oramowany oczekiwał na godny moment.
Wnęka wcześniej zajęta przez telewizor, ale puzzelki też dają radę, nie? ;)

Obrazek
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Różności

Post autor: D4MON »

bardzo ładne ale musiało być czasochłonne,pomysł zamiany telewizora na puzzle świetny :lol: :lol:
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Różności

Post autor: elmirka »

Jeju jaki piękny obrazek :shock:
Ponia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 466
Rejestracja: 06 października 2017, 16:56

Re: Różności

Post autor: Ponia »

A ja mam inne pytanie. Na co naklejone są te puzlle? Podoba mi się takie naklejanie bez ramki.
W roku 2018 ułożyłam 31 obrazów, łącznie 54500 elementów.
W roku 2019 ułożyłam 8 obrazy, łącznie 28500 elementów
W roku 2020 ułożyłam 2 obrazy, łącznie 6900 elementów
Awatar użytkownika
Piotrkop
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 124
Rejestracja: 15 września 2017, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różności

Post autor: Piotrkop »

Ponia pisze:A ja mam inne pytanie. Na co naklejone są te puzlle? Podoba mi się takie naklejanie bez ramki.
Naklejone są na płytę HDF, do której od tyłu kleję drewnianą ramkę z kantówek. Dodatkowo tutaj na zdjęciu tego nie widać, ale ten obrazek wisi na dwóch żyłkach zamocowanych we wnęce i że tak powiem - dynda sobie ;)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Różności

Post autor: chrumcia91 »

:shock: :shock: :shock: :shock:
jakie to jest piękne i to podświetlenie :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różności

Post autor: Junka »

Cudowne puzzle i powalający efekt. Tylko teraz trzeba te kable schować, bo psują widok! ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piotrkop”