Wieża Babel, Trefl 4000 el.

ShereKhan
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Wieża Babel, Trefl 4000 el.

Post autor: ShereKhan »

Opis magnum. Na razie to największa ukladanka, z którą się mierzyłem. Na szczęście - z sukcesem.

Historia z tymi puzzlami składa się z dwóch aktów. Najpierw rozpocząłem te puzzle w listopadzie 2018 na urlopie. Nie mając maty o odpowiednim rozmiarze, a będąc właścicielem dwóch kotów musiałem je układać pod dywanem (oczywiście na czas układania był zwinięty :)). Niestety urlop się skończył, czasu zaczęło brakować, więc po przelezeniu kilku miesięcy pod dywanem puzzle trafiły ponownie do pudełka. Teraz przy kwarantannie idea ułożenia tych puzzli wróciła. Najpierw kupiłem odpowiednio dużą matę (pianka EVA, 2 mm, wymiary 2 m x 1 m). Uzbrojony w odpowiednie narzędzia razem z Żoną rozpoczęliśmy druga rundę potyczki z wieżą Babel.

Dzięki tak dużej elementacji można dokładnie zapoznać się z wszystkimi szczegółami obrazu, dlatego tak bardzo lubię układać reprodukcje obrazów. Jeśli chodzi o samo wykonanie, to nie mam większych zastrzeżeń. Było kilka 'fałszywych przyjaciół', którzy pasowali do wielu miejsc. Największym problemem była różnica kolorystyczna między obrazkiem na opakowaniu, a puzzlami. Odcienie różnią się bardzo mocno. Na szczęście w Google Arts & Culture można obejrzeć ten obraz w bardzo dobrej jakości i z odpowiednim odcieniem kolorów. I w sumie z tabletem w ręku układaliśmy całkiem spory fragment tych puzzli.
Załączniki
20200521_151335_compress65.jpg
20200513_195355_compress6.jpg
IMG-20200509-WA0003_compress18.jpg
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5099
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Wieża Babel, Trefl 4000 el.

Post autor: jagabaga »

To jeden z niewielu obrazów, który mi się równocześnie podoba i nie podoba ;).

Jak to możliwe, że przy rozłożonych puzzlach, pudełkach, wolnej poduszce na podłodze kotów brak...? :o :lol:
ShereKhan
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wieża Babel, Trefl 4000 el.

Post autor: ShereKhan »

To akurat specjalnie na potrzeby zdjęcia :D. Zazwyczaj nie jest tak łatwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ShereKhan”