Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

ShereKhan
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: ShereKhan »

Dobry wieczór,
Pierwszy wątek w albumie forumowym to biedronkowy nabytek Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, 1 000 el., producent Celementoni.

Obrazek prezentuje się bardzo ładnie (w końcu to sam Michał Anioł), ale po otwarciu pudełka pojawia się zdanie: "Tu nie ma od czego zacząć!". Mnóstwo dłoni, marmurów, tkanin - na każdym elemencie można znaleźć jakiś detal. Na szczęście przecież nie ma trudnych puzzli, są tylko czasochłonne, dlatego efekty pierwszych godzin z układanką prezentują się jak na poniższych zdjęciach.
Sama jakość puzzli świetna, puzzle pasują dobrze, nie ma wątpliwości czy element trafił we właściwą pozycję. Nadruk jest wyraźny i posiada żywe kolory.
Dla mnie drobnym mankamentem jest rozmiar. W układzie panoramicznym nie mieści się na mojej macie trefl przeznaczonej do 1500 el.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mrs_Wayne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 609
Rejestracja: 15 listopada 2017, 11:44
Lokalizacja: Bośnia i Hercegowina

Re: Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: Mrs_Wayne »

Na mnie też czekają :D ale na razie są 3 w kolejce :) powodzenia! :)
ShereKhan
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: ShereKhan »

Wolna sobota i puzzle ułożone. Prezentują się atrakcyjnie, ale moim skromnym zdaniem są za małe, by je wieszać na ścianę. Raczej trafią z powrotem do pudełka. Poniżej zdjęcie całości i jedno zbliżenie. Przy wieczornym świetle jakość zdjęć jest słaba, wybaczcie.
Obrazek

I zbliżenie na Stworzenie Adama
Obrazek
Awatar użytkownika
Mrs_Wayne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 609
Rejestracja: 15 listopada 2017, 11:44
Lokalizacja: Bośnia i Hercegowina

Re: Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: Mrs_Wayne »

Moj wybor tez padl na te puzzle, mam je juz posegregowane po japonsku :lol: ale zawsze cos, moze mi sie dzisiaj wieczorem uda do nich siasc to chociaz ramke uloze... jak oceniasz stopien trudnosci?
ShereKhan
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 16
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 00:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: ShereKhan »

Paradoksalnie większa elementacja mogłaby ułatwić układanie. Oprócz trzech czy czterech puzzli w beżowym kolorze cała reszta posiada kontrastowe odcięcia. Tym samym początkowa segregacja jest utrudniona, bo na każdym elemencie znajdziesz fragment szaty, ciała lub ramki, przez co cały czas przeszukujesz 1 000 elementów. Klucz moim zdaniem jest prosty - ramki, krzywe krawędzie, a następnie reszta. Puzzle są bardzo dobrze spasowane, a nadruk jest bardzo wyraźny, przez co praktycznie nie ma szans, by trafił się fałszywy pozytyw (BTW ktoś na forum użył tych słów, i brzmi świetnie!).

Wracając do Twojego pytania: nie są to puzzle trudne, to tylko 1 000 el. bez bezkresów wody/nieba/lasu (niepotrzebne skreślić). Potrafią na początku zaskoczyć, ale potem można przywyknąć i przyjemnie się układa.

Życzę przy układaniu tyle samo frajdy, ile mi sprawiły!
Awatar użytkownika
Mrs_Wayne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 609
Rejestracja: 15 listopada 2017, 11:44
Lokalizacja: Bośnia i Hercegowina

Re: Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: Mrs_Wayne »

ShereKhan pisze: 09 stycznia 2018, 17:34 Paradoksalnie większa elementacja mogłaby ułatwić układanie. Oprócz trzech czy czterech puzzli w beżowym kolorze cała reszta posiada kontrastowe odcięcia. Tym samym początkowa segregacja jest utrudniona, bo na każdym elemencie znajdziesz fragment szaty, ciała lub ramki, przez co cały czas przeszukujesz 1 000 elementów. Klucz moim zdaniem jest prosty - ramki, krzywe krawędzie, a następnie reszta. Puzzle są bardzo dobrze spasowane, a nadruk jest bardzo wyraźny, przez co praktycznie nie ma szans, by trafił się fałszywy pozytyw (BTW ktoś na forum użył tych słów, i brzmi świetnie!).

Wracając do Twojego pytania: nie są to puzzle trudne, to tylko 1 000 el. bez bezkresów wody/nieba/lasu (niepotrzebne skreślić). Potrafią na początku zaskoczyć, ale potem można przywyknąć i przyjemnie się układa.

Życzę przy układaniu tyle samo frajdy, ile mi sprawiły!
Jak zaczelam segregacje to sie troche zmartwilam :D ale skoro piszesz ze jest to kwestia przyzwyczajenia oka to mam nadzieje ze bedzie dobrze, dzieki! :)
I faktycznie, jakosc obrazu jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sklepienie kaplicy Sykstyńskiej, Clementoni, 1000 el.

Post autor: leżak »

Ludzie męczą się z 13200, a tu "Adam" w wersji mini na niespełna 30 el. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ShereKhan”