#1 Moon Globe 3d Spherical 530 elementów- Buffalo Games

Awatar użytkownika
sbs001a2
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lipca 2018, 03:09
Lokalizacja: Zamość

#1 Moon Globe 3d Spherical 530 elementów- Buffalo Games

Post autor: sbs001a2 »

Pierwsze puzzle 3D, które dane mi było układać. Jako amatorka astronomii bardzo cieszyłam się ze swojego zakupu, w końcu kula świeci w ciemności i wygląda bardzo realistycznie! Niestety, jakość wykonania puzzli oraz komfort układania są okropne.

ObrazekDSC07328 by sbs001a2

Puzzle wykonane są z bardzo dziwnej tektury, która z łatwością się rozwarstwia i łamie. Po otworzeniu pudełka i wysypaniu zawartości miałam masę pyłu na stole oraz...urwane elementy. Nie wiem jeszcze, póki co, z jakich konkretnie puzzli pochodziły, bo jestem około 120 elementu, jednak sam fakt tego zjawiska znacznie mnie zasmucił.

ObrazekDSC07323 by sbs001a2

Składanie elementów do siebie to istne tortury. Wprawdzie instrukcja jest dość wymowna (btw jakby ktoś zgubił jej wersję papierową, jest do pobrania w pdf w internetach ;) ), wszystko ponumerowane i W TEORII do siebie pasujące, więc co może być nie tak? A mianowicie siła jaką trzeba użyć. aby wepchnąć jeden element w drugi. Bywały momenty, gdy rozważałam użycie kombinerek, gdyż moje palce nie dawały rady. Złamałam kilka paznokci, narobiłam sobie odcisków na kciuku i palcu wskazującym, a nie jestem jeszcze nawet w połowie. Do tego całe te wysiłki niewiele dają, gdyż między elementami dalej są ogromne, krzywe szpary, co odbiera wiele uroku.

ObrazekDSC07322 by sbs001a2

'Czyżby to mój model był uszkodzony?' zapytałam sama siebie. Nie wydaje mi się. Patrząc po ocenach i recenzjach na amazonie i ebayu, to norma.

Aktualnie przeżywam kryzys czy brnąć w to wszystko dalej. Kula się rozlatuje, nie trzyma kształtu, więc na pewno bez kleju się nie obędzie jeśli chcę ją postawić jako ozdobę. Czy efekt jest wart potu, łez i złamanych paznokci? Chyba tak, bo w ciemności księżyc wygląda prześlicznie... Nie wiem co robić. Póki co rzuciłam to wszystko na bok i zajęłam się przyjemniejszymi modelami.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: #1 Moon Globe 3d Spherical 530 elementów- Buffalo Games

Post autor: Puzzabell »

Szkoda, naprawdę szkoda, bo miały duży potencjał.
Sama na nie patrzyłam i rozważałam zakup, ale teraz odpuszczę.

Na Twoim miejscu bym dokończyła i skleiła na stałe.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
sbs001a2
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 22 lipca 2018, 03:09
Lokalizacja: Zamość

Re: #1 Moon Globe 3d Spherical 530 elementów- Buffalo Games

Post autor: sbs001a2 »

I pewnie tak zrobię, bo jednak mi ich szkoda. Są piękne, zachwycają każdego kto je zobaczy. Na żywo wyglądają lepiej niż na zdjęciach lub pudełku. Planuję odpadające elementy podkleić delikatnie kropelką, a całość przejechać klejem do puzzli od środka. Czeka mnie duuużo pracy :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „sbs001a2”