Educa 3000, Chwila dla siebie

Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: Hamsterek »

Puzzle, które bardzo mi się spodobały od pierwszego wejrzenia - kolorowe, dużo szczegółów, troszkę większy rozmiar, przez co efekt końcowy robi duże wrażenie. Po otwarciu pudełka dotarło do mnie że to takie lekkie maziaki i w wykrojniku 2 x 2. Ale szybko okazało się, że bardzo przyjemne do układania - n obrazku wiele jest linii, różnych wzorów, kolorów i łatwo się szukało danych elementów. Rozsypałam je na 5 pudełek obrazkiem do góry i w nich wyszukiwałam to co chcę układać. Najmniej przyjazna była kanapa z lewej strony.

Krótka uwaga co do producenta: lubię Educę za kolory. Są piękne, żywe. Chyba jedne z najładniejszych na puzzlach.
Ale wykrojnik 2 x 2 - mam puzzle Eduki o zróżnicowanym wykrojniku (obie mapy, zodiak) i te 2 x 2 (te i lofoty). Na pudełko takiej informacji nie ma. Nie podoba mi się kupowanie kota w worku, w sumie to nawet nie wiem czy dany wzór może mieć losowy wykrojnik czy stale taki sam.
Jak wzór jest ciekawy i układa się go po obrazku to nie przeszkadza (taką samą sytuację miałam przy arce Jumbo), ale układanie nieba, gór, śniegu przy opcji 2x2 nie jest już fajne.
W przypadku tych puzzli (fabrycznie zapakowanych) okazało się też że lewy róg jest lekko porysowany. Nie widać tego ani na zdjęciach ani po ułożeniu - dopiero jak się ogląda pojedyncze puzzle.

Podsumowując - puzzle układało się bardzo kolorowo i przyjemnie. Przesłuchany przy nich jeden audiobook i parę odcinków seriali.
Efekt końcowy piękny - obecnie leżą pod szafą i są podziwiane ;)
Załączniki
Eduka całość 1.jpg
Szczegóły 4.jpg
Szczegóły 3.jpg
Szczegóły 2.jpg
Szczegóły 1.jpg
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: Hamsterek »

I ciąg dalszy:
Załączniki
Szczegóły 8.jpg
Szczegóły 7.jpg
Szczegóły 6.jpg
Szczegóły 5.jpg
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5755
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: edorka »

Śliczne, gratuluję!
Patrzyłam na nie i się zastanawiałam, czy chciałabym układać i jak tak patrzę to chyba tak. Tylko nie wiem kiedy bym miała to zrobić ;)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: Nisia »

Widziałam już te puzzle, ładne są :mrgreen:
Na zbliżeniach widać że tu nie ma tylko kształtu 2x2, ale są jeszcze z pofalowanymi krawędziami, więc chyba by mi nie przeszkadzało. Bo taki jeden kształt puzzli to trochę nudne jest tak jak mówisz :P
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: ridibunda »

Myśmy już kiedyś na forum rozkminiali, jak rozpoznać wykrojnik Eduki, i do żadnych konkretnych wniosków, z tego co pamiętam, nie doszliśmy.
Obrazek śliczny, przy takim nawet ten nudny wykrojnik, tak jak piszecie, nie bardzo przeszkadza.
pol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 532
Rejestracja: 03 lutego 2020, 22:03

Re: Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: pol »

Bardzo ładny obrazek, też się nad nim zastanawiałem swego czasu.
Co do wykrojnika Eduki z puzzlami klasycznymi, dużym ułatwieniem jest możliwość łatwego posortowania na pionowe i poziome. Wówczas mamy tylko połowę puzzli do przejrzenia ;) Przy zróżnicowanym wykrojniku najczęściej w układanym miejscu, zakładając, że łączymy z dwoma sąsiednimi, pasuje każdy wzór puzzla -2 (czyli 4 z 6 kombinacji) Przy rzadziej spotykanym układzie (2 wypustki lub 2 wcięcia na sąsiadujących) mamy możliwość wyszukiwania wśród 3 z 6 kombinacji, czyli połowę. Dopiero układ z trzema sąsiadującymi puzzlami, jednak najrzadziej występujący w trakcie układania, daje przewagę puzzlom z większą różnorodnością wykrojnika, bo wyszukujemy tylko w dwóch wzorach (33,3%).
Przepraszam za ten matematyczny wywód :lol:
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Educa 3000, Chwila dla siebie

Post autor: Vicky »

Na pewno jeden z bardziej intrygujących motywów od Educi (w obecnym wyborze). Dobrze, że ktoś pokusił się o ukazanie tego obrazka. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamsterkowo”