Nationalflaggen / National Emblems - Flagi narodowe (Piatnik, 1000)

Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Nationalflaggen / National Emblems - Flagi narodowe (Piatnik, 1000)

Post autor: Berry »

W kolejce mam swoją pierwszą mapę do ułożenia, 2000 elementów, jednak póki nie mam na to układanie przestrzeni postanowiłam ułożyć coś w podobnym klimacie. Na promocji dorwałam takie o to flagi od Piatnika. Wykaz flag został opracowany w oparciu o Akt Kongresu w 1868 roku w Stanach Zjednoczonych. Planszę przygotował Pan Alvin Jewett Johnson, jako wydawcę oznaczono Johnson & Ward, był to znany wtedy wydawca atlasów i map w Ameryce. Ciekawe jest to, że wzór okalający był używany do map w latach 1863-1869, więc na ich podstawie jak i czcionki można przewidywać rok powstania. Więcej o historii można doczytać na tej stronie http://www.johnsonmapproject.org/history.php.

Są to moje pierwsze puzzle z tej firmy i chyba niefortunnie wyszło, że wypadły po Schmidtach i Bluebird bo zauważyłam niedoskonałości, które inaczej by mnie nie ruszyły. W pudełku trafiło się trochę połączonych elementów, sporo pyłu i są one luźniej spasowane. Boli najbardziej to, że elementy pasują w kilka miejsc. Z rozpędu zaczęłam od ramki chociaż w przypadku tego obrazka mogłam ją zostawić na koniec ale jak już tak zaczęłam to poszłam za ciosem. Nie było łatwo ze względu na wzory i to, że puzzelki pasowały w te same miejsca, był moment kiedy jeden bok był znaczenie dłuższy a wszystko wskazywało na to, że tak ma być :? Kiedy uporałam się z ramką to została sama przyjemność wygrzebywania pojedynczych flag :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2020, 20:50 przez Berry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nationalflaggen / National Emblems - Flagi narodowe (Piatnik, 1000))

Post autor: ridibunda »

Super!
Ale pomimo moich streotypii dotyczących układania ramki, tu zaczęłabym jednak od flag :)
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5755
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nationalflaggen / National Emblems - Flagi narodowe (Piatnik, 1000))

Post autor: edorka »

Świetne te flagi!
Ramka faktycznie w tym przypadku była wyzwaniem - ale nie ma rzeczy niemożliwych (ja nie połknę?) :lol:
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Nationalflaggen / National Emblems - Flagi narodowe (Piatnik, 1000))

Post autor: Sunako1006 »

Czy czegoś nie dali jeszcze jako obrazek na puzzle? :shock: Ja bym się nie spodziewała ale w sumie fajny wzór. Mam nadzieję że przyjemnie się układa mimo tych wad, które wymieniłaś.
Trochę mnie smuci co napisałaś o jakości, mam dwa pudła Piatnika czekające w kolejce ale myślałam że to będzie świetna jakość. Może faktycznie to tylko w porównaniu ze Schmidt. Ale pewnie dobrym rozwiązaniem było nie branie Wielkiej Fali w Kanagawie od Piatnika, miałam dobrą propozycję ale nie lubię jednokolorowego tła.
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Nationalflaggen / National Emblems - Flagi narodowe (Piatnik, 1000))

Post autor: Berry »

Flagi zostały ułożone! Jest też polski akcent ale mi najbardziej podobają się flagi azjatyckie: Birma (Mjanma), Księstwo Syjam (Tajlandia), Kochinchina (Południowa część Wietnamu) :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ridibunda pisze: 27 maja 2020, 13:34 Super!
Ale pomimo moich streotypii dotyczących układania ramki, tu zaczęłabym jednak od flag :)
edorka pisze: 27 maja 2020, 14:15 Świetne te flagi!
Ramka faktycznie w tym przypadku była wyzwaniem - ale nie ma rzeczy niemożliwych (ja nie połknę?) :lol:
No nie przemyślałam tego :lol:
Sunako1006 pisze: 27 maja 2020, 15:30 Trochę mnie smuci co napisałaś o jakości, mam dwa pudła Piatnika czekające w kolejce ale myślałam że to będzie świetna jakość. Może faktycznie to tylko w porównaniu ze Schmidt. Ale pewnie dobrym rozwiązaniem było nie branie Wielkiej Fali w Kanagawie od Piatnika, miałam dobrą propozycję ale nie lubię jednokolorowego tła.
Zdecydowanie moja opinia wynikała z tego, że przyzwyczaiłam się ostatnimi pudełkami do wspaniałej jak dla mnie jakości. Teraz jak skończyłam obrazek to uważam, że są to bardzo przyzwoite puzzle! Z jednolitym tłem jedynie mogą być upierdliwe kawałki, które pasują w kilka miejsc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Berry”