04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Ethiel »

Korona. Home Office. Więcej czasu wolnego. Rozwinęłam w końcu puzzle, które prawdopodbonie dostałam w zemście od mojej najlepszej przyjaciółki za podarowanie jej puzzli Krypt Ravensburgera. Dawno, dawno temu wybrałam i ułożyłam ramkę. Przeraziłam się elementów w dwóch kolorach: beżowym i niebieskim. Zwinęłam i odłożyłam na conajmniej 6 miesięcy jak nie dłużej. W połowie kwietnia rozwinęłam z zamiarem dokończenia. Chętnie podzielę się moim doświadczeniem.
Minusy:
1)Nie wiem czy mój Trefl to jakieś stare wydanie czy nie, ale średnio mi przypadły do gustu elementy różniące się znacznie wielkością od siebie. Jakby wypadły i się przemieszały z innymi w życiu bym ich nie przyporządkowała do jednego pudełka.
wielkosc_elementow.jpeg
2)Do tego doszło "niedocięcie" elementów - przy wielu elementach wgłębienia były "niedocięte" do końca, ostatnia dolna warstwa papieru w nich pozostała. Na zdjęciu widać tego resztki. Jeden element pasował w 95% w 3 inne miejsca (niebo wrr). Z tego powodu nie szło nawet ramki ułożyć.
3)Miejscami super ziarnisty nadruk.
4) Kolory nieba / dzikie przejścia kolorów.
5) Kto przy zdrowych zmysłach zasłania część obrazka jakąś grafiką na pudełku? I na dodatek umieszcza obrazek przez róg?
lewy_dolny_rog.jpeg
prawy_dolny_rog.jpg
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Ethiel »

W ciągu 3/4 tygodni podchodziłam do nich nie raz i nie dwa. Byłam z siebie dumna jak udało mi się ułożyć w moim mniemaniu beżową plamę która stanowi większość dołu obrazka.
biurko.jpeg
biurko_1.jpeg
Niebo najpierw podzieliłam na "te niebieskie, niebieskie" i "te niebieskie z chmurką".
sortowanie.jpeg
.

Nie pomogło więc jeszcze jakiś tydzień próbowałam układać po kształtach.
walka.jpeg
Ze względu na wykrojnik puzzli, który sprawiał, że nawet pod światło nie mogłam stwierdzić czy ten niebieski puzzel to pasuje tutaj czy nie w połączeniu z beznadziejną kolorystyką nieba - rozwaliłam, spakowałam i posłałam dalej w świat.

Na półce czeka i kurzy się już trochę czasu Trefl 3k i trochę mnie mierzi jak pomyślę, że może mieć podobny wykrojnik.
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: bkiaw13 »

Jak je układałem nie wydawały się aż takie tru :lol: dne
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Ethiel »

Ja wysiadłam. Może dlatego, że moje umiejętności puzzlarskie są niewystarczające, z może za trudny wzór wybrałam na swój pierwszy 2000?
Na pewno będę jeszcze podchodzić do elementacji większych niż 1k.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5770
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: edorka »

Trefl. Taki właśnie jest - dlatego nie lubię, ale ponieważ mam parę pudełek to od czasu do czasu układam. Albo biorę z puzzlecrossingu :lol:

W sumie sporo już miałaś ułożone - szkoda, że dałaś się pokonać, ale szacun za przyznanie się do tego!
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Sunako1006 »

Za duży, nudny i niekolorowy wzór po prostu ;) :D :lol: I jeszcze ta ramka, ma się szczęście i wszystko pasuje dobrze, a jak ma się pecha to trafia się taki bubel i nie wiadomo gdzie jest właściwe miejsce. Współczuję bardzo i mam nadzieję, że do następnych będziesz mieć więcej szczęście.
W sumie nie wiem czy ktoś tu się przyznaje w albumach do swoich porażek :?:
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Sunako1006 pisze: 19 maja 2020, 16:48 W sumie nie wiem czy ktoś tu się przyznaje w albumach do swoich porażek :?:
No ba:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=18&t=2046
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Sunako1006 »

Dzięki! Jeszcze mało wątków znalazłam, a ten ma same te puzzle, których teraz wolę unikać :lol: Męczenie się, frustracja, nudne duże sekcje tego samego to nie dla mnie.
I szacunek dla wszystkich za swoje posty.
Ethiel, zobacz ile tam jednokolorowego tła! Przerażające są :lol:
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: chrumcia91 »

Też je ukladalam, zajęły mi chyba 4 dni... Też nie przepadam Za trefle bo co pudełko to inna jakość, która zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia ale mimo wszystko dużo trefli układam. Co do zasłonięcia obrazka to przy takihgh wzroach jest to mało istotne.. Jak układam jakieś puzzle gdzie jest dużo szczegółów to
wtedy patrzę na obrazek, a tak to nie ma po co😉 bardziej zasłonięty jest chyba dół w castorlandach i lidlowych clementoni, ale bez przesady żeby aż tak to przeszkadzalo😉
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Ethiel »

To może cienka ze mnie puzzlara po prostu. Nie mam problemu z przyznaniem się do porażki. Jeżeli układanie puzzli przestaje mi w pewnym momencie sprawiać radośc to sio do pudełka, może kogoś innego uszczęśliwią?
Awatar użytkownika
Adelajda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 697
Rejestracja: 10 stycznia 2019, 14:07

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Adelajda »

Ethiel pisze: 19 maja 2020, 19:26 To może cienka ze mnie puzzlara po prostu. Nie mam problemu z przyznaniem się do porażki. Jeżeli układanie puzzli przestaje mi w pewnym momencie sprawiać radośc to sio do pudełka, może kogoś innego uszczęśliwią?

Masz rację , nic na siłę , w końcu zawsze powtarzam , to ma być PRZYJEMNOŚĆ !, trochę adrenaliny , trochę trudności (jak ktoś lubi) ale jak się puzzli nie czuje , to nie ma się co zmuszać , chociaż przyznaję że trochę by mi było szkoda je rozwalać , jak bym miała już tak dużo ułożone , jak Ty miałaś w tym obrazku . A co do Trefla, to on rzeczywiście taki jest , ma mniejsze i większe kawałki , co w całości ułożenia daje efekt , jak ja to nazywam '' falowania rzędów '' .
Rok 2019 : 30 obrazów/ 33.500 elementów
Rok 2020 : 24 obrazy /30.000 elementów
Rok 2021 : 35 obrazów /41.750 elementów
Rok 2022 : 34 obrazy /46.000 elementów
Rok 2023 : 55 obrazów /63.500 elementów
Rok 2024 : 14 obrazy/17.500 elementów
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Ethiel »

Ogólnie się tak łatwo nie poddaję, ale przy 10 rozwinięciu maty i próbie układania w innym miejscu i przy innym świetle przy zerowych postępach zaczynały mnie te puzzle do tego stopnia męczyć, że przesiadłam się na kilka dni na diamenciki -tam zawsze wiadomo co gdzie ma pójść i ułożyłam inny tysiak w przerwie.

Nie powiem, że łatwo mi było się poddać, alecóż szkoda życia na jedne puzzle, jak inne czekają w kolejce ;)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: chrumcia91 »

Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: 04/2020 Trefl Natura, 2000, Hot Springs - pokonały mnie

Post autor: Ethiel »

chrumcia91 pisze: 19 maja 2020, 20:13 https://youtu.be/CyZvjdtL0Hk
😉
Ha! Ja to nawet widziałam. Nawet wyszukiwałam skończone obrazki, żeby się upewnić, że nie zrobiłam jakichś błędów i dlatego nie mogę ruszyć dalej. Wszystko co znalazłam w necie miała inny wykrojnik od mojego i nie zgadzały mi się kształty puzzli w ogóle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ethiel”