Castorland - Miasta (Richard Macneil)

pawelw
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 251
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 21:41

Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: pawelw »

Podobny temat jest już na forum: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=548&t=11812
I pewnie będzie więcej, bo castorlandowe czworaczki miejskie są i dość popularne i dość lubiane.

Mam już Wenecję, Rzym i Londyn. Paryża nie udało mi się jeszcze kupić w rozsądnej cenie.

Autorem tych czterech obrazków jest Richard Macneil. Duży minus dla Castorlandu, że tej informacji nie zamieścił na pudełku. I to nie tylko w tym przypadku. Znam co najmniej dwa inne obrazki Macneila wydane przez Castorland i też nie podpisane.

Richard Macneil ma charakterystyczny styl. Jego obrazy (zwłaszcza miejskie) przeważnie utrzymane są w szarej kolorystyce z mocnymi akcentami ostrych kolorów - najczęściej czerwieni. Ludzie najczęściej są namalowani od tyłu, a częstym motywem są parasole (czerwone).
Przykłady można zobaczyć na stronie Macneil Studio:
https://www.themacneilstudio.com/portfo ... page-1.php
pawelw
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 251
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 21:41

Re: Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: pawelw »

Castorland - Czar wenecji (Richard Macneil) - 4000

Na początek do układania poszła Wenecja. Podział na 3 worki bardzo ułatwia sprawę.
Nie mieszałem i układało się całkiem przyjemnie. Zaskakująco dużo problemów sprawiła woda w środkowym worku.

Okazały się być trudniejsze niż myślałem. Z daleka wydaje się być szkicem czy przerobioną fotografią, dopiero z bliska widać ślady pędzla i dużą "maziajowatość".

Ułożone wyglądają bardzo dobrze.
20210117_221232a.jpg


Gdyby ktoś chciał zobaczyć detale, to na stronie https://fineartamerica.com/featured/184 ... tudio.html można powiększać fragmenty do bardzo dużej rozdzielczości.
Awatar użytkownika
zagiel1984
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1371
Rejestracja: 10 marca 2018, 07:37
Lokalizacja: Radzanowo powiat płocki

Re: Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: zagiel1984 »

Wenecja chyba najłatwiejsza z tej czwórki ;) Fajny obrazek.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3955
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: Vicky »

Obrazki z serii miasta mnie osobiście nie zachęcają do układania. Ale to też dlatego, że na pierwszy rzut oka (mnie) nie zachwycają.
Niemniej - jak się już z bliska na nie spojrzy (na szczegóły), mogę śmiało powiedzieć, że wypadają lepiej niż przypuszczałem. :)
pawelw
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 251
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 21:41

Re: Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: pawelw »

Castorland - Blask Rzymu (Richard Macneil) - 4000

Trzy części, z których każda jest trochę inna. Prawa część najławiejsza, a najtrudniejszy był środek. Niebo, jak to niebo, dół dość sprawnie, ale przy fontannie trzeba było trochę przysiedzieć.

Sądząc po flagach łopoczączych nad budynkiem, to w tym Rzymie mają niezłe wiry powietrzne. :)
20210213_131146a.jpg
A oryginał w dużej rozdzielczości można pooglądać na stronie: https://fineartamerica.com/featured/184 ... tudio.html
Awatar użytkownika
ann
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 533
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 19:23
Lokalizacja: CT

Re: Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: ann »

Piekne :!:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Castorland - Miasta (Richard Macneil)

Post autor: Wojciech »

pawelw pisze: 13 lutego 2021, 17:10 Sądząc po flagach łopoczączych nad budynkiem, to w tym Rzymie mają niezłe wiry powietrzne. :)
:lol: :lol: :lol:

Fajna jest ta seria, może jeszcze wróci do sprzedaży i uda mi się kupić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „pawelw”