EDUCA 3000 MOUNT SHUKSAN, WASHINGTON, USA

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.

Moderator: Ann999

Roberek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 46
Rejestracja: 06 kwietnia 2021, 13:23

EDUCA 3000 MOUNT SHUKSAN, WASHINGTON, USA

Post autor: Roberek »

Hej czołem! Mój pierwszy wpis także wybaczcie wszelkie niedociągnięcia i jakość zdjęć robionych kalkulatorem :)
Puzzle układam w sumie od zawsze. Na forum często zaglądam ale nie odczuwałem potrzeby zakładania konta aż do teraz :)
Do brzegu....
Ostatnio trafiłem na nie lada gratkę. Educa 3000 elementów za nieco ponad 80zł (nowe), no i wiadomka musiałem je kupić.
Zawsze chciałem ułożyć coś tej firmy ale ceny mnie odstraszały.
Dużo wpisów i filmików na youtube o tym jaka Educa jest super, same achy i ochy tylko we mnie wzbierały apetyt na puzzle tej firmy.
I?
Mam bardzo mieszane uczucia. Pamiętać trzeba, że to moja pierwsza Educa a wrażenia są moje - nie wszyscy pewnie mają identyczne także jeśli kogoś urażę no to sorki :)
Plusiki:
- jakość nadruku na prawdę bardzo dobra, nasycenie kolorów i takie tam na bardzo wysokim poziomie;
- faliste brzegi niektórych puzzli to ciekawa koncepcja;
- błyszczący nadruk - dla mnie to na plus ale wiem, że większość tego wręcz nie cierpi;
- możliwość zamówienia brakujących lub zgubionych elementów.
Minusiki:
- mało zróżnicowany wykrojnik klasycznych elementów. Często się wykrojnik tak bardzo powtarza, że trafiłem w trakcie układania po kilka puzzli o wręcz identycznym kształcie. Jest to owszem często spotykane ale zazwyczaj identycznie wykrojone elementy są z zupełnie innych obszarów całego obrazka co w ogóle nie przeszkadza i nawet nie zwraca się na to uwagi. Tu jednak puzzle o tym samym wykrojniku powtarzają się na jednolitych obszarach i jest problem. Układając te puzzle do teraz nie jestem pewny kilku puzzli w obszarze nieba i chmurek;
- spasowanie elementów też pozostawia wiele do życzenia. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ale są obszary gdzie wszystko się wręcz wozi a są takie gdzie ładnie pasują do siebie i nawet da się przenieść kawałek w całości;
- pojedyncze elementy z charakterystycznymi pozostałościami po wycięciu na rogach puzzli przy tak luźnym łączeniu puzzli jeszcze bardziej od siebie odpychają co nie wygląda za dobrze z bliska, niby normalna rzecz i wszędzie występuje ale w tych akurat puzzlach to ciężko trafić taki bez tych pypciów, strasznie mnie to irytowało bo jak trafiły się dwa duże to rozpychały całość i krawędzie nie przylegały do siebie;
- faliste łączenie zamiast klasycznego mi pasuje ale jest ich taka ilość, że jeszcze bardziej to wszystko się sypie w rękach i nie tworzy zwartej całości.
Ogólnie po ułożeniu wszystko wygląda całkiem ładnie i puzzle wylądują na ścianie bo całą sytuację ratuje dobrze zrobiona grafika i nasycenie kolorów.
Czy kupię kolejną Educe? Myślę, że tak ale z pewnością nie za te pieniądze. Jakość vs cena to wg mnie kpina.
Być może trafiłem na jakiś felerny sort więc mimo wszystko nie skreślam tej firmy. Jeszcze coś kupię i będę miał porównanie.
Załączniki
IMG_20210403_100733.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „3000 - ∞”