COBBLE HILL

Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

COBBLE HILL

Post autor: Canuck »

Archiwalne z 2019.

1. "Back to the Barn", 1000, Jim Daly, Cobble Hill.

Wróciłem do stodoły i było mozolnie, jak za pierwszym razem. Dużo ścian stodoły i końskich części.
Jakość puzzli kanadyjskiej firmy - bez zarzutu; solidne wykonanie, kształty fantazyjne. Jednak Cobble Hill mogłaby mieć więcej interesujących wzorów. To znaczy, nie przycinanych - do tego przywiązuję wagę. I mogliby też porzucić majstrowanie przy tytułach.

Oryginał na stronie artysty.
https://www.jimdalyart.com/Image.asp?Im ... y=x5j4xx7l

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jim Daly - amerykański malarz urodzony Oklahomie, w 1940. Chociaż zawsze chciał zostać artystą, w młodości wstąpił do armii, trenował też boks. Po odejściu z wojska zaczął studiować sztukę. W jego malarstwie dominuje nostalgiczna Americana, powrót do prostych czasów i dzieciństwa. Oj, sporo dzieciaków namalował. I gdy tak patrzę na stronę autora, to żałuję że puzzlowe kompanie nie korzystają z jego dorobku częściej. Naprawdę dużo świetnych prac.

Obrazek

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: COBBLE HILL

Post autor: Canuck »

23. "Ice Cream", 1000, Cobble Hill Puzzle Company, Cobble Hill.

Artysta nieznany, firma podaje - Cobble Hill Puzzle Company. Dlatego nie miałem zamieszczać, ale początek lata, upały, no i sam obrazek wygląda kusząco. Widziałem inne wersje tych puzzli; z większą ilością posypek.
Kształty typu c (różne), elementy od malutkich po duże. Puzzle można podpiąć pod "impossible"; najpierw wydawały się proste, w tracie układania już nie, ostatecznie nie było tak źle. Wcześniejsze ("Exmoor") były trudniejsze.

Obrazek

Jedyna wisienka.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canuck”