Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

Lekkie rozczarowanie Schmidtem. Puzzle są nowe a mają "odpryski" na nadruku, zwłaszcza na rogach takie jakby mini zagięcia nadruku. I są ciemniejsze niż na pudełku, potrzeba dobrego światła żeby odróżnić szczegóły. Ale nadal to Schmidt, świetnie pasują i wyglądają :) Niebo jest dosyć relaksujące, reszta idzie bardzo powolnie.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

Ktoś układał ten wzór i miał brak? Mam jednego zdublowanego puzzla
1626969254035.jpg
Udało mi się ułożyć ale powiedziałabym że mało co tak dużo czasu mi zajęło samego siedzenia nad puzzlami.

Obrazek

Obrazek
Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 794
Rejestracja: 20 stycznia 2021, 20:38
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Manana »

Obrazek z pudełka rzeczywiście zachwyca. Wydaje mi sie ze ktoś ostatnio tez wrzucal schmidta z podobnym efektem - duzo jasniejszy i efektowniejszy obrazek niz same puzzle. Szkoda
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

Manana pisze: 22 lipca 2021, 22:18 Obrazek z pudełka rzeczywiście zachwyca. Wydaje mi sie ze ktoś ostatnio tez wrzucal schmidta z podobnym efektem - duzo jasniejszy i efektowniejszy obrazek niz same puzzle. Szkoda
Najbardziej właśnie byłam zdziwiona różnicami kolorów, puzzle nie są złe, ciężko też mi było zrobić dobre zdjęcie, ciągle były chmury. Nadal większość to świetne kolory i najróżniejsze szczegóły, tylko skały i chmury nie są najłatwiejsze w układaniu :lol: :lol: W ogóle ktoś wie ile wyszło ogólnie wzorów Kinkade? Dla mnie jest ich bardzo dużo, często podobne do siebie.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3571
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: aneta »

Na pudełku rzeczywiście zachwyca bardziej :D Ale ułożone puzzle też baaardzo ładne (a fanką Kinkade’a nie jestem, więc naprawdę muszą mi się podobać :P).

RH_plus układał parę miesięcy temu takie Schmidty: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=150&t=13785
Rozbieżność kolorów porównywalna z tym, co u Ciebie...
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

aneta pisze: 23 lipca 2021, 00:05 Na pudełku rzeczywiście zachwyca bardziej :D Ale ułożone puzzle też baaardzo ładne (a fanką Kinkade’a nie jestem, więc naprawdę muszą mi się podobać :P).

RH_plus układał parę miesięcy temu takie Schmidty: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=150&t=13785
Rozbieżność kolorów porównywalna z tym, co u Ciebie...
Jakieś Kinkade kiedyś trzeba ułożyć ;) W kolejce czekają na mnie jedne disneyowskie i pewnie nie prędko wrócę do niego, mimo że kilka bardzo mi się podoba.
A faktycznie, u RH_plus skały i ciemne części wyszły podobnie, a zdjęcie w ogóle taki sam typ :lol: Ciemniejszy dzień i matowość elementów nie wychodzą im dobrze XD
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Ethiel »

Niebo zachwyca. Jak dla mnie mogliby wydać samo niebo. Ciemny dół na puzzlach wygląda mało atrakcyjnie. Kinkade'ów jest pełno. Zastanawiał się ktoś jak wyglądają oryginały? Pewnie niepodobne ani do puzzli, ani do obrazka na pudełku jak to często bywa.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6504
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Jagoda »

Ostatnio ukladalam kilkanaście disneyowskich kinkadow i technicznie do Schmidta uwag żadnych nie miałam, ale właśnie samo to układanie puzzli tego autora jest jakieś takie ciężkie. Te kolory na puzzlach w pudełku sa zawsze jakieś takie zlane, wydają się ciemne, wręcz zawsze ciemniejsze niż na pudełku. I tez za każdym razem jestem zdziwiona, ile czasu zajmuje mi ułożenie każdego obrazka.
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

Ethiel pisze: 23 lipca 2021, 08:16 Niebo zachwyca. Jak dla mnie mogliby wydać samo niebo. Ciemny dół na puzzlach wygląda mało atrakcyjnie. Kinkade'ów jest pełno. Zastanawiał się ktoś jak wyglądają oryginały? Pewnie niepodobne ani do puzzli, ani do obrazka na pudełku jak to często bywa.
Kolorowe niebo chyba najmniej nam przeszkadza wszędzie ;)
A wszystkie te grafiki są na stronie Thomas Kinkade Studio, znalazłam też ten krzyż, jest też bardzo podobna wersja "Sunrise". Porównując obrazek na pudełku i grafikę, powiedziałabym że to te same, oczywiście przycięte do proporcji puzzli.
Obrazek
Obrazek

Wydawało mi się że Kinkade na zamówienie robi grafiki dla Schmidta ale widząc na jego stronie ile tam jest wzorów, raczej to Schmidt wybiera z gotowych. Najciekawsze/najśmieszniejsze są moim zdaniem puzzle z Ligą Sprawiedliwości, bardzo dziwnie to wygląda, proszę, niech nie robią puzzli

Obrazek
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

Jagoda pisze: 23 lipca 2021, 11:15 Ostatnio ukladalam kilkanaście disneyowskich kinkadow i technicznie do Schmidta uwag żadnych nie miałam, ale właśnie samo to układanie puzzli tego autora jest jakieś takie ciężkie. Te kolory na puzzlach w pudełku sa zawsze jakieś takie zlane, wydają się ciemne, wręcz zawsze ciemniejsze niż na pudełku. I tez za każdym razem jestem zdziwiona, ile czasu zajmuje mi ułożenie każdego obrazka.
Super że komentujesz <3 Disneyowskie wydają się bardziej przyjazne od takich widoczków ale nadal mają te same rozwiązania i elementy obecne w innych Kinkade. A ułożyłaś ich bardzo dużo. Dzięki za potwierdzenie :)
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3571
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: aneta »

Sunako1006 pisze: 23 lipca 2021, 16:04 Wydawało mi się że Kinkade na zamówienie robi grafiki dla Schmidta ale widząc na jego stronie ile tam jest wzorów, raczej to Schmidt wybiera z gotowych.
Ja też tak myślałam, ale jakiś czas temu przeczytałam, że Kinkade... nie żyje od prawie 10 lat.
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

aneta pisze: 23 lipca 2021, 16:22
Sunako1006 pisze: 23 lipca 2021, 16:04 Wydawało mi się że Kinkade na zamówienie robi grafiki dla Schmidta ale widząc na jego stronie ile tam jest wzorów, raczej to Schmidt wybiera z gotowych.
Ja też tak myślałam, ale jakiś czas temu przeczytałam, że Kinkade... nie żyje od prawie 10 lat.
O! Faktycznie, zmarł w 2012, lol. Czyli to Thomas Kinkade Studio to po prostu marka, podpisy pod wzorami to nie on tylko logo :/ Już słyszałam taką opinię o Jan van Haasteren, że to nie on robi nowe wzory tylko inni pod jego nazwiskiem, no ale Jan żyje jeszcze, może przynajmniej akceptuje wzory. No i nawet jeśli pod czyimś nazwiskiem robi się prace to chciałabym wiedzieć kto jest autorem.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3571
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: aneta »

Sunako1006 pisze: 23 lipca 2021, 17:12
O! Faktycznie, zmarł w 2012, lol. Czyli to Thomas Kinkade Studio to po prostu marka, podpisy pod wzorami to nie on tylko logo :/ Już słyszałam taką opinię o Jan van Haasteren, że to nie on robi nowe wzory tylko inni pod jego nazwiskiem, no ale Jan żyje jeszcze, może przynajmniej akceptuje wzory. No i nawet jeśli pod czyimś nazwiskiem robi się prace to chciałabym wiedzieć kto jest autorem.
Jeśli chodzi o JvH, to na boku pudełka jest napis "Illustration © Jan van Haasteren" bądź "Illustration © Studio Jan van Haasteren" i chyba to wskazuje autora (w sensie czy Jan osobiście czy nie).

A Kinkade to chyba bardziej skomplikowana historia. Te nowe obrazy rzeczywiście tworzą inni malarze należący do Thomas Kinkade Studios, ale sam Kinkade też malował na przykład Disneya.
Even if the name Thomas Kinkade doesn’t ring a bell, you’ve probably seen his works before – especially if you’re a fan of Disney. Thomas was a professional painter and painted many incredible landscape and still life paintings during his life. Back in 2005, the man was commissioned by Disney to paint Disneyland in celebration of its 50th anniversary, and was granted a license to paint the Disney Dreams Collection afterwards. Sadly, Thomas passed away back in 2012, however, Disney extended the license to Thomas Kinkade Studios after the artist’s passing, and they continue creating incredible Disney art to this day.
Tu na stronie (link), jak się wejdzie w konkretny obraz, jest rok produkcji i "Classification". Te sprzed 2012 są oznaczone jako "Thomas Kinkade Original". Wygląda na to, że to nie wszystkie, ale nie wiem - nie siedzę w jego twórczości i kompletnie nie orientuję się też w puzzlach z tej serii.

A Twój "The Cross" został namalowany przez samego Kinkade'a :)
Awatar użytkownika
Sunako1006
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 394
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 15:44
Lokalizacja: Kraków, Warszawa

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Sunako1006 »

Zgadza się, są podpisane jako Original lub Studio, nadal nie są to konkretne nazwiska twórców, może to jakiś algorytm generuje ;)
Też faktycznie mój wzór to Original Kinkade'a, ciekawe jak z tymi teraz wydawanymi wzorami (ale mi się nie chce sprawdzać) bo Krzyż został jakiś czas temu wydany chociaż udało mi się upolować nowy. Jak to często bywa przy puzzlach, jest śmiesznie i dziwnie :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Schmidt 1000, The Cross by Thomas Kinkade

Post autor: Canuck »

aneta pisze: 23 lipca 2021, 16:22
Sunako1006 pisze: 23 lipca 2021, 16:04 Wydawało mi się że Kinkade na zamówienie robi grafiki dla Schmidta ale widząc na jego stronie ile tam jest wzorów, raczej to Schmidt wybiera z gotowych.
Ja też tak myślałam, ale jakiś czas temu przeczytałam, że Kinkade... nie żyje od prawie 10 lat.
O, to niespodzianka. Myślałem, że żyje. Na stronie są podane daty pod obrazami, można sprawdzić kiedy powstały.

Co do studia i malarzy działających w czyimś imieniu - Haasteren ma przeszło 80 lat i nie byłby w stanie rysować tak wiele. Robią za niego Rob Derks i Dick Heins. Podobnie z Garfield'em; od końca lat 90tych nie rysuje komiksów Jim Davis, tylko jego asystenci.
Pierwszy Kinkade!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunako1006”