Clementoni - Statek piracki, Sarel Theron - 1500

pawelw
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 251
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 21:41

Clementoni - Statek piracki, Sarel Theron - 1500

Post autor: pawelw »

20220131_103559a.jpg
Łatwe nie były, ale też nie były z tych niemożliwych do ułożenia. Statek - bardzo przyjemne układanie. Woda i zamek GraySkull to już lekkie wyzwanie, tak do momentu na zdjęciu poniżej. Potem już było gorzej, ale nawet niebo dało się ułożyć w dużej mierze po odcieniach szarości, dopiero sam koniec poszedł po kształtach.

20220123_103744a.jpg

Autor mieszka w Południowej Afryce i specjalizuje się tzw. "matte painting", czyli tworzeniu realistycznych obrazów, które mogą zastępować scenografie filmowe. Więcej o tej technice można poczytać na Wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Matte_painting

Obraz powstał w 2011 roku. Z napisów na rufie można odczytać nazwę statku - See Monster i port macierzysty - Sarel Theron. :)
Oryginał można zobaczyć na Twitterze autora , a więcej obrazów na jego stronie z galerią..

Jak sam autor pisze: "This painting was inspired by the Tintin comic book of the same name, Castle Grayskull from the 1980's Masters of the Universe toyline and 17th & 18th century Baroque and Rococo art styles."
Na czym może polegać inspiracja? Poniżej jest okładka z Tintina. Prawda, że podobne? ;)

tintin.jpg
tintin.jpg (46.51 KiB) Przejrzano 1268 razy
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Clementoni - Statek piracki, Sarel Theron - 1500

Post autor: Wojciech »

Gratulacje!
Efekt końcowy jest ekstra. Ale układanie uratował mi tylko wykrojnik. :|
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Clementoni - Statek piracki, Sarel Theron - 1500

Post autor: Berry »

Widziałam je wiele razy ale pierwszy raz się tyle dowiedziałam :D Gratuluję odwagi w podjęciu się takiego ciemnego obrazka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „pawelw”