rower

czyli Wasze hobby, pasje, przepisy na dobrze spędzony czas...
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: rower

Post autor: Kuwasa »

Postępów ciąg dalszy:).
Korzystam z pięknego listopada. Wczoraj zrobiłem pierwsze 70km, co prawda bez sensu góralem głównie po asfalcie, ale mam tylko jeden rower:). Wyszła mi całkiem przyzwoita średnia 20,4km/h. W tym dwa przejazdy przez Wrocław, a autostop w Stravie wiadomo jak działa...:). Plus w Siechnickim lesie też jednak trochę wolniej się jedzie:). W każdym razie spokojnie miałbym siłę jeszcze na 30km, obczaiłem, które bokserki z wkładką są najwygodniejsze, to jedynym problemem jest ból szyi, ale prawdopodobnie za bardzo zadzieram głowę, wymyśliłem, że to wina okularów może być, gdy patrzę przez siebie to widzę ich górną ramkę, dlatego zadzieram głowę wyżej, być może przesunięcie siodełka lekko do przodu by rozwiązało ten problem też, w każdym razie nowe okulary już mi z kraju produkcji dóbr wszelakich lecą:).

Zamknąłem ten tydzień na 142,8km, jutro nie pojeżdżę, bo przyszła pora na główny sport:). Odpuściły mi wszystkie covidy, infekcje, wakacje też już za mną (chociaż byłem w trójmieście u Brata, ale jeździliśmy głównie na rowerach), więc mogę jeździć przez przeszkód, od razu widać efekty, ostatnie 5 tygodni to 563,3km (średnio 112,66 tygodniowo), ze wszystkich 1466km w tym roku.

Na zdjęciu mój towarzysz:)
rockriderst530.jpg
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: rower

Post autor: Nisia »

Kuwasa pisze: 12 listopada 2022, 11:57 a autostop w Stravie wiadomo jak działa...:).
Ale że co? :P Ja nie narzekam na to jeśli chodzi o Strave. U mnie czasem Strava wywala błąd i ucina część trasy, to większy problem.

Jak jeździsz góralem po ulicy, polecam dopompować na maksa koła, dodaje trochę prędkości ;)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
k4si4
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 543
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 09:37
Lokalizacja: Orland Park

Re: rower

Post autor: k4si4 »

zazdroszcze pogody (u mnie dzisiaj snieg ma padac) i gratulacje z przejechanej 70. Po mnie w polowie drogi ktos by musial przyjechac :D kondycja zerowa.
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: rower

Post autor: Kuwasa »

Nisia pisze: 14 listopada 2022, 18:39
Kuwasa pisze: 12 listopada 2022, 11:57 a autostop w Stravie wiadomo jak działa...:).
Ale że co? :P Ja nie narzekam na to jeśli chodzi o Strave. U mnie czasem Strava wywala błąd i ucina część trasy, to większy problem.

Jak jeździsz góralem po ulicy, polecam dopompować na maksa koła, dodaje trochę prędkości ;)
Też nie narzekam na Stravę (nawet se premkę kupiłem:)), ale autopauzę nie zawsze mi złapie, zanim złapie to minie trochę czasu, czasem mi się bez powodu włączy jak stoję, a wyjeżdżając z centrum Wrocka gdziekolwiek, to postojów na światłach mam całe mnóstwo:), w patologicznych sytuacjach nawet 4 razy na jednym skrzyżowaniu:).

Spróbuję kiedyś dopompować te koła bardzo wysoko, ale zazwyczaj jednak mam mieszane trasy, już nie mówiąc, że muszę z podwórka z dziurami wyjechać:):):)
k4si4 pisze: 14 listopada 2022, 19:26 zazdroszcze pogody (u mnie dzisiaj snieg ma padac) i gratulacje z przejechanej 70. Po mnie w polowie drogi ktos by musial przyjechac :D kondycja zerowa.
Dziękuję:). U nas jeszcze jutro ma być ładnie, ale niestety pora na inny sport:), a potem już niestety gorzej:). No cóż w każdym razie ciuchów sportowych mam mnóstwo, to pewnie tylko jakieś intensywne opady mnie mogą powstrzymać:)


Dzisiaj przygodowe 40 kilometrów. A krańce Wrocławia potrafią wyglądać tak:
widawa.jpg
Awatar użytkownika
k4si4
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 543
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 09:37
Lokalizacja: Orland Park

Re: rower

Post autor: k4si4 »

Przepieknie, niexle puzzle z tego zdjecia by byly :)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: rower

Post autor: Nisia »

Kuwasa pisze: 14 listopada 2022, 22:12
Też nie narzekam na Stravę (nawet se premkę kupiłem:)), ale autopauzę nie zawsze mi złapie, zanim złapie to minie trochę czasu, czasem mi się bez powodu włączy jak stoję, a wyjeżdżając z centrum Wrocka gdziekolwiek, to postojów na światłach mam całe mnóstwo:), w patologicznych sytuacjach nawet 4 razy na jednym skrzyżowaniu:).
To dlatego, że Strava liczy osobno czas ruchu i wtedy to ma sens, że na każde zatrzymanie się włącza autopauze. Imo wtedy średnia prędkość jest bardziej realna. A to czy jest to dokładne co do metra to nie sprawdzałam. Ale zgaduje, ze Strava leci po GPS, więc dokładność pewnie zależy od tego, a nie od samej apki.

A jaki to inny sport, jeśli można spytać? :)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: rower

Post autor: Kuwasa »

Nisia pisze: 14 listopada 2022, 23:54
To dlatego, że Strava liczy osobno czas ruchu i wtedy to ma sens, że na każde zatrzymanie się włącza autopauze. Imo wtedy średnia prędkość jest bardziej realna. A to czy jest to dokładne co do metra to nie sprawdzałam. Ale zgaduje, ze Strava leci po GPS, więc dokładność pewnie zależy od tego, a nie od samej apki.

A jaki to inny sport, jeśli można spytać? :)
Wiem jak to działa, niestety autopauza potrafi się wyłączyć jak stoję:) :). I lekko mnie to w mieście irytuje, zwłaszcza że tych przerw jest sporo we Wrocku:).

Badminton:) :). Miałem też kiedyś przygodę z bieganiem, ale bieganie to teraz już sporadycznie, chociaż pewnie na jakiś półmaraton wiosną się skuszę:) :)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: rower

Post autor: Nisia »

Kuwasa pisze: 15 listopada 2022, 01:24
Nisia pisze: 14 listopada 2022, 23:54
To dlatego, że Strava liczy osobno czas ruchu i wtedy to ma sens, że na każde zatrzymanie się włącza autopauze. Imo wtedy średnia prędkość jest bardziej realna. A to czy jest to dokładne co do metra to nie sprawdzałam. Ale zgaduje, ze Strava leci po GPS, więc dokładność pewnie zależy od tego, a nie od samej apki.

A jaki to inny sport, jeśli można spytać? :)
Wiem jak to działa, niestety autopauza potrafi się wyłączyć jak stoję:) :). I lekko mnie to w mieście irytuje, zwłaszcza że tych przerw jest sporo we Wrocku:).

Badminton:) :). Miałem też kiedyś przygodę z bieganiem, ale bieganie to teraz już sporadycznie, chociaż pewnie na jakiś półmaraton wiosną się skuszę:) :)
Aha, sorry :P to dziwne rzeczy dzieją się u Ciebie :P

Tak lekko mówisz o półmaratonie, a biegasz tylko sporadycznie :shock: Ty chyba nie masz co na kondycję narzekać, przecież to 20 km! :lol: zwykły szaraczek tyle nie przebiegnie choćby się przygotowywał :lol:
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: rower

Post autor: Kuwasa »

Nisia pisze: 15 listopada 2022, 07:43
Aha, sorry :P to dziwne rzeczy dzieją się u Ciebie :P

Tak lekko mówisz o półmaratonie, a biegasz tylko sporadycznie :shock: Ty chyba nie masz co na kondycję narzekać, przecież to 20 km! :lol: zwykły szaraczek tyle nie przebiegnie choćby się przygotowywał :lol:
Akurat połówkę to można przebiec w miarę szybko, zacząłem biegać pod koniec października 2010, miałem nadwagę, rzuciłem palenie i generalnie miałem problem, żeby przebiec ciągiem 1,5km. No i po niecałych 3 miesiącach zrobiłem 21,2km na treningu. Zresztą pół roku zazwyczaj wystarcza, żeby przebiec maraton, swego czasu popularny plan Jerzego Skarżyńskiego obejmował 26 tygodni od zera (pierwsze 10 tygodni to marszobiegi). We Wrocławiu był swego czasu program "I Ty możesz zostać maratończykiem", który od marca przygotowywał ludzi do maratonu we wrześniu. A u mnie to jednak regularne uprawianie sportu, plus jakaś tam biegowa przeszłość i po 6-7 tygodniach biegania po dwa razy w tygodniu (plus reszta sportów), jestem w stanie bezpiecznie i komfortowo przebiec półmaraton, chociaż nie są to jakieś wybitne czasy, zresztą nigdy nie były:):)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: rower

Post autor: Nisia »

Kuwasa pisze: 15 listopada 2022, 13:37
Nisia pisze: 15 listopada 2022, 07:43
Aha, sorry :P to dziwne rzeczy dzieją się u Ciebie :P

Tak lekko mówisz o półmaratonie, a biegasz tylko sporadycznie :shock: Ty chyba nie masz co na kondycję narzekać, przecież to 20 km! :lol: zwykły szaraczek tyle nie przebiegnie choćby się przygotowywał :lol:
Akurat połówkę to można przebiec w miarę szybko, zacząłem biegać pod koniec października 2010, miałem nadwagę, rzuciłem palenie i generalnie miałem problem, żeby przebiec ciągiem 1,5km. No i po niecałych 3 miesiącach zrobiłem 21,2km na treningu. Zresztą pół roku zazwyczaj wystarcza, żeby przebiec maraton, swego czasu popularny plan Jerzego Skarżyńskiego obejmował 26 tygodni od zera (pierwsze 10 tygodni to marszobiegi). We Wrocławiu był swego czasu program "I Ty możesz zostać maratończykiem", który od marca przygotowywał ludzi do maratonu we wrześniu. A u mnie to jednak regularne uprawianie sportu, plus jakaś tam biegowa przeszłość i po 6-7 tygodniach biegania po dwa razy w tygodniu (plus reszta sportów), jestem w stanie bezpiecznie i komfortowo przebiec półmaraton, chociaż nie są to jakieś wybitne czasy, zresztą nigdy nie były:):)
Ja trochę wcześniej biegałam, że dwa razy w tygodniu przez jakieś 2-3 miesiące chyba i nie przebiegłam na raz więcej niż 5 km :shock: to może po prostu moja kondycja taka słaba :roll: :lol:
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Kuwasa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 59
Rejestracja: 30 września 2022, 08:16

Re: rower

Post autor: Kuwasa »

Nisia pisze: 15 listopada 2022, 18:21 Ja trochę wcześniej biegałam, że dwa razy w tygodniu przez jakieś 2-3 miesiące chyba i nie przebiegłam na raz więcej niż 5 km :shock: to może po prostu moja kondycja taka słaba :roll: :lol:
Myślę, że to bardziej kwestia tempa, wiesz na tych marszobiegach to praktycznie każdy w ciągu paru tygodni przebiegnie 5km, tylko powoli trzeba, w zasadzie im wolniej tym lepiej na początku:). Zwłaszcza jak zrobiłaś setkę na rowerze, Twoja kondycja raczej ma potencjał:)
Awatar użytkownika
Tradi
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 129
Rejestracja: 20 lutego 2024, 03:04

Re: rower

Post autor: Tradi »

Wzielam dzis moj miejski rower typu skladak.
Uspolczesnione Wigry3 :)
Wyruszylam w poszukiwaniu wiosny.
Planowalam wrocic z bzem ale trafily sie tylko fiolki.




rower.jpg
fiolki.jpg
DSC05569.JPG
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: rower

Post autor: kallarepka »

Woow, ale piękne pole fiołków!!!
Ja nie mogę jakoś rozpocząć sensownie sezonu. Na razie tylko jedna wycieczka 60+ za mną. Może zainspiruję się twoją wycieczką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeżeli nie puzzle to....”