Na czym układacie puzzle ?

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
kerajs
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 64
Rejestracja: 19 września 2022, 07:30

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: kerajs »

jagabaga pisze: 09 marca 2023, 12:28 Raczej trzeba docisnąć. Ja w swojej teczce mam troche wkładek i przekładek, ale równie dobrze można zabezpieczyć, dociskając np. poskładanym kocem.
Przypuszczam, ze zamiast koca lepiej by się sprawdziła gąbka tapicerska. Jest w różnych grubościach i gęstościach, a ściśnięta dociskałaby puzzle do ścianek teczki.
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: wijkaa »

kerajs pisze: 10 marca 2023, 12:08
jagabaga pisze: 09 marca 2023, 12:28 Raczej trzeba docisnąć. Ja w swojej teczce mam troche wkładek i przekładek, ale równie dobrze można zabezpieczyć, dociskając np. poskładanym kocem.
Przypuszczam, ze zamiast koca lepiej by się sprawdziła gąbka tapicerska. Jest w różnych grubościach i gęstościach, a ściśnięta dociskałaby puzzle do ścianek teczki.
Oo, super pomysł!! Dzięki.
Zapoatrze się pewnie w jedno i drugie.
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Nisia »

wijkaa pisze: 08 marca 2023, 13:28 Hej, mam pytanie do osób używających teczki. Czy można ją postawić pionowo z puzzlami rozgrzebanymi w środku, jest jakiś patent ściskający je w zamkniętej teczce czy raczej się to posypie??
Bo muszę zmienić sposób układania i szukam nowego patentu.
Mnie zdarzało się trzymac pionowo (chociaż rzadko) - z tego co pamiętam pojedyncze puzzle się przesuwały i potrafiły nawet pchać się do wyjścia na środku, więc trzeba było uważać, żeby się nie pogubiły. Większe ułożone partie trzymały się razem chociaż też potrafiły się przesunąć (ale nie przypominam sobie, żeby się rozpadały zupełnie).
Klipsy raczej nic nie dadzą, bo nimi zepniesz po bokach, a większym problemem jest srodek, który nie jest tak bardzo napięty. Lepiej tezie wcisnąć pomiędzy ścianę i coś innego, żeby teczka była przygnieciona.

PS. Też mam teczkę od jumbo, ale taka rozkładana (tego typu https://images.app.goo.gl/3NLvS3Fk4CEjVzNV9) - tam pomagają te skrzydła bo trochę "wypychają" teczkę od srodka
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: wijkaa »

Dzięki wielkie za informację. Na razie chyba nie kupię bo i tak nie mam czasu na puzzle, tylko na komentowanie forum :-)
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Berry »

Ja od niedawna mam teczkę od Ravensburgera i testowałam przenoszenie z rozgrzebanymi puzzlami. Moje wnioski są takie, że zawsze trzeba się upewnić po zamknięciu, że każdy brzeg kliknął na swojej długości i jest dociśnięty. To co jest już ułożone trzyma się dobrze i raczej się nie przesuwa ale mniejsze kawałki czy pojedyncze puzzle zjeżdżają do dołu. Zależy też na ile delikatnie się z tą teczką obchodzi jak już jest w pionie. Przy tym modelu nie na możliwości, żeby jakiś element z tej teczki sobie wypadł :)

Ten patent z gąbka też wypróbuję do tej teczki taka cieniutka gąbka powinna całkiem 'zamrozić' elementy :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”