#19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

#19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Post autor: failsafe.db »

Mróweczki.

Przeleżały dwa lata, z czego ostatnie sześć miesięcy otwarte, rozsypane na stole i starannie ignorowane ;-P. Ale się doczekały.

Tak wygląda gotowe dzieło:
puzzle sci_6.jpg
puzzle sci.jpg
To były najtrudniejsze z dotychczas ułożonych przeze mnie puzzli. Oprócz białego tła, które jak wiadomo roboty nie ułatwia, problematyczne okazało się kilka innych niuansów. Puzzle były bardzo ściśle spasowane, co zwykle uznałbym za zaletę, jednak przy dopasowywaniu trochę na ryzyk-fizyk nigdy miałem pewności czy puzzel faktycznie pasuje (tylko należy go wbić na siłę) czy jednak nie pasuje. A bardzo często puzzle trzeba było wbijać na siłę.

Niestety, wykonanie puzzli nie należy do najlepszych z jakimi się zetknąłem. Ułożony, gotowy obrazek przeraża ilością odklejek tworzących niefajne zadziorki.

Sama końcepcja mrówek bardzo zacna - pomysł doceniam i niewykluczone, że jeszcze sięgnę po inne mrówencje z tej stajni. Z drugiej strony, jako fanatyk dopasowywania puzzli po rysunku a nie po kształcie puzzla miałem tutaj dość traumatyczne momenty ;-P.
puzzle sci_2.jpg
puzzle sci_3.jpg
puzzle sci_4.jpg
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: #19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Post autor: failsafe.db »

Jeszcze, ciekawostkowo, pudełko, z tego co zauważyłem dość charakterystyczne dla tego wydawnictwa.
puzzle sci_5.jpg
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: #19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Post autor: bkiaw13 »

W zależności, kiedy "mrówki" były produkowane faktycznie był problem z odklejaniem - szczególnie w początkowych produkcjach, ale później się poprawiło. Kształt puzzli powtarza się dwukrotnie - po przekątnej, ale nie ma problemu, czy dany puzelek pasuje w dane miejsce.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: #19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Post autor: Wojciech »

Ekstra. Mrówki są super. :D
Przynajmniej dopóki ich nie układam. ;)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2666
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: #19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Post autor: Nisia »

Świetne! I przerażające zarazem 🤣
Szczere gratulacje, nie lada to był wyczyn :mrgreen:
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: #19 - Fabio Vettori, Puzzle delle Formiche, Sci, 1k

Post autor: failsafe.db »

bkiaw13 pisze: 02 września 2023, 12:59 W zależności, kiedy "mrówki" były produkowane faktycznie był problem z odklejaniem - szczególnie w początkowych produkcjach, ale później się poprawiło. Kształt puzzli powtarza się dwukrotnie - po przekątnej, ale nie ma problemu, czy dany puzelek pasuje w dane miejsce.
Widać ja mam jakąś uwstecznioną wersję - ciągle jeszcze nie zdemontowałem ułożonych puzzelek, leżą sobie na stole i z trudem się powstrzymuję od przejeżdżania po nich ręką, co zwykle lubię robić z ułożonymi puzzlami - po prostu boję się, że w ogóle się rozlecą od takiego traktowania. Jest tyle zadziorów, że głowa mała!

Dany puzzelek potrafi pasować w kilka miejsc i wszędzie idealnie. Nie wychwyciłem jednak czy po przekątnej czy nie. Może tak.
Wojciech pisze: 02 września 2023, 15:31 Ekstra. Mrówki są super. :D
Przynajmniej dopóki ich nie układam. ;)
Jako rysunek to jest to bardzo fajny rysunek, potwierdzam. Patrzenie na mrówczaka oswajającego się z nartami zapewniło mi porcję frajdy ;-)
Nisia pisze: 03 września 2023, 10:52 Świetne! I przerażające zarazem 🤣
Szczere gratulacje, nie lada to był wyczyn :mrgreen:
Eee... ja nie wyczynowiec. No dobra, były trudnawe z uwagi na rodzaj grafiki i ogrom bieli, tudzież mocne spasowanie, ale po stronie ułatwień jest rozmiar, zaledwie 1k. Przy 2-3k pewnie bym wymiękł...
ODPOWIEDZ

Wróć do „failsafe.db”