Motyw Ramsau zimą :)

aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3553
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Motyw Ramsau zimą :)

Post autor: aneta »

Tak się złożyło, że w mojej puzzlowej "karierze" ułożyłam już cztery obrazki z zimowym Ramsau. Postanowiłam zebrać je w jednym miejscu :)

Ramsau bei Berchtesgaden - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria. Leży w Alpach Bawarskich, częściowo na terenie Parku Narodowego Berchtesgaden, około 12 km na południe od Bad Reichenhall. Liczba mieszkańców to około 1700. W miejscowości znajduje się kościół pw. św. Sebastiana (die Pfarrkirche St. Sebastian), często przedstawiany na puzzlach. Kościół zbudowano w XVI wieku, w stylu późnogotyckim, następnie kilkakrotnie go rozbudowywano.
Wielokrotnie malowany (głównie przez artystów niemieckich, ale nie tylko) i fotografowany. Tutaj można zobaczyć przykładowe obrazy przedstawiające ten kościół, a tutaj obraz samego prezydenta USA Dwighta Eisenhowera.


1. Night in Ramsau, Germany, Castorland, 500 el.

Obrazek


2. Ramsau, Bluebird, 1000 el.

Obrazek


3. Ramsau, Germany, Castorland, 1500 el.

Obrazek


4. Ramsau, Bawaria, Alpy, 1500 el.

Obrazek

Na koniec serdeczna prośba do Was - jeśli macie w swoich zbiorach jakieś puzzle z zimowym Ramsau i chcielibyście je sprzedać albo wymienić, to dajcie znać - chętnie odkupię lub wymienię się na coś innego :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Motyw Ramsau zimą :)

Post autor: Vicky »

Miałem kiedyś jesień w Ramsau od Castora. Ale pytanie czemu szukasz zimy? Czy tylko ta porą roku, w tych okolicznościach przyrody sprawia Ci Ramsau-satysfakcję? ;)

P.S. To jest obok zameczku jeden z murowanych motywów na puzzle w każdej prawie firmie.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3553
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Motyw Ramsau zimą :)

Post autor: aneta »

Hmm nie tylko zimowe sprawiają mi satysfakcję - układałam też jedne jesienne puzzle z tym widoczkiem (link) i były bardzo ładne, ale tylko te zimowe to pewniaki, które na bank mi się spodobają :P Na przykład dość nowy wzór Castora „Sunset in Ramsau” (2k) kompletnie mi nie podchodzi ze względu na kolorystykę (grafik trochę odleciał). Ramsau w wykonaniu Schmidta też jakoś mi nie gra; widoczek jest poprawny, ale bez efektu wow :D
A zimowych puzzli chyba nie da się spieprzyć :D (Bluebird podkręcił kolory, ale zupełnie mi to nie przeszkadza).
Lubię te zimowe ze względu na stonowaną kolorystykę - biel, błękit, granat. Jakoś tak przyjemnie mi się patrzy na zimę na puzzlach.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Motyw Ramsau zimą :)

Post autor: Puzzabell »

Z tych czterech najbardziej podoba mi się nr 3, uwielbiam zimowe dzienne krajobrazy. :) Szkoda, że jest już niedostępny w sklepach.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aneta”