Różne, wybrakowane, 'znalezione w podróży'

kamilka89
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 153
Rejestracja: 01 maja 2020, 23:43

Re: Różne, wybrakowane, 'znalezione w podróży'

Post autor: kamilka89 »

06.08.2023 Kocimiętka - kocia kawiarnia, Poznań

Od końca maja do początku października mieszkałam w Poznaniu. Generalnie mam taką niepisaną zasadę, że podczas weekendu (czy generalnie dni wolnych) staram się wyjechać daleko od miejsca zamieszkania. Ponieważ wychodzę z założenia, że okolicę mogę poznawać po czy przed pracą. Jednak ten weekend był wyjątkowy, ponieważ był to jedyny weekend podczas całego mojego pobytu w Poznaniu, gdy zdecydowałam się zostać na miejscu. Pogoda nie sprzyjała, dlatego wybrałam się do Kociej Kawiarni. W miejscu tym oprócz kilku kotków znajdziecie również spory wybór puzzli. Puzzle można układać w tej części kawiarni, do której koty nie mają dostępu. Do tego polecam pyszne gofry!
A tak trochę bardziej off-topic - największe wrażenie zrobiły na mnie kocie kawiarnie w Japonii! Jest tam mnóstwo pięknych kotów, które są spokojne i przyjazne. Mają dla siebie dużo miejsca, a sam wystrój kawiarni jest imponujący. Goście szanują zwierzęta i naprawdę relaksują się w takich kawiarniach np. podczas czytania mangi (poglądowo zdjęcie poniżej właśnie z Tokio).
P.S. Jednak na pytanie 'koty czy psy?' zdecydowanie odpowiem 'psy' :)
Załączniki
IMG_20230806_152457.jpg
IMG_20230806_162545.jpg
imresizer-1708955219250.jpg
kamilka89
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 153
Rejestracja: 01 maja 2020, 23:43

Re: Różne, wybrakowane, 'znalezione w podróży'

Post autor: kamilka89 »

25.10.2023 Schronisko Galatzo, Majorka

Tanie bilety na Majorkę znalezione, teraz trzeba tylko wymyślić jakiś cel podróży. Długodystansowy szlak GR221...? Czemu nie. Jest tylko problem z noclegami na początku szlaku - są od siebie dość oddalone. Tak też wpadam na pomysł przejścia 200km w 5 dni (po GR221 + kilka detour'ów). Właśnie dystans pomiędzy schroniskiem Galatzo a Deia (ok. 50km) mnie do tego inspiruje. Oczywiście są też alternatywy dla noclegów w schroniskach, ale kosztują dużo więcej. Noc w schronisku z własnym śpiworem to koszt zaledwie 16€. Wybór schroniska Galatzo okazał się strzałem w dziesiątkę! Jest ono położone kilka kilometrów od głównego szlaku, w związku z tym poza weekendami nie cieszy się dużą popularnością. Zostało otwarte pod koniec 2022 roku i jest bardzo nowoczesne. Okazało się, że tej nocy byłam jedynym gościem! 4-osobowa rodzinka, która miała być w tym samym czasie w schronisku anulowała w ostatniej chwili swój pobyt. Zamówili oni kolację, która nie mogła się zmarnować. Dlatego opiekun chatki zaoferował mi darmowy wspólny posiłek. Ten wspaniały wieczór i długą wędrówkę zwieńczyłam, układając małe puzzle z dinozaurami :)
Gorąco polecam ten szlak i noclegi w schroniskach (poniżej kilka zdjęć z trasy)!
Załączniki
IMG_20231025_224203.jpg
Fotoram.io.jpg
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1893
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Różne, wybrakowane, 'znalezione w podróży'

Post autor: wijkaa »

Skąd Ty czerpiesz siłę na wyjazd poza miejsce zamieszkania co weekend i zwiedzanie miasta przed i po pracy? :shock:
kamilka89
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 153
Rejestracja: 01 maja 2020, 23:43

Re: Różne, wybrakowane, 'znalezione w podróży'

Post autor: kamilka89 »

Często zmieniam miejsce zamieszkania, stąd motywacja do poznawania okolicy w każdej wolnej chwili ;) Zazwyczaj jest to 'przed lub po pracy' ('i' raczej rzadko bo kiedyś trzeba spać :D )
ODPOWIEDZ

Wróć do „kamilka89”