Trefl 2000 - Doha

solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Trefl 2000 - Doha

Post autor: solisie »

Zabieramy się do układania :roll:
Obrazek
Na początku zrobiłem małą segregację typu ramka, niebo i reszta obrazu. Teraz panuje tu całkowity chaos, ponieważ cały środek jest odwrócony i zajmuje dużo miejsca. Trochę kłopotliwe jest to, że są podzielone na dwie kupki, ale nie myślę teraz tego przekładać :lol:
Obrazek
Od lewej: pierwsza kupka, niebo, również niebo tylko w postaci ramki, na środku ma powstać obraz (o tym zaraz) i oczywiście druga kupka.
Na środku jak widać niedokończona ramka (chodzi mi o dolną część, nie wspominając o górnej :roll:). Brakuje mi chyba około 2 elementów do dolnej ramki i nie mogę ich znaleźć pośród tych puzzli. Ramka z nieba jest prawdopodobnie pomieszana z tą błękitną zatoczką, która jest na obrazie po lewej stronie, dlatego nie mogę dokończyć ramki do samego nieba i widnieje ona na dole (pod dolną ramką, te niebieskie kwadraciki). Poza tym w środku udało mi się ułożyć dwa budynki i zaczynam trzeci dokładając puzzle.
Obrazek
Trochę większe zbliżenie na budynki.
Pewnie teraz będę dalej układał charakterystyczne budynki i dokładał elementy do ramki, a na samym końcu ułożę niebo.
Może ktoś ma jakieś porady dotyczące tych puzzli? :twisted:
solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: solisie »

Jakiś progres jest :roll:
Obrazek
Ulica i parking były dosyć męczące, ale jakoś się udało. W między czasie powstało trochę budynków, które pomimo wielu szczegółów nie są tak łatwe jak mi się wydawało.
Jeszcze trochę zabudowy i zaczynamy niebo. :oops:
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: Cyber Killer »

Rozważałem czy by sobie tego obrazka nie kupić, ale jak przyglądałem się szczegółom to stwierdziłem że byłoby ciężko
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: solisie »

Budynki wreszcie skończone. :roll:
Obrazek
Wymęczyły mnie te puzzle całkowicie, same budynki na pierwszym planie są według mnie dosyć trudne nie wspominając o drugim planie. Trudno byłoby wziąć przypadkowy element i położyć go według obrazka, ponieważ nadruk nie jest zbytnio wyraźny i jest bardzo dużo podobnych elementów, dużo jednakowych kolorów i gdy zostaje jakiś element można się poważnie zdziwić kiedy okazuje się, że pasuje on akurat w dane, a nie inne miejsce. Kłopotliwe były też elementy po lewej stronie od ramki, często części pasowały do siebie pomimo tego, że nie powinny, mam nadzieję, że nie będzie tej samej sytuacji w przypadku nieba.
Ostatnie elementy to była jakaś masakra, kompletnie nie wiedziałem gdzie co jest i zajęło mi to dość dużo czasu, aby wszystko dopasować do siebie, a i tak jeszcze chyba zostało parę elementów z kawałkiem nieba, które pasują do budynków, ale pewnie zaginęły gdzieś wśród posortowanego nieba.
Trochę bolą mnie kolana od klęczenia na podłodze i chyba padnę przed północą. :lol:
solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: solisie »

Niestety po przerwie świątecznej jak zwykle zaczyna się szkoła, więc w tygodniu nie mogę znaleźć czasu ani siły na układanie i dlatego idzie mi to tak powoli.
Obrazek
Niestety z powodu niezbyt urozmaiconego wykrojnika niebo układa się dosyć mozolnie, jedyna możliwość to dokładanie kształtami, szczególnie jeśli chodzi o tą dolną część, bo później powoli zaczyna przechodzić z jasnego w ciemny niebieski, już teraz ostatnie dołożone kawałki znacząco różnią się od tych na dole więc nie jest tak źle, ale chyba będzie coraz gorzej.
Poza tym muszę już teraz skrytykować puzzle pod względem jakości, podczas układania ramki parę puzzli się rozwarstwiło i teraz wyglądają na zniszczone. No i jeżeli chodzi o spasowanie to też nie jest najlepiej, długo zajęło mi dojście do tego w jaki sposób ma być ułożona ta ramka i dalej nie jestem pewien czy jest w 100% dobrze.
Ogółem pewnie jeszcze ten tydzień poczekają i zabiorę się za nie dopiero na weekendzie.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: leżak »

solisie pisze:(...) nadruk nie jest zbytnio wyraźny (...)
solisie pisze:(...) parę puzzli się rozwarstwiło i teraz wyglądają na zniszczone. No i jeżeli chodzi o spasowanie to też nie jest najlepiej (...)
To przykre, zwłaszcza, że sporo forumowiczów poprawiło sobie opinię o treflu. Od pewnego czasu chwali się spasowanie i wygląd treflowych puzzli.
Może masz jakiś trefny egzemplarz.
solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: solisie »

Spasowanie pod względem "pasowania" elementów w różne miejsca jest według mnie słabe, ale pisałem już o tym wcześniej. Jakość też mogłaby być lepsza, elementy niszczą się i rozwarstwiają. Jeśli chodzi o nadruk, to oprócz tego, że jest dosyć niewyraźny to wydaje mi się, że jest jakiś inny porównując zdjęcia innych puzzli, tutaj nadruk to jakby takie kwadraciki a nie jednolita powierzchnia, widać tylko z bliska oczywiście.
Osobiście mam mieszane uczucia co do tych puzzli, pomimo tego, że nie mam porównania. Ale teraz są już zamówione 2x1000 z clementoni więc porównamy, bo w rankingu użytkowników są podobnie klasyfikowane.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: Cyber Killer »

Ja z Treflem kupionym w zeszłym roku też miałem sytuacje, że tektura na niektórych elementach potrafiła się rozwarstwiać, ale uznałem to za coś zwyczajnego, w końcu to tylko sprasowany papier.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 24 grudnia 2016, 22:56

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: solisie »

Pierwsze skończone jako ostatnie. :P
Obrazek
Ogólnie bardzo ładny obrazek, o jakości już pisałem więc chyba to tyle co mogę powiedzieć na temat tych puzzli. Oczywiście nie licząc tego, że nie ma dwóch elementów, raczej mało prawdopodobne że gdzieś się zagubiły, poza tym szukałem w miejscach gdzie mogło do tego dojść i nic, dziwne jest też to, że te elementy są obok siebie. Chyba złożę reklamacje, tylko zastanawiam się co oprócz zdjęcia trzeba wysłać na maila do trefla. :roll:
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trefl 2000 - Doha

Post autor: leżak »

Wygląda kosmicznie :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Solisie”