EXPRESS GIFTS 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Moderator: Vicky

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

EXPRESS GIFTS 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: Vicky »

Trochę czasu zostało nam do Halloween, ale myślę, że spokojnie można robić już pierwsze przygotowania. :D U mnie w ruch poszły "nawiedzone puzzle". To znaczy tak naprawdę puzzle, których tytuł w tłumaczeniu brzmi: "Nawiedzony Hotel". Wydawnictwo Express Gifts - dotychczas zupełnie mi nieznane, z własnego doświadczenia, ale jak zauważyłem na forum, sporo ludzi układa różne obrazki od nich. Przeważnie natykam się na humorystyczne, ale są też poważniejsze tematy. Sam mam gdzieś jeszcze parę od nich czekających w kolejce na lepsze czasy i swoją kolej :P
I właśnie muszę przyznać się, że miałem trochę obaw co do tej marki. Związane było to z ich niepozornym wyglądem. Znaczy się, chodzi mi o strukturę i cieniutką budowę klocków. Teraz, po ułożeniu, mogę powiedzieć, że te obawy były dużo bardziej na wyrost. Puzzle są świetnej jakości (mimo iż trafiły do mnie używane). Nie rozwarstwiają się, nadruk świetnie się trzyma. Lekko się błyszczą (ale bez przesady, tak jak lubię). No i oczywiście jakość obrazka... bardzo, bardzo dobra. :D

"Nawiedzony Hotel" od samego startu układałem z dużą przyjemnością. Naprawdę sam rysunek (jak i puzzle) dostarczyły mi sporo frajdy. Przedni humor, wesoła scenka, lekka kreska, plus bogactwo barw i kolorów, to na pewno niewątpliwe atuty tej układanki. Wciąga i to nawet za bardzo. Po kilku godzinach mój wzrok już lekko siadał, ale wciąż pozostawała chęć dołożenia jeszcze kilku "ostatnich" klocków. Nieczęsto tak mam, ale w tym wypadku jest to dowód na mega zaangażowanie i super zabawę podczas układania. :lol:
Ogólnie o tych puzzlach można pisać w samych superlatywach. Może pokusiłbym się nawet o najwyższą notę, gdyby nie fakt, że jednak wolę nieco grubszą strukturę puzzelka. I takie cieniutkie trochę mi przeszkadzają. Ale to tylko taki drobny szczegół. Bo reszta jest na tip-top!

Moja Ocena: 5,5/6

Galeria:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

* Puzzle Premiera!
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2020, 22:07 przez Vicky, łącznie zmieniany 1 raz.
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Express Gifts 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: D4MON »

Wyglądają fajnie,nie znam marki ale jak zachwalasz to trzeba będzie sprawdzić :)
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Express Gifts 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: XeniaRodefsky »

Aj, muszę natychmiast sobie jakieś "nawiedzone" sprawić. Październik zaraz się zacznie, a i humorystycznych nigdy nie układałam, więc pewnie mi coś wpadnie do kolekcji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Express Gifts 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: jagabaga »

Ale śmiechowe :-D
Ja też mam całkiem dobre zdanie o Express Gifts:-) (układałam ich tryptyki z kociarnią)
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: Express Gifts 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: kasienka »

Fajne. Bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Express Gifts 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: yarkoos »

Nie kojarzę abym kiedykolwiek układał puzzle tej marki więc ciężko mi zgodzić się/polemizować z odczuciami co do klocków. Ale jestem temu bliski bo, po Twoim opisie, czuję się jakbym prawie pamiętał trzymanie elementów w rękach ;)
Sam obraz za to bardzo sympatyczny. Z przyjemnością obejrzałem zbliżenia. Dzięki!
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
DeVire
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 783
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 20:39
Lokalizacja: Namysłów

Re: Express Gifts 1000 - The Haunted Hotel (by Lee Fearnley).

Post autor: DeVire »

Gotów na odkupienie :mrgreen: prezent dla żonki miałbym z głowy :D a lubi te klimaty sama jest wampirem :lol:
"Skręć w lewo ,to drugie prawo"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”