Waddingtons - Antique World Map - 1250

pol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 532
Rejestracja: 03 lutego 2020, 22:03

Waddingtons - Antique World Map - 1250

Post autor: pol »

Kolejna mapa, ułożona do kompletu z Antique British Isles Map.

Bardzo przyjemne w układaniu puzzle. Jedyny mankament przy układaniu historycznych map to konieczność ciągłego zerkania na pudełko. Przez ilość małych obrazków niewiele jest sytuacji gdy można sobie wyszukiwać brakujący puzzel. Ale efekt końcowy robi zawsze dobre wrażenie ;)
Map_27.JPG

Tak jak w przypadku większości starych map mamy wiele charakterystycznych obrazków. Na samej górze zobrazowano przedstawicieli kontynentów. Europa oczywiście centralnie ;) W narożnikach dookoła mapy zilustrowano pory roku. Bliżej środka przedstawione są żywioły. Na dwóch mniejszych kołach przedstawiono układ gwiazdozbiorów widocznych na półkuli północnej oraz południowej
Postanowiłem spróbować rozwikłać tajemnicze napisy nad dolnymi obrazkami i okazało się, że są to cytaty z ewangelii wg św. Mateusza oraz ilustracje im odpowiadające. Przedstawione są w trochę innej kolejności niż oryginalne brzmienie ewangelii.

Oto są dzieła miłosierdzia, Mt 25. Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.
Map_28.jpg
Byłem chory, a odwiedziliście Mnie. Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie.
Map_29.jpg
Byłem nagi, a przyodzialiście Mnie. Byłem spragniony, a daliście Mi pić. Byłem głodny, a daliście Mi jedzenie.
Map_30.jpg
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4065
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Waddingtons - Antique World Map - 1250

Post autor: Wojciech »

Piękna mapa. Fajny opis.
Mógłbyś jeszcze rozwikłać tajemnicze napisy w ramkach na mapie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „pol”