Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Moderatorzy: Vicky, Czak Noris

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Vicky »

Cześć, Witajcie! 😁

Oczywiście Nasz tradycyjny konkurs jest i pozostanie priorytetem - pamiętajcie, że teraz trzeba nominować i głosować na listopadowe cuda! Ale dziś wychodzę z nowym (cyklicznym) pomysłem. Świąteczno-okolicznościowym. :lol:

Pomyślałem sobie, że skoro producenci puzzli (zwłaszcza amerykańscy i brytyjscy) uwielbiają na święta wypuszczać specjalne, limitowane edycję swoich wzorów, to czemu nie zrobić również Tu, na naszym Forum "świątecznego okresu puzzlowania"? Co Wy na to?
Powiedzmy - między 6 a 24 grudnia niech każdy (kto może rzecz jasna) pokusi się o ułożenie przynajmniej jednego wzoru takich właśnie puzzli. I żeby do tego było jeszcze więcej zabawy, w dniach 25-26 grudnia zrobimy specjalną ankietę na najfajniejsze świąteczne puzzle. ;)

Piszcie co o tym sądzicie.

V.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: ridibunda »

Tak!!!
Ja co prawda na tę chwilę nie mam żadnych świątecznych puzzli, ale lubię nasze głosowania i chętnie będę elektoratem :)
kawa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 557
Rejestracja: 24 marca 2019, 18:15

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: kawa »

Jestem za :)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: kallarepka »

Jestem za. :)
Każda zabawa na forum jest fajna. Coś tam nawet świątecznego mam w planach.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: jagabaga »

ridibunda pisze: 03 grudnia 2020, 17:48 Tak!!!
Ja co prawda na tę chwilę nie mam żadnych świątecznych puzzli, ale lubię nasze głosowania i chętnie będę elektoratem :)
Moje stanowisko: "kopiuj-wklej jw." :)
Mam jednak taką dodatkową myśl w temacie: ponieważ w tym "sezonie" pojawiło się już sporo świątecznych obrazków, proponuję włączyć je do zabawy, jeśli ta dojdzie do skutku :).
Anula
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1213
Rejestracja: 24 stycznia 2019, 00:33
Lokalizacja: Otwock

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Anula »

Jestem za :D.
Chociaż typowych świątecznych puzzli nie mam ;).
2024r.: 16 obrazów, 12 marek, 13524 el.
2023r.: 58 obrazów, 24 marki, 54065 el.
2022r.: 72 obrazy, 30 marek, 55460 el.
2021r.: 56 obrazów, 26 marek, 50380 el.
2020r.: 50 obrazów, 25 marek, 41600 el.
2019r.: 46 obrazów, 13 marek, 42800 el.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Vicky »

jagabaga pisze: 03 grudnia 2020, 18:28
ridibunda pisze: 03 grudnia 2020, 17:48 Tak!!!
Ja co prawda na tę chwilę nie mam żadnych świątecznych puzzli, ale lubię nasze głosowania i chętnie będę elektoratem :)
Moje stanowisko: "kopiuj-wklej jw." :)

Mam jednak taką dodatkową myśl w temacie: ponieważ w tym "sezonie" pojawiło się już sporo świątecznych obrazków, proponuję włączyć je do zabawy, jeśli ta dojdzie do skutku :).
Zastanawiałem się nad tym i prawdę mówiąc nie wiem jak to pogodzić. Bo znów trzeba byłoby przekopywać się przez liczne puzzle i miesiące wstecz (a część forumowiczów układa takie puzzle na okrągło, od stycznia do grudnia). Z drugiej strony pomyślałem o takiej pierwszej, może trochę niedoskonałej, ale typowo świątecznej edycji, która miała by właśnie miejsce w grudniu od Mikołajek do Wigilii. Coś jak WPD tylko na mini skalę Christmas.

Licząc się ze skromniejszym założeniem, w tym roku byłoby może trochę mniej gotowych typów. Ale za to na przyszły rok byłoby ich pewnie więcej. Układający specjalnie zarezerwowali by sobie te puzzle na ten czas. No i mielibyśmy wtedy taką typowo świąteczną atmosferę na forum. :D
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Vicky »

Anula pisze: 03 grudnia 2020, 18:29 Jestem za :D.
Chociaż typowych świątecznych puzzli nie mam ;).
Zawsze może to być ten impuls by pobiec do sklepu. :lol:
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: ridibunda »

Vicky pisze: 03 grudnia 2020, 19:13 Zastanawiałem się nad tym i prawdę mówiąc nie wiem jak to pogodzić. Bo znów trzeba byłoby przekopywać się przez liczne puzzle i miesiące wstecz (a część forumowiczów układa takie puzzle na okrągło, od stycznia do grudnia). Z drugiej strony pomyślałem o takiej pierwszej, może trochę niedoskonałej, ale typowo świątecznej edycji, która miała by właśnie miejsce w grudniu od Mikołajek do Wigilii. Coś jak WPD tylko na mini skalę Christmas.

Licząc się ze skromniejszym założeniem, w tym roku byłoby może trochę mniej gotowych typów. Ale za to na przyszły rok byłoby ich pewnie więcej. Układający specjalnie zarezerwowali by sobie te puzzle na ten czas. No i mielibyśmy wtedy taką typowo świąteczną atmosferę na forum. :D
Albo nie, że się jedna osoba przekopuje przez archiwa, tylko chętni zgłaszają w jednym wątku swoje puzzle, ułożone dajmy na to w tym roku, i wybieramy. Wtedy wszystko jest już jak na tacy, a kto się nie zgłosi - nie bierze udziału w głosowaniu.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Vicky »

Dobrze. Widzę, że jest presja na to, by zwiększyć ilość świątecznych kandydatów. :lol:

Dlatego moja propozycja i taki misz-masz na pierwszy raz wygląda obecnie tak:
1. Osoby, które ułożyły jakieś swoje świąteczne puzzle wcześniej niż przed 6 grudnia, (ale liczy się tylko ten 2020 rok!), i chciałyby zgłosić ich kandydaturę, wybierają po jednym "reprezentatywnym obrazku" spośród nich i go dopisują do listy (powstanie specjalna lista zgłoszeń).
2. Puzzle świąteczne ułożone pomiędzy 6 a 24 grudnia będą automatycznie brane pod uwagę w świątecznej ankiecie.

Po primo - nie chcę Misie przekopywać całego roku (i nikogo do tego nie zmuszam w zastępstwie), więc tylko indywidualne zgłoszenia samych zainteresowanych układaczy będą brane pod uwagę. Ważne, żeby tzw. relacja nadal posiadała zdjęcie ułożonych puzzli potrzebne do ankiety!
Po drugie - żeby nie robić tłumu (zgłoszeń) i równocześnie niejako wymusić na forumowiczach zachętę do aktualnego zajęcia się świątecznymi puzzlami (kto je posiada), narzucam limit starych zgłoszeń po jednym na głowę. Przykładowo ja sam wiem, że ułożyłem wcześniej dwa, to mogę wybrać jedno z nich. Ale mogę równocześnie układać i dorzucić kolejne w przewidzianym czasie (6-24 grudnia).
Po trzecie - liczą się tylko puzzle (motywy) typowo świąteczne. Zimowe zwierzątka, domki, zabawy (np. "Winter Fun"), itp. jeśli nie wpisują się w klimat świąt, nie kwalifikują się do ankiety. Najlepiej jeśli w tytule puzzle posiadają słowo Christmas, mają świąteczną choinkę, albo Mikołaja - i wtedy sprawa jest prosta.

Startujemy w najbliższą niedzielę - 6 XII. A na święta zrobimy z tego ankietę i świąteczne wybory. ;)

P.S. Kto szykuje się teraz z publikacją świątecznego postu, niech się wstrzyma do 6-ego! :P
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: jagabaga »

To teraz poznikają z netu "christmas-owe" puzzle... :lol:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Wojciech »

Nie przepadam za świątecznymi puzzlami, ale zarządzeniem losu posiadam w tym roku dwa pudełka, więc chętnie wystartuje w Mikołajkowym Bloku Puzzlowym. :D
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Tak mi przyszło do głowy, że może by takie akcje tematyczne organizować częściej, niekoniecznie tylko świątecznie. Co myślicie?
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Nisia pisze: 10 grudnia 2020, 20:34 Co myślicie?
Masz coś konkretnego na myśli?

W ogóle? Chodzi Ci o wprowadzenie jakiejś zorganizowanej reguły tematycznej, w stylu np. "2 tygodnie z..." ? Czy również towarzyszące temu konkursy?

🤔 Hmm?
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Vicky pisze: 10 grudnia 2020, 22:34
Nisia pisze: 10 grudnia 2020, 20:34 Co myślicie?
Masz coś konkretnego na myśli?

W ogóle? Chodzi Ci o wprowadzenie jakiejś zorganizowanej reguły tematycznej, w stylu np. "2 tygodnie z..." ? Czy również towarzyszące temu konkursy?

🤔 Hmm?

Jedno i drugie :D ale raczej nie cały czas, bo sporo by było przy tym roboty. Tak jak teraz są świąteczne puzzle na tapecie tak można by także zrobić inne tematyczne, tylko to by musiał być bardzo ogólny temat, żeby wiecej osób mogło wziąć udział, np natura, zwierzęta, chatki, jedzenie, statki, Azja, etc. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy we wszystkim weźmie udział, ale może i tak bo by to coś ciekawego.. ?
I potem też można by zrobić głosowanie i wyłonić zwycięzcę.

Oczywiście nie nalegam, tylko rzucam pomysł :)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: edorka »

Ja bym nie przesadzała z ilością takich konkursów, bo to może się szybko wypalić, ale raz na kwartał czemu nie?

Na I kwartał 2020 może to być konkurs Walentynkowy (o psia kostka, mój najlepszy wzór mam już za sobą :lol: )
Inne propozycje: wiosna, wielkie miasta..... A zresztą wystarczy zajrzć do albumu Jagody i tam znajdziemy różne kategorie, po co szukać, skoro koleżanka już ma gotowca :mrgreen:
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: kallarepka »

Ja lubię wszelkie konkursy na forum. I zgadzam się z edorką - co za dużo to niezdrowo, ale raz na kwartał brzmi ok.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5105
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: jagabaga »

kallarepka pisze: 11 grudnia 2020, 09:56 Ja lubię wszelkie konkursy na forum. I zgadzam się z edorką - co za dużo to niezdrowo
I ja się pod tym podpisuję. Dodatkowe konkursy powinny mieć wyjątkową tematykę, bez wymyślania na siłę na zasadzie, że skoro były zwierzątka, to teraz wypadałoby, by były roślinki.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

To i ja się tu wypowiem (szerzej)...

Z jednej strony obawiam się właśnie tego, że nadmiar konkursów obrzydzi samą inicjatywę. Zaśmieci kalendarz. Poza tym narzucanie komuś jakiejś idei układania może wywołać odwrotny efekt od zamierzonego celu. No i nie wszyscy mają ochotę kupować/układać puzzle stricte pod dany temat, a dla innych częstokroć byłoby to zwyczajnie spotkanie z codziennością.
Z drugiej strony, zarówno wymyślony obecnie event (świąteczny), jak i jakieś inne, przyszłościowe eventy, to potencjalnie nowy impuls do szerszego działania, kolejnej inicjatywy. U niektórych widać już dziś wielką ochotę. :lol:

Myślę, że na spokojnie należy wpierw dokończyć to, co się zaczęło. Ocenić czy taka zabawa ma sens (przyznam, iż przy pozytywnym wydźwięku zakładałem ewentualną powtórkę za rok tego samego). Dalej, pomyśleć czy coś rzeczywiście można byłoby dokooptować do cyklicznego kalendarza konkursów i na kiedy. Ocenić plusy i minusy. A na to potrzeba na spokojnie więcej czasu.

Nie zapominajmy, że za chwilę mamy ostatni miesiąc, a po nim podsumowanie roku. W międzyczasie dwa miesiące z WPD - impreza, która dla wielu będzie w tym momencie nadrzędnym priorytetem. Potem święta, a w nieco odleglejszej perspektywie wakacje, czyli okres posuchy (nie dla wszystkich, ale jednak generalnie puzzlowa aktywność mocno spada). Poza tym sam problem techniczny - terminów. Narzucanie krótkich ram zabawy (2-3 tygodnie) moim zdaniem mija się z celem i może dla wielu być kłopotliwe, bo się albo nie wyrobią, albo za mało ułożą. ;)
Gdybyśmy doszli do wniosku, że ok - robimy to! - wtedy moja propozycja takiego realnego tematycznego eventu to dopiero po świętach wielkanocnych. Powiedzmy start druga połowa kwietnia, i przez np. kolejnych 5 tygodni trwałby "etap układania", a podsumowanie, czyli ankieta w 6-tym tygodniu (i byłaby to tzw. edycja wiosenna - jak to pisaliście).

Na koniec pozostaje najważniejszy i najtrudniejszy aspekt. Wybór tematyki. Nad tym pewnie musielibyśmy trochę podebatować. A być może nawet zagłosować, żeby zadecydować co byłoby na pierwszy raz. Przy czym również jestem zdania, że to nie może być zbyt szczegółowo określone, gdyż ciężko będzie wpasować się z puzzlami. Bo jednak co innego jest motyw "Christmas-Time", gdzie producenci masowo zalewają nas tego typu obrazkami, a co innego te inne. Naturalnie przychodzi mi na myśl kilka prostych przykładów: humorystyczne, krajobrazy, domki, zwierzęta, marynistyczne, portrety, no i samo malarstwo, chociaż akurat pod tym względem jest tego nawet za dużo i nie byłaby to jakaś specjalnie wielka alternatywa dla normalnych wyborów (tzn. najczęściej konkursy wygrywają właśnie tego typu puzzle).

Moje stanowisko jest takie, żeby się póki co wstrzymać! Zebrać więcej głosów i opinii od forumowiczów. Niech więcej osób się wypowie w tej kwestii. I jeśli będziemy coś nowego organizować, to i tak chyba nie wcześniej niż dopiero na wiosnę.

👍
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: edorka »

Głosowanie. Zawsze trzeba zrobic głosowanie.


A o WPD zupełnie nie pamiętam, bo ja nie biorę udziału.... Tylko podglądam co się dzieje, co kto układa i zazdroszczę cudnych wzorów :lol:
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Vicky, zgadzam się, rzucałam tylko pomysł, nie chodziło mi, żeby to robić teraz. No i okres świąt wielkanocnych brzmi spoko :)

Jeśli chodzi o tematykę to myślę, że wiele osób nie będzie miało pretensji jeśli będzie to coś czego nie układają i nie chcą układać. Z drugiej strony ktoś może się skusić na spróbowanie nowej tematyki, żeby wziąć udział np zabawie (w końcu na forum jest wiele osób, które kupują puzzle, żeby spróbować coś nowego). Niestety to jest tak, że wszystkim się nie dogodzi.
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Propozycja Świątecznej zabawy - Edycja specjalna.

Post autor: Vicky »

Od razu też przypominam, ;) że ułożone świąteczne puzzle najlepiej samemu bezpośrednio zgłaszać tj. dopisywać do listy zgłoszeń. Tutaj! To znacznie ułatwia proces weryfikacji i szukania na forum kristmasowych puzzli.
misiowy
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 18 kwietnia 2020, 16:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: misiowy »

Mi przyszło na myśl, żeby w przyszłym roku były roczne konkursy tematyczne. Np. najepsze puzzle z malarstwem ułożone w 2021 r., najlepsze puzzle ze zwierzętami ułożone w 2021 r. Coś w stylu konkursu Książka Roku na lubimyczytać.pl, tam są różne kategorie. Tylko żeby nikt nie musiał się przekopywać przez całe forum to układacze musieliby sami zgłosić swoje puzzle w wybranych kategoriach. Limit to np. 2 wzory.
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Berry »

misiowy pisze: 21 grudnia 2020, 17:59 Mi przyszło na myśl, żeby w przyszłym roku były roczne konkursy tematyczne. Np. najepsze puzzle z malarstwem ułożone w 2021 r., najlepsze puzzle ze zwierzętami ułożone w 2021 r. Coś w stylu konkursu Książka Roku na lubimyczytać.pl, tam są różne kategorie. Tylko żeby nikt nie musiał się przekopywać przez całe forum to układacze musieliby sami zgłosić swoje puzzle w wybranych kategoriach. Limit to np. 2 wzory.
Też mi się to podoba, kategoria na cały rok, zorganizowana tak jak obecna teraz świąteczna zabawa! :) Każdy będzie miał dużo czasu na znalezienie i ułożenie obrazka związanego z kategorią. Myślę, że też nie ma co szaleć i wystarczą 2-3 kategorie i każdy będzie mógł trafić w swoje gusta a limit na zgłoszenia wyjawi same perełki i ułatwi wybór reszcie. Wcześniejsze pomysły też są dobre ale wydaje mi się, że bardziej czasochłonne i tak jak było wspomniane nadmiar konkursów może być zniechęcający.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: edorka »

Berry pisze: 23 grudnia 2020, 19:20
misiowy pisze: 21 grudnia 2020, 17:59 Mi przyszło na myśl, żeby w przyszłym roku były roczne konkursy tematyczne. Np. najepsze puzzle z malarstwem ułożone w 2021 r., najlepsze puzzle ze zwierzętami ułożone w 2021 r. Coś w stylu konkursu Książka Roku na lubimyczytać.pl, tam są różne kategorie. Tylko żeby nikt nie musiał się przekopywać przez całe forum to układacze musieliby sami zgłosić swoje puzzle w wybranych kategoriach. Limit to np. 2 wzory.
Też mi się to podoba, kategoria na cały rok, zorganizowana tak jak obecna teraz świąteczna zabawa! :) Każdy będzie miał dużo czasu na znalezienie i ułożenie obrazka związanego z kategorią. Myślę, że też nie ma co szaleć i wystarczą 2-3 kategorie i każdy będzie mógł trafić w swoje gusta a limit na zgłoszenia wyjawi same perełki i ułatwi wybór reszcie. Wcześniejsze pomysły też są dobre ale wydaje mi się, że bardziej czasochłonne i tak jak było wspomniane nadmiar konkursów może być zniechęcający.
No nie wiem czy z tym stwierdzeniem mozna się zgodzić: limit na zgłoszenia wyjawi same perełki i ułatwi wybór reszcie
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Do tematów związanych z nowymi inicjatywami na pewno jeszcze wrócimy. Jestem zdania, że nie ma co się śpieszyć. No i pasuje żeby trochę więcej osób się wypowiedziało. Zery było bardziej demokratycznie. ;)

Za to na teraz szybkie ogarnięcie tematu świątecznego!!! Do końca został już tylko jeden dzień!!! Śpieszcie się, żeby zdążyć. :D
Druga sprawa. Już widać, że zgłoszeń jest więcej niż miejsc w ankiecie. Więc żeby było mega sprawiedliwie i wesoło. Zrobię dwie ankiety.
Podział na parzyste i nieparzyste zgłoszenia. Wygrają więc dwa motywy. Ewentualnie wygra ten, który zdobędzie największą liczbę głosów, do totalu.

Co wolicie? ;)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Nisia »

Vicky pisze: 23 grudnia 2020, 21:21 Za to na teraz szybkie ogarnięcie tematu świątecznego!!! Do końca został już tylko jeden dzień!!! Śpieszcie się, żeby zdążyć. :D
Druga sprawa. Już widać, że zgłoszeń jest więcej niż miejsc w ankiecie. Więc żeby było mega sprawiedliwie i wesoło. Zrobię dwie ankiety.
Podział na parzyste i nieparzyste zgłoszenia. Wygrają więc dwa motywy. Ewentualnie wygra ten, który zdobędzie największą liczbę głosów, do totalu.

Co wolicie? ;)
W sensie że nie ma możliwości wrzucić tyle opcji do jednej ankiety? To dwie będzie spoko moim zdaniem, w sumie to nawet ciekawiej. :mrgreen: Pewnie lepiej jeśli wygraja jedne puzzle, które uzbierają najwięcej głosów :)
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: edorka »

Można tez zrobić tak, żeby najpierw zrobić nominacje a dopiero po wybraniu powiedzmy 15 reprezentantów - czyli tych z największą ilością głosów, zrobić ankietę? Tyle, że to się troche przeciągnie i roboty chyba więcej.....
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Vicky »

Powiedziane było, że każdy ma szansę - jeśli tylko ułoży. Więc kolejnych nominacji nie ma sensu robić. Zresztą to zajęło by znów sporo czasu na typowanie. Lepiej po prostu pobawmy się w to z takim przymrużeniem oka. Pierwszy raz mamy święta, więc pewne niedociągnięcia są dopuszczalne. :P
Limit 25 jest odgórnie narzucony i tego chyba nie przeskoczy.

Teraz jest niecałe 30. Dojdzie pewnie jeszcze kilka. Więc jak podzieli się to na pół i dam po 4 możliwe głosy na każdą część, to i tak będzie spory wybór.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle Świąteczne i Inne Tematyczne Imprezy na Forum - Dyskusja.

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Zwiększyłem limit do 50, reaktor wytrzyma 💥
Ja niestety nie zdążę ułożyć swoich świątecznych puzzli (a takie specjalnie kupiłem)....😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle miesiąca/roku”