Stara Mapa (Magna Charta) Clementoni 3000

Awatar użytkownika
Infi
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 110
Rejestracja: 06 listopada 2020, 20:19

Stara Mapa (Magna Charta) Clementoni 3000

Post autor: Infi »

Witam.
Kolejna świetna mapa ukończona.Mam sentyment do starych map z bogato zdobionymi kartuszami.Mają coś w sobie.
Tym razem na blat poszła mapa Clementoni w elementacji 3000.
clem map kart.jpg
Puzzle z drugiej reki więc nie jestem w stanie napisac czy był podział na worki czy nie.Jak zaczynaliśmy układanie wszystko było luzem w kartonie.
Puzzle bardzo dobrej jakości,podobnie nadruk.Spasowanie równiez bez zastrzeżeń,ani razu nie było sytuacji żeby jakiś element pasował w inne miejsce niż swoje przewidziane.
Samo układanie standardowo.Po doświadczeniach z poprzednich map taktyka układania była juz opracowana i szło expresowo.Ramka,potem czerwone zarysy kartuszy, dwie półkule,równoleżniki itp.Na sam koniec zostawiliśmy sobie wypełnienie kartuszy i tu faktycznie tempo troche spadło zwłaszcza w dolnych ich częsciach.
Ostatecznie super zabawa i przyjemnosć z układania.Efekt jak widać świetny, ba ,musi być świetny bo i mapa jest swietna:).
Zachęcam innych do ułożenia tej mapki,naprawdę sama sie układa:)
clem map.jpg
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Stara Mapa (Magna Charta) Clementoni 3000

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Świetnie wyszło, gratuluję :)
Mapa typu "mało mapy w mapie". Te wszystkie obrazki mogą sprawić trochę problemu.
Sam wzór jest (lub był) jednym z bardziej popularnych. Kojarzę go od 1250 elem. (z uciętymi bokami) do właśnie 3000 elem.
Po drodze były jeszcze różne wersje kolorystyczne.
Awatar użytkownika
Infi
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 110
Rejestracja: 06 listopada 2020, 20:19

Re: Stara Mapa (Magna Charta) Clementoni 3000

Post autor: Infi »

Marcin S. Puzzler pisze: 16 grudnia 2021, 18:22 Świetnie wyszło, gratuluję :)
Mapa typu "mało mapy w mapie". Te wszystkie obrazki mogą sprawić trochę problemu.
Sam wzór jest (lub był) jednym z bardziej popularnych. Kojarzę go od 1250 elem. (z uciętymi bokami) do właśnie 3000 elem.
Po drodze były jeszcze różne wersje kolorystyczne.
Jak trafiłem na te puzzle to miałem dejavju względem mapy Schmidta do tego stopnia ze zrobiłem małe dochodzenie.Ta mapa poza kartuszami to wklej kopiuj własnie Schmidt,kartusze oraz obrazy w półkulach to sciągniety Raven.W sumie jeden wielki miks,a sama mapa jest fikcyjna w przeciwieństwie do takiego Ravena który swoje mapy robi na bazie oryginalnie wyglądających XVII w map konkretnych kartografów
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Stara Mapa (Magna Charta) Clementoni 3000

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Jakoś nigdy nie próbowałem weryfikować map z oryginałem, choć widzę, że warto by.
Jeden z moich egzemplarzy wyglądał kolorystycznie tak:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Infi”