DISET

Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

DISET

Post autor: Canuck »

27. "Bengala Tiger", 1000, Llouis Bargallo…, Puzzle Poster, Diset.

Rok 2022 to, w chińskim horoskopie, rok tygrysa. No to zaczynam sezon tygrysem. Puzzle kupione jakiś czas temu na allegro albo olx, nowe. Chyba nawet ktoś z forum oferował je na sprzedaż. O producencie nic nie wiem, poza tym, że z Hiszpanii. Puzzle TRUDNE. Planowałem na początek stycznia, przeciągnęło się do teraz. Kilka razy musiałem przestawiać całe fragmenty układanki, bo niektóre elementy były niemal identyczne. Złamałem główną zasadę i pomogłem sobie obrazkiem na pudełku. Dopasowanie bardzo luźne, kształty zróżnicowane. W kilku miejscach plamki, jakby brudu. Dziwne, bo worek był fabrycznie zamknięty. Mimo to jestem zadowolony z efektu końcowego. Spoko plakat. Nie wiem tylko dlaczego "Bengala" w nazwie. Powinno być "Bengal". Może to w innym języku. I czy Bargallo tylko namalował tygrysa, czy zaprojektował cały plakat?
Na stronie artysty - http://www.lbargallo.es/picture.php?/424/search/387.

Obrazek

Obrazek
"It's the eye of the tiger, it's the thrill of the fight.."

Obrazek

Lluis Bargallo Llurba, urodzony w 1932, w Barcelonie, tam też zmarł w lutym 2020. Znany hiszpański malarz i ilustrator. Karierę zaczął wcześnie, bo jako 17-latek. Później pracował kilka lat w Paryżu dla różnych agencji reklamowych. W 1974 poszedł własną drogą ku malarstwu. Tworzył ilustracje dla firm zabawkarskich; kolejki elektryczne, samochodziki, figurki. Zakres jego prac jest szerszy; krajobrazy, miasta, kwiaty, zwierzęta, znane osobistości, portrety członków rady miejskiej Barcelony. Jest tego dużo na jego stronie. Materiał na serię puzzli.

Obrazek
Tło białe, ale co zdjęcie to inny odcień. Fotografowanie...

Tygrys bengalski (panthera tigris tigris) zamieszkuje wilgotne łąki, lasy liściaste i namorzynowe Indii, Nepalu, Bhutanu, Bangladeszu, Chin i Mjanmy. Świetny łowca, mimo dużych rozmiarów dobrze maskuje się w trawie i zachodzi ofiarę od tyłu lub z boku. Barwne futro pomaga mu w polowaniu. Jest ono niestety także jego przekleństwem. Od czasów antycznych zabija się tygrysy, głównie dla skór. Niszczy ten podgatunek również urbanizacja, wycinanie lasów i zmniejszająca się liczba roślinożerców. Dziś liczba tygrysów bengalskich nie przekracza 3000.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2022, 15:29 przez Canuck, łącznie zmieniany 3 razy.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5108
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: DISET

Post autor: jagabaga »

Canuck pisze: 25 stycznia 2022, 03:44 Nie wiem tylko dlaczego "Bengala" w nazwie. Powinno być "Bengal".
Pewnie samica... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5789
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: DISET

Post autor: edorka »

Portrecik piękny. I oko tygrysa od razu poleciało w avatarek widzę (zapewne przy dźwiękach 'Eye of The Tiger' by Survivor ;)
jagabaga pisze: 25 stycznia 2022, 07:28
Canuck pisze: 25 stycznia 2022, 03:44 Nie wiem tylko dlaczego "Bengala" w nazwie. Powinno być "Bengal".
Pewnie samica... :lol: :lol:
W punkt!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: DISET

Post autor: Canuck »

Oczywiście. Stąd pod zdjęciem słowa refrenu. :)
edorka pisze: 25 stycznia 2022, 09:12 Portrecik piękny. I oko tygrysa od razu poleciało w avatarek widzę (zapewne przy dźwiękach 'Eye of The Tiger' by Survivor ;)
Pierwszy Kinkade!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canuck”