Nazwy plików pod zdjęciami?

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nazwy plików pod zdjęciami?

Post autor: Ciapciak »

W moim ostatnim temacie pod niektórymi zdjęciami pojawiły się opisy plików, wraz z informacją "przejrzano x razy", jest jakiś sposób, by takie opisy się nie pojawiały?
https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.ph ... 25#p157525
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Nazwy plików pod zdjęciami?

Post autor: Vicky »

Nie jestem pewien co jest przyczyną, ale od razu widać, że te zdjęcia zostały dziwnie przeskalowane. W ich podpisie widnieje wielkość (rozmiar). Są to wartości rzędu kilkudziesięciu KB. Osobiście wątpię, żebyś tak małe fotki zrobił aparatem.
Chyba, że sam, ręcznie dopasowywałeś rozmiar i robiłeś to w jakimś programie, który zapisywał je do png. Bo ten format - zauważyłem - automatycznie podstawia taką stopkę pod zdjęcia tu na Forum.
Ale to tylko luźne przypuszczenia, bo nie znam szczegółów twojej ostatniej wstawki. Tym bardziej, że reszta twoich postów nie ma takich dziwnych zdjęć.
Awatar użytkownika
Yoolianna
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 411
Rejestracja: 29 października 2020, 23:40

Re: Nazwy plików pod zdjęciami?

Post autor: Yoolianna »

Według mnie przyczyną nie jest format zapisu (u Ciapciaka jest to standardowy jpg) a rozmiar zdjęcia w pikselach.
Najczęściej widuję to w sytuacjach, gdy w postach prezentowane są wycinane z większego obrazu jakieś mega konkretne szczegółowe detale (tak jak tutaj), albo wrzucane są małe fotki pobrane z neta.

Ogólnie: duże zdjęcia wrzucane na forum prezentowane sią w formie klikalnej powiekszalnej miniatury. Wystarczy, że w jednym kierunku (wysokość lub szerokość) zdjęcie jest większe niż miniatura, to miniatura jest generowana.
A jeśli w obu kierunkach zdjęcie jest mniejsze niż rozmiar standardowo generowanej forumowej miniatury, to klikalnej miniatury nie ma, prezentowany jest oryginał z podpisem no i wygląda to tak jak u Ciapciaka w linkowanym poście.

Nieraz już ten efekt oglądałam i moja teoria zawsze mi pasowała, więc raczej to tak właśnie działa.
Oczywiście dotyczy to zdjęć wrzucanych bezpośrenio na forum (poprzez załączniki), a nie z zewnętrznych serwerów.
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nazwy plików pod zdjęciami?

Post autor: Ciapciak »

Vicky pisze: 31 października 2023, 18:21 Nie jestem pewien co jest przyczyną, ale od razu widać, że te zdjęcia zostały dziwnie przeskalowane. W ich podpisie widnieje wielkość (rozmiar). Są to wartości rzędu kilkudziesięciu KB. Osobiście wątpię, żebyś tak małe fotki zrobił aparatem.
Chyba, że sam, ręcznie dopasowywałeś rozmiar i robiłeś to w jakimś programie, który zapisywał je do png. Bo ten format - zauważyłem - automatycznie podstawia taką stopkę pod zdjęcia tu na Forum.
Ale to tylko luźne przypuszczenia, bo nie znam szczegółów twojej ostatniej wstawki. Tym bardziej, że reszta twoich postów nie ma takich dziwnych zdjęć.
Dokładnie, zmniejszyłem je znacznie i tu był pies pogrzebany, gdyż za bardzo. ;)
Yoolianna pisze: 01 listopada 2023, 07:21 Według mnie przyczyną nie jest format zapisu (u Ciapciaka jest to standardowy jpg) a rozmiar zdjęcia w pikselach.
Najczęściej widuję to w sytuacjach, gdy w postach prezentowane są wycinane z większego obrazu jakieś mega konkretne szczegółowe detale (tak jak tutaj), albo wrzucane są małe fotki pobrane z neta.

Ogólnie: duże zdjęcia wrzucane na forum prezentowane sią w formie klikalnej powiekszalnej miniatury. Wystarczy, że w jednym kierunku (wysokość lub szerokość) zdjęcie jest większe niż miniatura, to miniatura jest generowana.
A jeśli w obu kierunkach zdjęcie jest mniejsze niż rozmiar standardowo generowanej forumowej miniatury, to klikalnej miniatury nie ma, prezentowany jest oryginał z podpisem no i wygląda to tak jak u Ciapciaka w linkowanym poście.

Nieraz już ten efekt oglądałam i moja teoria zawsze mi pasowała, więc raczej to tak właśnie działa.
Oczywiście dotyczy to zdjęć wrzucanych bezpośrenio na forum (poprzez załączniki), a nie z zewnętrznych serwerów.
Yoolianna - wieelka czekolada dla Ciebie za pomoc, już naprawione, było dokładnie tak jak mówisz, obrazki były za małe i wyświetlało miniatury, wystarczyło je powiększyć do minimum 501 pikseli w pionie lub poziomie i sprawa załatwiona. Jeszcze raz dzięki. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”