Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: edorka »

Czyszczenie magazynów ;) - na 18 urodziny puzzle wjechały na stół niczym tort (rocznik 2006). To chyba dobra okazja, prawda?
ricordi.jpg
Pamiętam wciąż jak mnie wymęczyła Galeria, dużo przyjemniej układała się Alegoria wzroku, która też jest pewnego rodzaju Galerią ;) . Tutaj wiedziałam, e lekko nie będzie, jednak liczyłam na lepszą pogodę, bo w promieniach słonecznych lepiej sie je uklada. Cóż, widocznie nie zasłużyłam na taki luksus i nie dość, że przy sztucznym świetle, to jeszcze przy ograniczonej ilości wolnego czasu. Tak więc po tygodniu przekładania z kupki na kupkę, z tacki na tackę, z lewa na prawą i odwrotnie jestem przekonana, że teraz będzie z górki :lol:
ricordi1.jpg
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: edorka »

Wczoraj wieczorem miałam sporo ułożone:
ricordi2.jpg
Nie mogłam jednak się oderwać od układania i jeszcze trochę dołożyłam :lol: , a dzisiaj skończyłam.
To moje pierwsze Ricordi i musze powiedzieć, że podobało mi się, mają super wykrojnik.
ricordi3.jpg
Muszę tylko nałożyć drugą płytę i obciążyć, żeby trochę wyrównać, bo lata przekładania zrobiły swoje.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: edorka »

ricordi-1.jpg
ricordi-2.jpg
ricordi-3.jpg
ricordi-4.jpg
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: failsafe.db »

Motyw bardzo fajny. Nie wyglądają na trudne, ale z drugiej strony, jak się przyjrzeć, to widać że pewne wątki graficzne są powtarzane wiele razy no i rozmiar też robi swoje ;-)
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: edorka »

Odnośnie trudności nie chcę się wypowiadać, bo co dla jednego jest trudne dla kogoś innego jest banalnie proste. Do najłatwiejszych jednak nie należą. Ten obrazek układało mi sie bardzo przyjemnie, a efekt jest naprawdę satysfakcjonujący. Początkowo nie było łatwe określenie gdzie dany element przynależy, wiadomo - elementacja ciut większa i dość duża powtarzalność. Dlatego też pierwsza połowa zajęła mi tydzień, później było już tylko lepiej :lol:

Ja się do nich długo nie mogłam długo zabrać, bo marki wcześniej "nie doświadczyłam" ;) i jednak są takie wzory, które przy świetle naturalnym lepiej się układa i tutaj zaliczam wszelkie galerie. Te drobne różnice w odcieniu przy świetle sztucznym są trudniejsze do zaobserwowania.
Astoreth
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 273
Rejestracja: 27 stycznia 2024, 11:10

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: Astoreth »

Bardzo ładne.
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: failsafe.db »

edorka pisze: 24 kwietnia 2024, 10:40 [...]są takie wzory, które przy świetle naturalnym lepiej się układa i tutaj zaliczam wszelkie galerie. Te drobne różnice w odcieniu przy świetle sztucznym są trudniejsze do zaobserwowania.
Jak dla mnie niemal wszystkie puzzle nadają się wyłącznie do układania przy świetle dziennym... Nawet czarno-białe (jak Formiche) mnie potrafiły rozłożyć przy sztucznym bo wystarczał jakiś mały gradient szarości w tle zamiast niemal czystej bieli i już mi się lampie się wszystko tak odbijało, że nie widziałem różnicy.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3534
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: kallarepka »

Raz układałam Ricordi i z wielką chęcią ułożę ponownie, przypadły mi do gustu. Ale kolory są tu jakieś dziwne. Wiele marek wydało już ten obraz i tu beże i brązy są jakieś wyblakłe, a czerwienie i żółcie podkręcone. Jakby nasycenie było wzmocnione? Chyba że to tylko kwestia światła /zdjęcia.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Galleria con Vedute di Roma Antica, Panini (Ricordi, 2000)

Post autor: edorka »

Nie widziałam oryginału na żywo, więc ciężko powiedzieć na ile, ale na pewno kolory na puzzlach są trochę przekłamane.
Porównując ze zdjęciem z internetu wygląda to jak "poprawiony" kontrast :?:, jednak moje zdjęcie też niekoniecznie oddaje kolory, zrobiłam kilka podejść przy różnym oświetleniu i powiem po raz kolejny, że telefon służy jednak do dzwonienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „edorka”