Na czym układacie puzzle ?

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
kawa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 560
Rejestracja: 24 marca 2019, 18:15

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: kawa »

Co do maty - nie wszyscy ją lubią, bo elementy się do niej przyczepiają i nie da się swobodnie przesuwać ułożonych fragmentów.

Ja układam na sztywnej tekturze introligatorskiej, koszt to kilka zł za arkusz. Można ją położyć na podłodze, przenieść na stół, schować pod dywan, wsunąć pod łóżko ;)
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: Hamsterek »

kawa pisze: 14 stycznia 2021, 20:09 Ja układam na sztywnej tekturze introligatorskiej, koszt to kilka zł za arkusz. Można ją położyć na podłodze, przenieść na stół, schować pod dywan, wsunąć pod łóżko ;)
U mnie też sprawdza się ten patent. Tektura introligatorska w wymiarze 50x70 czyli tyle co większość puzzli 1000. Gdy układam większe puzzle 2k, 3k itp to dzielę obrazek na kilka części i układam na kilku tekturkach. Na koniec dnia składam jedna na drugą i pod łóżko tak że puzzle nie zajmują miejsca, nawet te większe.
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: wijkaa »

Ja mam płytę hdf. Pierwsza to był tylna ścianka starej szafki kuchennej, drugą na większe elementy dokupiłam (jakieś 15 zł). Strasznie mi się ten patent podoba, bo można przenieść ze stołu i np. położyć na szafę.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: edorka »

JA tez mam płytę HDF,w 3 rozmiarach :D (pod 1000, pod 2000 i pod 3000).
O teczce kiedyś myślałam, ale cenowo przegrała. No i tam większych puzzli nie zmieszczę.
Awatar użytkownika
Słodki
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 186
Rejestracja: 10 listopada 2020, 21:45

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: Słodki »

Również płyta HDF. Rozmiar pod 1k (50x70cm), 3k (125x85cm) oraz 8 szt. takich mniejszych (50x35cm), które po zsunięciu dwóch razem dają 50x70cm co przypadkiem daje rozmiar pod 1k i ułatwia przechowywanie jednego na drugim ;)
Do tego łatwiej jest mi manewrować takimi mniejszymi formatami i sprawnie można sortować puzzle w zależności od przyjętego kryterium na tych 8 tackach.
Minusem jest to, że górna warstwa puzzli leżąc na szafie łapie kurz także bez przykrycia się nie obejdzie.
20210114_215727.jpg
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2667
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: Nisia »

To ja się wybije bo mam tą teczkę tylko na 1500 elementów https://puzzleland.pl/pl/p/Jumbo-Portap ... entow/7821 :)

A to dlatego, że mam stół przy którym niewygodnie się układa i na który zmieści się 1000 elementów jak się pokombinuje (jest okrągły). Dostałam więc na poprzednie święta teczkę Jumbo bez której sobie życia nie wyobrażam ;) Bo można ją zamknąć i przenieść w inne miejsce - jak więc chcę dłużej posiedzieć przy puzzlach to przenosze je na drugi stół.

Pionowo się tej teczki nie postawi bo elementy się przesuwają (chyba że by teczkę czymś przycisnąć to może by zadziałało) - kiedyś próbowałam i jak był większy ułożony kawałek to w miarę się trzymał, ale mniejsze części się poprzesuwaly.
Jak leży poziomo to nic się nie przesuwa, bo jest zrobiona z takiego materiału, który ma większe tarcie. Z tego też powodu przesuwanie ułożonych części puzzli nie jest zbyt łatwe, jeśli puzzle są luźno szczepione, ale w innym wypadku się da.

W teczce podoba mi się jeszcze to że są te dodatkowe ruchome części, więc można na nich porozkładać puzzle i wciąż jest sporo miejsca na układanie.

Maty nigdy nie miałam, więc nie mam porównania.
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: ridibunda »

Ja znowu polecę tekturkę ze sklepu budowlanego, rozmiar 80x120. To był kawałek jakiegoś opakowania, dostałam od panów za darmo. Tekturka jest trochę elastyczna, i w tym tkwi jej przewaga na płytą hdf (którą zresztą też mam) - można ją lekko np. ugiąć i przenieść przez drzwi do drugiego pokoju, jeśli akurat taka jest potrzeba. Spokojnie wystarczy na puzzle do ok.1500 - 2000, ja lubię dodatkowo rozłożyć sobie puzzle na kupce obok układanego obrazka, rzadko segreguje na tackach.
Płytę hdf mam większą, używam do elementacji 3000+, tu przydaje sie sztywnosć - nic nie spadnie przypadkiem, jeśli układasz duże puzzle.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5786
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: edorka »

ridibunda pisze: 15 stycznia 2021, 08:59 Ja znowu polecę tekturkę ze sklepu budowlanego, rozmiar 80x120. To był kawałek jakiegoś opakowania, dostałam od panów za darmo. Tekturka jest trochę elastyczna, i w tym tkwi jej przewaga na płytą hdf (którą zresztą też mam) - można ją lekko np. ugiąć i przenieść przez drzwi do drugiego pokoju, jeśli akurat taka jest potrzeba. Spokojnie wystarczy na puzzle do ok.1500 - 2000, ja lubię dodatkowo rozłożyć sobie puzzle na kupce obok układanego obrazka, rzadko segreguje na tackach.
Płytę hdf mam większą, używam do elementacji 3000+, tu przydaje sie sztywnosć - nic nie spadnie przypadkiem, jeśli układasz duże puzzle.
Zapomniałam - do przenoszenia przez drzwi w łuku ;) używam podkładki podłogowej pod krzesło (chyba takiej). Ta podkładka przydaje się równiez do przykrycia puzzli, czy to na szafie, czy na podlodze - gdy układam większe puzzle, ale nie mieszam worków i ułożone mogę odłożyć 'na później' bez obaw, że się przykurzą.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5108
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: jagabaga »

Mam teczkę - taką:
Obrazek
Pomimo posiadania teczki, u mnie bardziej sprawdzają się płyty hdf. Wkładka zaprezentowanej teczki mieści 1500 z marginesem (powierzchnia robocza wkładki to 90,5 x 65 cm), natomiast wewnętrzna strona "okładki" praktycznie mieści 2000, choć wtedy teczka się nie zamyka. Te małe sortowniki nie mieszczą 500-tek. A więc niby fajnie, a nie do końca. Praktycznie używam tylko wkładki, gdy układam 1500, ale po ułożeniu wkurzam się, bo z uwagi na obramowanie tej wkładki ciężko jest przełożyć puzzle na kartki A4 (tak podzielone przechowuję). Teczka w całości ma jeszcze jeden mankament - jest cholernie ciężka! A gdy jeszcze w środku jest ponad 1 kg puzzli, to już w ogóle :evil:. To wszystko powoduje, że moimi ulubionymi podkładkami do układania są płyty hdf przycięte w Castoramie na wymiar z marginesem (pod 1000 i 2000). Aby kot mi nie niszczył co chwilę mojej pracy, jak również aby miejsce puzzlowej pracy przerobić na stół :), kładę na tym plexi i spinam "łapaczkami" biurowymi (taki zestaw sprawdza się również podczas przenoszenia puzzli przez drzwi :)). Miałam też matę, ale nie lubiłam na niej układać.
asiairma
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 19:29

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: asiairma »

Dziękuje wszystkim :)
Tyle dobrych rad!
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: wijkaa »

asiairma pisze: 15 stycznia 2021, 12:23 Dziękuje wszystkim :)
Tyle dobrych rad!
Bo to gorący temat :lol: :lol:
Awatar użytkownika
KaeDe
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 140
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 12:01

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: KaeDe »

jagabaga pisze: 15 stycznia 2021, 09:48
Pomimo posiadania teczki, u mnie bardziej sprawdzają się płyty hdf.
Mata u mnie się nie sprawdziła - trudno przesuwać puzzle po włóknistej powierzchni, zaintrygowała mnie ta płyta hdf . Co to takiego i gdzie to nabyć? Czy to takie coś jak tył antyramy? Generalnie układam na stole, i to nic większego jak 1000,bo dla 1500 brakuje 10cm. :D
I szukam innego rozwiązania, bo czasami stół jest potrzebny jako stół i wtedy zal składać zwłaszcza te posortowane i przewrócone na stronę obrazka elementy.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5108
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: jagabaga »

KaeDe pisze: 15 stycznia 2021, 16:32
jagabaga pisze: 15 stycznia 2021, 09:48
Pomimo posiadania teczki, u mnie bardziej sprawdzają się płyty hdf.
zaintrygowała mnie ta płyta hdf . Co to takiego i gdzie to nabyć? Czy to takie coś jak tył antyramy?
Dokładnie tak - tył antyramy jest robiony z płyty hdf. Tylko tył antyramy ma wieszadełka, które przeszkadzają, gdy chcemy układać. Ja swoje płyty kupiłam w Castoramie - idzie się do działu, gdzie docinają na wymiar; podaje się wymiary i przycinają (zwykle na poczekaniu, no chyba że mają akurat dużo zamówień) z dokładnością do 1 mm :). Kosztuje to dosłownie grosze! :) Aaaa - są hdf-ki dwustronnie brązowe oraz brązowo-białe (tak jak np. plecy szaf) - niektórzy wolą te "dwukolorowe", bo lubią układać na białym tle.
Awatar użytkownika
KaeDe
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 140
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 12:01

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: KaeDe »

jagabaga pisze: 15 stycznia 2021, 16:54
KaeDe pisze: 15 stycznia 2021, 16:32
jagabaga pisze: 15 stycznia 2021, 09:48
Pomimo posiadania teczki, u mnie bardziej sprawdzają się płyty hdf.
zaintrygowała mnie ta płyta hdf . Co to takiego i gdzie to nabyć? Czy to takie coś jak tył antyramy?
Dokładnie tak - tył antyramy jest robiony z płyty hdf. Tylko tył antyramy ma wieszadełka, które przeszkadzają, gdy chcemy układać. Ja swoje płyty kupiłam w Castoramie - idzie się do działu, gdzie docinają na wymiar; podaje się wymiary i przycinają (zwykle na poczekaniu, no chyba że mają akurat dużo zamówień) z dokładnością do 1 mm :). Kosztuje to dosłownie grosze! :) Aaaa - są hdf-ki dwustronnie brązowe oraz brązowo-białe (tak jak np. plecy szaf) - niektórzy wolą te "dwukolorowe", bo lubią układać na białym tle.
Bardzo dziękuję, w najbliższej przyszłości odwiedzę Castoramę. Świetnie że są białe :)
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: co gdy nie ma miejsca/wolnego stołu

Post autor: Berry »

jagabaga pisze: 15 stycznia 2021, 09:48 ... Aby kot mi nie niszczył co chwilę mojej pracy, jak również aby miejsce puzzlowej pracy przerobić na stół :), kładę na tym plexi i spinam "łapaczkami" biurowymi (taki zestaw sprawdza się również podczas przenoszenia puzzli przez drzwi :)). Miałam też matę, ale nie lubiłam na niej układać
Dzięki Jagabaga za tip z klipami! Że też sama na to nie wpadłam używam ich bardzo często do różnych rzeczy a o zabezpieczeniu puzzli nie pomyślałam :lol:
Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 794
Rejestracja: 20 stycznia 2021, 20:38
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Manana »

Ja jako puzzlowy świeżak też ostatnio się zastanawiałam na czym by tu układać. Na dedykowane teczki/twarde podkładki troche mi było szkoda na początek kasy, a o płytach nie słyszałam :) Wpadłam natomiast na pomysł kupienia tablicy korkowej - mozna znaleźć takie które są pokryte materiałem. Wygląda to estetycznie, obicie zamówiłam jasne wiec puzzle sa dobrze widoczne, na materiale puzzle z jednej strony w miare latwo przesunac ale tez nie ma problemu zeby ulozyc tablice pod lekkim katem w czasie ukladania. Dla mnie jednak wazne jest to ze jest sztywna i moge np ukladac na kolanach ;)
Koszt na 500 el 18zl, 1000 el z marginesami 32zl. Plus koszty wysylki. A w razie czego mozna używać jako ładniejszej wersji tablicy korkowej.
U mnie się sprawdza, ale póki co wypróbowałam to tylko na małych elementacjach
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Cyber Killer »

Temat maty vs inne rzeczy był już poruszany na forum wiele razy.

Ja sam używam matę Trefla, dla mnie działa ok, chociaż faktycznie trzeba przywyknąć do tego żeby układać obszary obrazka tam gdzie docelowo mają się znaleźć. Ewentualnie nie układać rozłącznych części, tylko jako jeden spójny połączony placek. Inna kwestia to żeby mieć gdzie taką matę rozłożyć. Podłoga od biedy się nadaje, ale daje dosłownie w kość (kręgosłup, nadgarstki), od kiedy kupiłem stół wielkości takiej, że cała mata 3k się na nim mieści to komfort układania jest odpowiedni.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Lamela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 243
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 21:02
Lokalizacja: Wrocław / Lubań

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Lamela »

Ja układam na podłodze, mam dosyć sporą z drewnianych paneli, za to stołu nie mam w pokoju. Po ułożeniu stoją kilka miesięcy jako ozdoba. Wada tego rozwiązanie to zbieranie przez nie pyłków i utrudnione odkurzanie - zdarzyło się wessanie skutkujące koniecznością grzebania w filtrze :lol: Ale rozumiem, że dla kogoś pozycja siedząca i leżąca może być niekomfortowa albo uznawana za niehigieniczną.
AdamoSk
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 54
Rejestracja: 06 grudnia 2020, 23:58

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: AdamoSk »

Ja na razie układam na macie bo muszę chować puzzle przed dzieckiem :)
Ale po przeczytaniu tego wątku na próbę zakupiłem płytę w pobliskim sklepie meblowym. Do tego listewki z Leroy przyklejone na brzegi. I jeszcze chcę mieć drugą mniejszą płytę do położenia na górę, żeby łatwiej przenosić i w celu uniknięcia kurzu.
Na razie wersja pod panoramy 1000. Jak będzie się dobrze układało to zrobię sobie podobne pod inne elementacje.
Załączniki
IMG_20210126_204854.jpg
IMG_20210126_204809.jpg
IMG_20210126_204748.jpg
MalaAnn96
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 74
Rejestracja: 24 grudnia 2020, 11:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: MalaAnn96 »

Na początku układałam puzzle na biurku. Ale na nim mieściło się max 1000el. Chyba że to były Castorland 1500 to jeszcze się udało..potem zakupiłam sobie mate trefla i układałam najpierw pewna część na biurku i przekladalam to na matę.. ale pół roku temu zakupiłam tablice korkowa i od tego czasu układam tylko na niej ! Kładę ją sobie na biurko i jest idealnie ❤️ ale jak chodzi o większe elementacje np. clementoni 13200 nowy Jork to ukladalam jeden worek na te ulozone kladlam brestol i tak oto układałam jedno na drugich.. potem wszystko łączyłam na podłodze :)
mar_czar
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 19:12
Kontakt:

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: mar_czar »

Na stole, który służy mi tylko do układania puzzli. Zaraz po złożeniu, składam je i daje w obieg po znajomych.
Awatar użytkownika
Składanka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 431
Rejestracja: 19 marca 2021, 15:18

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Składanka »

Ja układam na sklejce, mam 2 sztuki w takim samym wymiarze, na pojedynczej mieści się do 1500 ( nie układałam jeszcze większych), na drugiej mam posortowane elementy, jak elementów ubędzie to przekładam resztę na kilka małych tacek. Kiedyś na dwóch razem mam w planie złożyć 3000 -( aktualnie jak dla mnie to ogromna ilość :D )

Zastanawiam się czy nie obić moich płyt filcem - czasem lubię kłaść sklejkę pod dość ostrym kątem. Z całym tym majdanem wędruję sobie od stołu do dywanu lub na ławę, gdzie akurat mi wygodniej i światło lepsze :)
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2854
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Ann999 »

Składanka pisze: 08 kwietnia 2021, 15:35
Zastanawiam się czy nie obić moich płyt filcem - czasem lubię kłaść sklejkę pod dość ostrym kątem. Z całym tym majdanem wędruję sobie od stołu do dywanu lub na ławę, gdzie akurat mi wygodniej i światło lepsze :)
Jeśli planujesz większe elementacje, to ja bym nie obijała. Owszem, śliskiej powierzchni nie ustawisz pod kątem, ale przy większych obrazach możliwość łatwego przesuwania ułożonych fragmentów jest bezcenna. Szczególnie jeśli puzzle się słabo trzymają, po filcu ich nie przesuniesz
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Składanka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 431
Rejestracja: 19 marca 2021, 15:18

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Składanka »

Ann999 pisze: 18 czerwca 2021, 08:12
Składanka pisze: 08 kwietnia 2021, 15:35
Zastanawiam się czy nie obić moich płyt filcem - czasem lubię kłaść sklejkę pod dość ostrym kątem. Z całym tym majdanem wędruję sobie od stołu do dywanu lub na ławę, gdzie akurat mi wygodniej i światło lepsze :)
Jeśli planujesz większe elementacje, to ja bym nie obijała. Owszem, śliskiej powierzchni nie ustawisz pod kątem, ale przy większych obrazach możliwość łatwego przesuwania ułożonych fragmentów jest bezcenna. Szczególnie jeśli puzzle się słabo trzymają, po filcu ich nie przesuniesz
Na razie nie obiłam filcem, jak niedawno zaczęłam układać swoje pierwsze duże puzzle to od razu zorientowałam się, że ani wędrowania po domu nie będzie ani tym bardziej ustawiania płyt pod kątem :lol:
Dem
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 144
Rejestracja: 03 lipca 2021, 22:17

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: Dem »

Mnie sie przypadkowo w sumie trafila w rece tablica korkowa 120cm x 90cm, poki co zdaje egzamin :) (najwieksze 2000 el)
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: wijkaa »

Hej, mam pytanie do osób używających teczki. Czy można ją postawić pionowo z puzzlami rozgrzebanymi w środku, jest jakiś patent ściskający je w zamkniętej teczce czy raczej się to posypie??
Bo muszę zmienić sposób układania i szukam nowego patentu.
Awatar użytkownika
spursik
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 447
Rejestracja: 26 września 2016, 23:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: spursik »

wijkaa pisze: 08 marca 2023, 13:28 Hej, mam pytanie do osób używających teczki. Czy można ją postawić pionowo z puzzlami rozgrzebanymi w środku, jest jakiś patent ściskający je w zamkniętej teczce czy raczej się to posypie??
Bo muszę zmienić sposób układania i szukam nowego patentu.
Swojej teczki nigdy pionowo nie przenosiłem.
Zdarzało się jedynie pod kątem może max 60°
Z używania jej już parę dobrych lat z doświadczenia wątpię, aby to Ci się udało. Zamykana jest do środka dwoma bocznymi skrzydłami, które przykrywają układającą część i zapinane tylko na rzepę. Także wątpię aby pionowo się nie zsuwały, może jakiś ewentualnie fragment by przetrwał.
Moja teczka z Jumbo
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: wijkaa »

Szkoda :-(
A jakbym spięła takimi klipsami biurowymi dużymi?? Jak myślisz? Jest tam jak je spiąć??
Awatar użytkownika
fanpuzzli
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 521
Rejestracja: 25 maja 2014, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: fanpuzzli »

nie znam się na teczkach, ale ogólnie wszystko w pionie trzymane może być ryzykowne, no chyba, że faktycznie są mocno ściśnięte 2 ścianki :)

a z innej beczki bo chyba się nie udzielałam w tym temacie.. to tak dorzucę od siebie linka do mojego kącika puzzlowego ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5108
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Na czym układacie puzzle ?

Post autor: jagabaga »

wijkaa pisze: 08 marca 2023, 13:28 Hej, mam pytanie do osób używających teczki. Czy można ją postawić pionowo z puzzlami rozgrzebanymi w środku, jest jakiś patent ściskający je w zamkniętej teczce czy raczej się to posypie??Bo muszę zmienić sposób układania i szukam nowego patentu.
Raczej trzeba docisnąć. Ja w swojej teczce mam troche wkładek i przekładek, ale równie dobrze można zabezpieczyć, dociskając np. poskładanym kocem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”