[#029] The Lamborghini Legend [1000] [Eurographics]

Awatar użytkownika
wachdaw
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 148
Rejestracja: 18 marca 2019, 21:53
Lokalizacja: Poznań

[#029] The Lamborghini Legend [1000] [Eurographics]

Post autor: wachdaw »

Postanowiłem nieco poszerzyć swoje puzzlowe horyzonty. Do tej pory układałem tylko obrazki trzech producentów: Castorland, Ravensburger i Trefl, dlatego chyba przyszła pora na coś nowego :) Kupiłem od razu po jednym pudełku z firm: Schmidt, Educa, D-Toys oraz to oto z kanadyjskiego Eurographics. Nie mogłem zdecydować od czego zacząć, a wybór padł ostatecznie na Eurographics z dwóch powodów - powód pierwszy to motyw motoryzacyjny, a powód drugi to te niesamowite kształty elementów :) Układało się kapitalnie! Całe szczęście, całych czarnych elementów nie było za dużo - one stanowiły największy problem. A teraz przejdźmy do ciekawostki, czyli różnic pomiędzy puzzlami a obrazkiem na pudełku. Zmiana koloru Murcielago (rząd 4, kolumna 1) w ogóle mnie nie razi, ale za to całkowicie nie rozumiem decyzji o odwróceniu 3 samochodów (Jalpa - rząd 3, kolumna 2; Reventon - rząd 5, kolumna 1; Veneno - rząd 5, kolumna 3). Być może to pomyłka, być może działanie celowe mające podnieść nieco trudność (co jeśli jest prawdą, w mojej opinii w ogóle się nie udało), ale te odwrócone modele psują mi kompozycję całego obrazka.

Obrazek

Obrazek
=================================================

www.puzzleman.pl

=================================================
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [#029] The Lamborghini Legend [1000] [Eurographics]

Post autor: ridibunda »

Świetne! Ja mam apaszkę z podobnym motywem, wszystkie modele fiata :)
Też mi się to odwrócenie nie podoba.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: [#029] The Lamborghini Legend [1000] [Eurographics]

Post autor: yarkoos »

Interesujące puzzle, wydaje mi się, że bywają takie także dla innych marek.

Odkąd spodobało mi się Diablo, firma idzie (zazwyczaj) w dobrym kierunku z kolejnymi modelami. Może Gallardo było tu drobnym kroczkiem w niedobrą, ugrzeczniającą stronę IMHO, ale już Huracan do mniej przemawia w pełni. Ale wiadomo - DGCC.

Odwrócenie zwrotów wybranych samochodów to totalne nieporozumienie. Skandal i zgrzyt dla pedantów. Nawet ja bym od razu przeparkował :)
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
wachdaw
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 148
Rejestracja: 18 marca 2019, 21:53
Lokalizacja: Poznań

Re: [#029] The Lamborghini Legend [1000] [Eurographics]

Post autor: wachdaw »

yarkoos pisze: 17 września 2019, 18:18 Interesujące puzzle, wydaje mi się, że bywają takie także dla innych marek.
Dokładnie tak :) Widziałem takie z VW, Mustangiem i chyba jeszcze jakieś - również od Eurographics. Niestety na razie nie znalazłem ich nigdzie na polskim rynku - może kiedyś :)
yarkoos pisze: 17 września 2019, 18:18 Odkąd spodobało mi się Diablo, firma idzie (zazwyczaj) w dobrym kierunku z kolejnymi modelami. Może Gallardo było tu drobnym kroczkiem w niedobrą, ugrzeczniającą stronę IMHO, ale już Huracan do mniej przemawia w pełni. Ale wiadomo - DGCC.
Ja od zawsze i na zawsze będę fanem Countach'a i Diablo :) Pokochałem je w dzieciństwie i żaden późniejszy model już mnie tak mocno nie zachwycił jak te dwa :) Ale mimo to i tak uważam że są piękne.
yarkoos pisze: 17 września 2019, 18:18 Odwrócenie zwrotów wybranych samochodów to totalne nieporozumienie. Skandal i zgrzyt dla pedantów. Nawet ja bym od razu przeparkował :)
ridibunda pisze: 16 września 2019, 21:30 Też mi się to odwrócenie nie podoba.
Cieszę się że nie jestem jedyny w tym osądzie :D
=================================================

www.puzzleman.pl

=================================================
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2279
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [#029] The Lamborghini Legend [1000] [Eurographics]

Post autor: Cyber Killer »

O, jedna moich ulubionych marek w Forza Horizon (obok Mitsubishi), Huracan i Centenario, a jak nie ma pod ręką to Aventador... Ewentualnie właśnie Diablo lub Countach. :-)

Ale takiego obrazka bym nie układał, za wiele jednolitych czarnych elementów.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „wachdaw”