Przesuwanie tematów do góry

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
KaeDe
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 140
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 12:01

Przesuwanie tematów do góry

Post autor: KaeDe »

Po dwumiesięcznej przerwie wróciłam na forum i okazało się, że w moim albumie jeden z postów z września znalazł się na początku listy. Próbowałam ignorować ten fakt, ale jako bibliotekarz mam skrzywienie zawodowe i wszystko musi stać na miejscu. :lol: Po dokładnym obejrzeniu forum znalazłam strzałkę, która przesuwa posty do góry. Oczywiście zaraz z niej skorzystałam, żeby ułożone puzzle ustawić chronologicznie. Okazało się to kiepskim pomysłem, ponieważ daną operację można wykonać tylko raz. I teraz naprawdę cierpię patrząc na bałagan w tabelce, gdzie wrzesień i październik są nad styczniem. :? Ustawianie rosnąco i malejąco owszem działa, ale nie przestawia tych kilku feralnych tematów. Czy da się to jakoś ustawić bez usuwania i wstawiania na nowo? Dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2518
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: ira »

A czy to przypadkiem nie zależy od daty ostatniego postu w tematach. Czyli ustawia według daty ostatniego postu w albumie nie uwzględniając daty powstania tematu. Nie wiem czy się dobrze wyraziłam. :D
kawa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 550
Rejestracja: 24 marca 2019, 18:15

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: kawa »

Mi się też wydaje, że na samej górze nie będzie najnowszy wątek, tylko ten z ostatnio dodanym postem. Dodając posty w każdym temacie, w odpowiedniej kolejności, też da się je ułożyć w kolejności chronologicznej ;)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: chrumcia91 »

kawa pisze: 09 stycznia 2021, 13:19 Mi się też wydaje, że na samej górze nie będzie najnowszy wątek, tylko ten z ostatnio dodanym postem. Dodając posty w każdym temacie, w odpowiedniej kolejności, też da się je ułożyć w kolejności chronologicznej ;)
tak jest i zawsze tak było :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: Marcin S. Puzzler »

KaeDe pisze: 09 stycznia 2021, 11:13 Czy da się to jakoś ustawić bez usuwania i wstawiania na nowo?
Testowałem różne Twoje (i swoje) ustawienia w uprawnieniach ale bez efektu. Nawet jako moderator nie mogę poprzesuwać tematów.
Choć w zestawie uprawnień taka możliwość jest. Będę dalej szukał rozwiązania ;)

Można spróbować modyfikację posta - być może forum odczyta to jako nowy post (sam nie chcę Ci namieszać w układzie).
Ale nadal - po napisaniu jakiegoś posta przez kogoś innego - układ tematów się zmieni.
Awatar użytkownika
aer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 416
Rejestracja: 17 lipca 2017, 02:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: aer »

Ale rozkmina :shock: faktycznie jest taka opcja!
2021-01-11 19_55_06-Window.png
2021-01-11 19_55_06-Window.png (25.3 KiB) Przejrzano 4112 razy
2021-01-11 19_56_26-Window.png
2021-01-11 19_56_26-Window.png (11.31 KiB) Przejrzano 4112 razy
Wydaje mi się że musisz napisać nowy post żeby to poprzesuwać jeszcze raz, ale tak jak Marcin napisał i tak się to rozjedzie jeśli ktoś się wypowie w którymś temacie.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: jagabaga »

Kiedyś, w ramach testowania opcji dostępnych na forum, kliknęłam w swoim wątku na tę strzałkę "Przesuń temat w górę". I wtedy zrobiło mi się strasznie głupio, że wciskam innym przed oczy jakiś swój zamierzchły wątek :oops:. Lubię fakt, że czasem wątek "ożywa" dzięki temu, że ktoś dopisze swój komentarz, a nie w drodze kliknięcia w strzałkę :).
Awatar użytkownika
KaeDe
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 140
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 12:01

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: KaeDe »

Marcin S. Puzzler pisze: 11 stycznia 2021, 19:36 Testowałem różne Twoje (i swoje) ustawienia w uprawnieniach ale bez efektu. Nawet jako moderator nie mogę poprzesuwać tematów.
Choć w zestawie uprawnień taka możliwość jest. Będę dalej szukał rozwiązania ;)
Bardzo dziękuję :-)
Marcin S. Puzzler pisze: 11 stycznia 2021, 19:36 Można spróbować modyfikację posta - być może forum odczyta to jako nowy post (sam nie chcę Ci namieszać w układzie).
Ale nadal - po napisaniu jakiegoś posta przez kogoś innego - układ tematów się zmieni.

Jestem zdziwiona, że po napisaniu komentarza przez Koti kolejność tematów się zmieniła. Do tego feralnego tematu ludzie komentowali, i układ pozostawał niezmienny, czyli wg dat dodawania tematów.
Z ciekawości obejrzałam forum z filmami, które działa w identycznym formacie. Są tam subfora, gdzie filmy są ułożone ściśle wg jakiegoś porządku - alfabetycznie, krajami, datami. I te tabele są niezmienne, nawet jak toś dopisze komentarz w temacie sprzed trzech lat. I są działy "luźniejsze" w których kolejność rzeczywiście zależy od aktywności - jak ktoś dopisze coś w starym wątku, ten automatycznie wskakuje na pierwsze miejsce.

Zaraz spróbuję coś dopisać w najnowszych. Sama jestem ciekawa, czy przeskoczą na pierwsze miejsca. :)

EDIT

Po dodaniu kolejnego wpisu faktycznie wskakują na pierwsze miejsce. :shock: Tylko dlaczego cześć tematów niezależnie od dodanych komentarzy pozostaje ułożona datami? Ech nie raz i nie dwa programy mają swoje pomysły niezależne od woli twórców. :D
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: jagabaga »

KaeDe pisze: 13 stycznia 2021, 18:50 Po dodaniu kolejnego wpisu faktycznie wskakują na pierwsze miejsce. :shock: Tylko dlaczego cześć tematów niezależnie od dodanych komentarzy pozostaje ułożona datami? Ech nie raz i nie dwa programy mają swoje pomysły niezależne od woli twórców. :D
Już dwa pierwsze wątki w Twoim albumie są zwichrowane pod kątem dat (Mur chiński i Forest Path). W Twoim albumie jest stosunkowo mało komentarzy, więc mieściły się przed dodaniem kolejnego wątku i dlatego w większości chronologia dni została zachowana. Nie wiem, czy chronologia "godzinowa" też. Przejrzyj sobie dokladnie swój album :).
Awatar użytkownika
KaeDe
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 140
Rejestracja: 28 stycznia 2020, 12:01

Re: Przesuwanie tematów do góry

Post autor: KaeDe »

jagabaga pisze: 13 stycznia 2021, 19:21 Już dwa pierwsze wątki w Twoim albumie są zwichrowane pod kątem dat (Mur chiński i Forest Path). W Twoim albumie jest stosunkowo mało komentarzy, więc mieściły się przed dodaniem kolejnego wątku i dlatego w większości chronologia dni została zachowana. Nie wiem, czy chronologia "godzinowa" też. Przejrzyj sobie dokladnie swój album :).
Poparłaś moje odkrycie sprzed kilku minut. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”