Ułożone 2014

Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Muszę powiedzieć, że w tej Yerce Castorlanda to ewidentnie wada produktu :( Coś takiego nie powinno mieć miejsca.
Tu zdjęcie moich Heye, od dołu. Na samym dole niestety te dwa puzzle z ramki ledwo do siebie pasują, jest takie małe wybrzuszenie na puzzlach, przez zbyt ciasno łączące się puzzle wyżej i zbyt luźne przy ramce. Ledwo wyczuwalne, ale irytujące.
Obrazek

Puzzle już skończone, ale niestety mimo kilku prób wszystkie zdjęcie wyszły strasznie rozmyte. Wrzuciłam więc jedno najbardziej znośne do Picasa i trochę się nim pobawiłam. Ale to taki świąteczny wyjątek :) Nie planuję w przyszłości robić czegoś takiego.
Obrazek
mariareis pisze:Mam te sortery - jestem z nich zadowolona, dobrze mi się z nich korzysta i faktycznie ich używam. Ciągle jednak nie mogę nadziwić się cenie za parę tekturowych pudełek;)
No właśnie Empik zrobił mały sabotaż i raczej nie będę miała tego sortera ;( na początku przy zamawianiu nie było opcji dostarczenia do salonu, a po tym jak to zgłosiłam nagle produkt stał się niedostępny. A kupić kilka pudełek za 60 zł i dopłacić 20 zł za kuriera... no nie mogę, to naprawdę nie jest tyle warte! Chyba trzeba będzie odkurzyć te pudełka po ciastkach.... albo zacząć układać coś innego przez Smokami.
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Ułożone 2014

Post autor: bkiaw13 »

Obraz fajny. Przesunięciami nie należy się zbyt martwić, jeżeli nie są zróżnicowane kolorowo. Ja przy układaniu firmy SunsOut (amerykańskiej) bardzo często spotykam się z przesunięciami w pionie i poziomie - dotyczy to w szczególności puzzli kształtowych, ale również zwykłych prostokątnych o mały wymiarach np. 500. Powoli się do tego przyzwyczajam, ponieważ nie ma to wpływu na końcową jakość puzzla.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Właśnie zaczynam też przyzwyczajać się do myśli, że to wcale nie jest nietypowy problem. Myślę, że przy tych puzzlach w dużej mierze moja reakcja wynika też z tego, że po Heye spodziewam się puzzli naprawdę dobrej jakości, a to łączenie nie robi dobrego wrażenia :( A tymczasem przypominają w kształtach, kolorach i z tym łączeniem puzzle Trefla, za które płaci się połowę mniej. Chyba nie powinnam do tego tak podchodzić, pewnie każda firma ma lepsze i gorsze puzzle.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Ułożone 2014

Post autor: mariareis »

Ja swoje kupiłam w Art-puzzle, ale widzę, że też już ich tam nie ma.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ułożone 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Podpowiedziałyście mi pomysł i też postanowiłem coś takiego wypróbować:
http://allegro.pl/show_item.php?item=4900431142
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Ułożone 2014

Post autor: mariareis »

Widziałam ten sorter i nawet myślałam chwilę nad kupnem, ale potem pomyślałam sobie, że puzzle mogą się ślizgać na plastiku. Pudełko tekturowe biorę do ręki, trochę przechylam, obracam - kawałki leżą jak je położyłam.
Być może ten plastikowy jest tak zrobiony, żeby tego uniknąć, chętnie zobaczę na zdjęciach :D Ja w końcu zrezygnowałam, ponieważ poza tym, że i tak mam ten z Heye, to postanowiłam walczyć z zakupoholizmem :oops:
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Przez chwilę chciałam krzyczeć, że jak to ja tego nie znalazłam na aukcjach :D
Ale potem pomyślałam realnie, że przy dwóch kotach, które na wszystko włażą plastikowe tacki niekoniecznie by się sprawdziły. Poza tym zapewne w moim wykonaniu to nie będzie prawdziwe sortowanie, tylko będą służyć głównie jako dodatkowe pojemniki na puzzle, a to tego tekturowe pudła będą lepsze.
I jeszcze ktoś z rodziny zlitował się na święta i przekazał Mikołajowi moją potrzebę - ma mi zostawić sorter pod choinką :D

Doszłam do wniosku, że jestem wielka szczęściara, że tyle osób jest na tyle super, żeby mi dawać prezenty związane z moją pasją, zamiast np. eksperymentować z rękawiczkami, skarpetami i innymi takimi zestawami kosmetyków :D

PS. Jak ten nietypowy sorter dojdzie, to czekamy na zdjęcia!
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2014

Post autor: leżak »

Kiedyś rozważałam kupno sortera i walizki do układania. Jednak zrezygnowałam m.in. z braku miejsca. Moja rodzinka i tak jest bardzo tolerancyjna w stosunku do moich zainteresowań - albo potykają się o sprzęt nurkowy albo o pudełka puzzli :D Mój pokój to istne pole minowe lub tor przeszkód jak kto woli - uważaj, nie depcz albo najlepiej w ogóle nie wchodź :twisted: dopóki wszystkiego nie złożę.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

To już będzie ostatnie zdjęcie z Piękności w czerwieni Heye - czyli zbliżenie na tajemnicze, trzymane przez nią w na dłoni coś!
Obrazek
Dziś już pakuję ponownie puzzle do pudełka. Miejsce będzie zaraz zajęte przez smoki...
Niestety obecnie jest ten paskudny moment, kiedy już bardzo chcesz układać, a jeszcze nie możesz! Ale niedługo.... niedługo....
Obrazek
Obrazek

PS. Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za użycie gif! :D

EDIT: Bez obaw (Marcin)
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2014, 14:18 przez marwie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Mam pytanie w sprawie puzzli 4000 Heye: są w dwóch workach - czy może ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy takie puzzle są nieposortowane, czy też każdy z woreczków odpowiada za pół obrazka?
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Ułożone 2014

Post autor: bkiaw13 »

Heye nie układałem, ale w innych firmach podział na 2 worki odpowiada dzieleniu obrazka na 2 równe części. Czasami się zdarza, że na łączeniu dwóch połówek następuje przesunięcie.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Dziękuję za odpowiedź!
W razie gdyby 4000 były dla mnie trudne, zacznę układanie od zawartości jednego w worków i dalej zobaczymy. Trening przed 5000 :D

I żeby to nie był suchy post bez zdjęć, zbliżenie na część Strasznego Zamku Heye 2000, które już od roku zdobią moje drzwi. Na zdjęciu można zaobserwować dwie rzeczy:
1. szkody wyrządzone przez moje futrzaki! - kilka puzzli zdołały w ogóle wydrapać, część pozbawiły nadruku, wszystko wielokrotnie klejone zabójczym klejem typu 'kropelka', którego 'żadna siła nie rozklei, no, chyba że twoje koty zaczną intensywnie drapać'
2. zbliżenie na jedne z najładniejszych puzzli jakie układałam - obrazek wyraźny i kolorowy, a puzzle duże i mocne. Jedne z moich ulubionych!
Obrazek
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Smoki oficjalnie rozpoczęte!
Obrazek
Właściwie to tylko to zdjęcie miało być zamieszczone, ale układanie poszło zadziwiająco szybko i już jest tyle:
Obrazek
Puzzle są mniejsze niż te z innych Heye, które układałam. Są drobniutkie, ale ładne. Bardzo przyjemnie się je układa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Ułożone 2014

Post autor: kallarepka »

Super, wyglądają obiecująco, tak jak Straszny Zamek zresztą! Będę chętnie zaglądała.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Update: połowa ułożona...
Obrazek
Nie tak miało być, układnie 2000 to o wiele mniejsze wyzwanie niż 4000, ale niestety zmusiły mnie to tego okoliczności. Po pierwsze żadne z pudełek z sortera nie zmieści 4000 pomieszanych puzzli, a po drugie ze względu na obecność choinki nie mam jak obrócić płyty - więc leży dokładnie centralnie na środku pokoju, a potrzebuję miejsce na przejście. Naprawdę nie ma nic gorszego niż chodzenie po całej płycie pełnej częściowo ułożonych puzzli.
Kilka zbliżeń, troszkę gorszych ze względu na flesz. Do nowego roku raczej nie będę miała szansy sfotografować puzzli w świetle dziennym :)
Obrazek
Obrazek

Ciekawscy mogą pod lupą zaobserwować różne ciekawe scenki w morzu :D
Niestety zauważyłam także, że te puzzle również mają bardzo wyraźny podział na środku, tak jak Piękność w czerwieni.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Ułożone 2014

Post autor: mariareis »

Świetne:) mam nadzieję na wiele zbliżeń:) Zdziwiona owieczka (owieczek?) mnie zabiła :lol:
Nad strasznym zamkiem też myślałam, ale nie mam gdzie układać takich dużych elementacji:(
W każdym razie puzzle genialne i z chęcią będę zaglądać w oczekiwaniu na szczegóły:)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2014

Post autor: leżak »

Są boskie :lol: Mocno nad nimi myślałam. Teraz na pewno ich sobie nie odmówię!
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Ułożone 2014

Post autor: crissy »

Rewelacja! Zdecydowanie muszę w roku 2015 zgłębić tematykę puzzli humorystycznych :D Układasz, układasz i na każdym kroku jakieś odkrycie :) Ja np nie narzekam na widoki, no ale co może zaskoczyć podczas układania nieba lub jeziora?
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

:D Dziękuję za komentarze, a puzzle naprawdę polecam! Jedyne na co mogę się skarżyć, to że za szybko się układa, a ja bym chciała jeszcze ich więcej :D

Oczywiście, druga strona już powstaje :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Słonie musiałam pokazać, ta marchewka była dużym hitem na święta, bo jak wyjęłam jeden z worków z pudełka to właśnie ten puzelek sobie centralnie na widoku leżał. A ja dostałam pytanie: skąd wiem, że ta marchewka to w słonim tyłku?? :lol:
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2014

Post autor: leżak »

Czy puzzelki są całkiem gładkie, czy też mają na sobie jakąś "fakturę"
Pytam, bo przy moich korsarzach 1000 były całkiem gładkie (wyglądało to rewelacyjnie), a przy innych jest faktura i te puzzle są zupełnie inne - w dotyku i jakości.
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Ułożone 2014

Post autor: marwie »

Przy układaniu wydają się całkiem gładkie, ale jak robię zdjęcia z fleszem widać drobniutką fakturę, np tutaj:
Obrazek
Porównać je mogę tylko do Strasznego Zamku - te puzzle są większe, grubsze, i bardziej czuć na nich tą fakturę niż na Smokach.
Na ich plus zaliczam też, że mimo że się bardzo często zazębiają w pudełku (moja wina, bo grzebię :) ) to za każdym razem udaje mi się je rozłączyć bez niszczenia nadruku, a np w treflach i castorlandach często mi się to nie udawało.

ps. przepraszamy za te wszechobecne na zdjęciach włosy! podpisano: cała nasza winna trójka - ja i dwa koty.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ułożone 2014

Post autor: leżak »

Dzięki za info. To samo mam z arką, a miałam nadzieję, że będą gładkie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Marwie”