Hatley Park (Springbok, 1000)

Awatar użytkownika
rts
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 23:21

Hatley Park (Springbok, 1000)

Post autor: rts »

Nie polecam układania puzzli Springbok po długiej przerwie w układaniu puzzli i po Castorlandzie! :lol:

Pudełko bez bajerów, w środku dwie ulotki (gwarancja jakości i reklama/zachęta do opublikowania recenzji produktu i podania maila w celu uzyskania rabatu). W torebce było niestety więcej niż trochę pyłu, co widać na zdjęciu z ulotkami. Kilka elementów było złączonych, troszkę za dużo jak na mój gust, i niektóre musiałam bardzo ostrożnie rozdzielić z obawy, żeby nie naruszyć obrazu. Z jednego z ciemnych elementów, co również jest uwiecznione na zdjęciu, niestety odchodził kawałek warstwy wierzchniej.

Jakościowo i wizualnie puzzle odbiegają od standardów Heye, Castroland, Ravensburger czy Trefl. Produkcja z materiałów odzyskanych oraz użycie tuszy naturalnych (roślinnych/na bazie soi) jest odczuwalna.

Napisałam już o puzzlach w sekcji Producenci, a więc czas na parę zdjęć i kilka dodatkowych uwag. Puzzle są naprawdę duże i nieregularne, w porównaniu do marek wymienionych wyżej. Kształty bardzo zróżnicowane, do tego stopnia, że prawie do końca nie byłam w stanie zlokalizować jednego z elementów ramki. Elementy łatwo dopasować i ich ścisłe dopasowanie, pozwala swobodnie przenosić już ułożone, całkiem spore kawałki. Ułożony obraz byłam w stanie swobodnie unieść i się nie rozsypał.

Klasyczny Trefl 1000 szt. to wymiary 68,3 x 48 cm, Springbok zaś to 61 x 76,2 cm.

Puzzle są matowe. Ze względu na motyw i dużą ilość jesiennych liści i zieleni, znacznie lepiej układało się przy oświetleniu, zarówno dziennym, jak i sztucznym, ale niezbyt jasnym.

Jakość reprodukcji pozostawia wiele do życzenia, obraz był w większości nieostry, z wyjątkiem małego fragmentu z kamieniami pokrytymi mchem (na oddzielnym zdjęciu). Nie zniechęciło mnie to i dam firmie jeszcze dwie szanse, obie liczące 500 elementów z nadzieja, że reprodukcje tym razem będą lepszej jakości:
- Canyon Oasis
- Pumpkin Harvest

Puzzle są trudno dostępne poza Stanami Zjednoczonymi. Springbok zezwala na sprzedaż swoich produktów wyłącznie autoryzowanym punktom sprzedaży, atrakcyjne, pojedyncze używane zestawy na eBayu uzyskują ceny przewyższające ceny nowych puzzli firm europejskich.
Załączniki
Springbok2.jpg
Springbok1.jpg
IMG_20200517_152048.jpg
IMG_20200517_151046.jpg
IMG_20200517_150957.jpg
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hatley Park (Springbok, 1000)

Post autor: ridibunda »

Ciekawe, o takiej marce jeszcze nie słyszałam.
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Hatley Park (Springbok, 1000)

Post autor: Berry »

Może i jakość pozostawia wiele do życzenia ale te kształty wyglądają na świetną zabawę! :D
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Hatley Park (Springbok, 1000)

Post autor: Vicky »

Obrazek bardzo ładnie się prezentuje. Puzzle ciekawe pod względem kształtów. Ogólnie fajne. ;)
Awatar użytkownika
rts
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2020, 23:21

Re: Hatley Park (Springbok, 1000)

Post autor: rts »

Dzięki :)

Generalnie puzzle zza oceanu charakteryzują się zakręconymi kształtami. SunsOut, White Mountain, Bits and Pieces, Ceaco, Cobble Hill czy Eurographics. Na tym blogu jest sporo dobrej jakości zdjęć już ułożonych puzzli wymienionych wcześniej marek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „rts”