2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Post autor: przemyslow »

Stało się to, czego się obawiałem - puzzle z OLX, i niby kompletne, ale jednak się okazały niekompletne. Smuteczek.
Poza tym bardzo łatwe i przyjemne.
20210413_214138.jpg
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3549
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: 2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Post autor: aneta »

Fajne, kolorowe :) I wykrojnik pasuje wizualnie do tego obrazka.

Puzzle z balonami zdecydowanie mają coś w sobie :)

Ale to dla mnie niepojęte, jak można sprzedać puzzle z brakiem/ brakami jako kompletne :( Co prawda sama dwa razy po złożeniu puzzli do pudełka znalazłam jeden element na dywanie (i mam nadzieję, że nic więcej nie zagubiłam; puzzle oczywiście dorzuciłam do swoich pudełek), ale z takimi puzzlami jak te (duże, kolorowe) ciężko byłoby coś pogubić.
Dla ludzi sprzedających niekompletne puzzle z premedytacją jest specjalne miejsce w piekle :lol:

Kiedyś zobaczyłam na fb fajne puzzle, ale z brakiem. Tego samego dnia wylądowały na OLX z opisem "stan bardzo dobry". Napisałam do tej osoby z pytaniem o kompletność - "niestety jednego brakuje, stąd taka niska cena." Przy czym ta niska cena to było bodajże 10 zł za niekompletną pięćsetkę Trefla...
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: 2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Post autor: przemyslow »

aneta pisze: 13 kwietnia 2021, 23:31 Przy czym ta niska cena to było bodajże 10 zł za niekompletną pięćsetkę Trefla...
A jaka cena byłaby zasadna? Bo ja te wystawiłem za 9, nie wiem czy nie przeszarżowałem... :)

EDIT:

Jak pisałem powyższego posta, rozejrzałem się po pokoju i co - oczywiście znalazłem brakującego puzzla, leżał sobie po prostu na środku pokoju. To chyba podniosę cenę do 10 ;)

Swoją drogą, chyba nie mogę kupować puzzli używanych, bo za dużo kosztów psychologicznych ponoszę ;). Jest w psychologii takie coś jak efekt Zeigarnik - lepiej pamięta się to, czego się nie zrobiło niż zrobiło i efekt Owsiankiny (człowiek dąży do tego, żeby kończyć to, co rozpoczął) - jak mi się jeden i drugi aktywował wczoraj a do tego doszła frustracja, że nie mogę skończyć tych balonów bo jednego brakuje, to cały wieczór siedziałem naburmuszony :P
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3549
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: 2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Post autor: aneta »

przemyslow pisze: 14 kwietnia 2021, 07:37 A jaka cena byłaby zasadna? Bo ja te wystawiłem za 9, nie wiem czy nie przeszarżowałem... :)
Hmm źle się wyraziłam, może i była zasadna, bo wzór sprzed paru lat i już nie jest powszechnie dostępny. To już rynek ocenia. Bardziej chodziło mi o to, że "stąd taka niska cena" -> "weź się domyśl, że są niekompletne". Za 10 zł to spokojnie można na OLX kupić kompletne pięćsetki, więc gdybym chwilę wcześniej nie widziała tego zdjęcia na fb i nie skojarzyła imienia osoby, która je wystawiła, to może i bym je kupiła.

Najważniejsze, że puzzel się znalazł :D Będzie jeszcze fotka kompletnych, czy już złożone do pudełka? :P

Fajnie, że napisałeś o tych dwóch pojęciach z psychologii - lubię mimochodem uczyć się nowych rzeczy na forum :)
Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 794
Rejestracja: 20 stycznia 2021, 20:38
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: 2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Post autor: Manana »

Super są te puzzle! Lubie zabawe z crazy shapes a tego wzoru jeszcze nie mialam 😉 świetnie ze okazaly sie jednak kompletne. Tyle sie juz naczytalam o olx-owych oszustach ze za kazdym razem gdy ukladam uzywane stresuje sie ze czegos brakuje. Na szczescie nie spotkal mnie jeszcze ten zawód 😁 a swoja droga jak pakuje puzzle do woreczka to tez robie pozniej przeszukiwanie podlogi zeby przypadkiem komus przez przypadek nie sprzedac puzzli z brakiem 😜
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: 2021, 13, Crazy shapes - kolorowe balony, 600, Trefl

Post autor: przemyslow »

aneta pisze: 14 kwietnia 2021, 08:43
Najważniejsze, że puzzel się znalazł :D Będzie jeszcze fotka kompletnych, czy już złożone do pudełka? :P
Złożone, ale żeby nie było, że ułożyłem tylko 599 :P
20210414_072742.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „przemyslow”