#3 - Clementoni, Michał Anioł 1k

Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 201
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

#3 - Clementoni, Michał Anioł 1k

Post autor: failsafe.db »

Kolejne Museum Collection od Clementoni. Tym razem Michał Anioł - Sąd Ostateczny, 1k. Ułożone praktycznie z rozpędu po Klimcie, będzie już parę lat temu.

Obrazek

Z tego co widzę puzzle nie są już dostępne w Clementoni. Wrzucam na razie tymczasowo fotkę z neta, ze skąpca.

Same puzzle - na tyle na ile pamiętam - fajne, acz w miarę trudne. Obraz jest bardziej zróżnicowany niż Pocałunek Klimta, ale diabeł tkwi w szczegółach, które są w miarę ciemne. Fresk był poddany renowacji, jednak na puzzlach dobrze widać, że renowacja nie odmładza do zera - cała faktura malowidła, wszelkie jego niedoskonałości są w tym przypadku podstawowym utrudnieniem przy układaniu. Dużo puzzli było dopasowywanych po kształtach, czasami dopiero jak puzzel znalazł się na swoim miejscu widać było, że rzeczywiście pasuje. Lub na odwrót. Z tego powodu mam mieszane odczucia i samo układanie pamiętam jako mało przyjemne. Nie twierdzę, że nieprzyjemne, po prostu nie czułem, że się bawię.

Na ten moment to koniec moich doświadczeń z Museum Collection i gdybym miał ocenić serię po dwóch zestawach... to oceniłbym w okolicy 6/10. Widzę jednak, że jest sporo fajnych rzeczy w tej linii produktowej, m.in. uwielbiany przeze mnie Hokusai, więc na pewno jeszcze będę próbował ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „failsafe.db”