[1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Bezin
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 czerwca 2020, 13:07

[1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: Bezin »

Zacznę od puzzli które dopiero z żoną układamy. Nie są to moje pierwsze puzzle ale NASZE już tak :)

Zdecydowaliśmy się na nie ze względu na moją nudę i chęć zdarcia pypcia. Miałem je w większości sam układać ale żona bardziej się wkręciła :)

Zostałem nawet skrytykowany za technikę układania :D otóż żona jest zwolenniczką jak zauważyłem wszelkiego typu sortowania, ja natomiast jedynie to wym agam by wszystkie puzzle były na planszy "obrazkiem" do góry :)

Kilka fotek z procesu!

20200608_220421.jpg
20200608_220402.jpg
Pozdrawiamy :)
Paweł & Marysia
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1894
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: wijkaa »

Dlatego ja wolę układać sama. Ewentualnie razem, ale osobno. Tzn te same puzzle, ale nie w tym samym momencie, a na zmiany.
Bo ja mam wszytko uporządkowane i czyte pole do pracy, a ten to kładzie puzzle gdzie popadnie. Brrrr :evil:
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: ridibunda »

O rany, chyba trudne?
Ja jestem z Twojej frakcji - mają być na stole obrazkiem do góry, nie cierpię sortowania! Tylko przy tych dużych elementacjach tak się nie za bardzo da.
Bezin
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 czerwca 2020, 13:07

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: Bezin »

Ciekawe, ile człowieków to pewnie opinii na ten temat :) To pewnie zależy od stylów układania. Patrząc na żonę, to ona woli układać jeden motyw aż go skończy (widać na zdjęciu całe obszary zapełnione) a ja jednak wolę skubnąć to tu, to tam :) Pewnie dlatego segregowanie nie jest dla mnie ^^

A czy trudne? Pewnie, że trudne :) ale jak się już ułoży to "phi, ale łatwe" :D
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2020, 17:02 przez Bezin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: Ethiel »

wijkaa pisze: 09 czerwca 2020, 07:41 Dlatego ja wolę układać sama. Ewentualnie razem, ale osobno. Tzn te same puzzle, ale nie w tym samym momencie, a na zmiany.
Bo ja mam wszytko uporządkowane i czyte pole do pracy, a ten to kładzie puzzle gdzie popadnie. Brrrr :evil:
Na zmiany układać nie próbowałam. Może powinnam spróbować? Wszyscy co ze mną razem układali do tej pory się poddali. Ja z frakcji przyjżyj się dziurze czy fragmentowi, spędź x czasu gapiąc się na elementy, wyłów ten wytypowany, przyłóż i voila pasuje. Jak nie to odłóż i spróbuj ponownie. Chyba z tego powodu bardzo nie lubię połaci jednolitego koloru z mało zróżnicowanym wykrojnikiem. Rzadko biorę jakiś element i przykładam go w wielu miejscach. Jak ktoś ze mną układa i już 20 puzzla w to samo miejsce próbuje wpasować to coś we mnie pęka. Biorę wytypowany, przykładam i pasuje...
Bezin
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 czerwca 2020, 13:07

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: Bezin »

No i co się zaczęło i było wspaniałe, zazwyczaj ale niekoniecznie ale czasami tak jest, szybko się kończy :)

Puzzle ułożone, żona i ja żyjemy choć łatwo nie było (żart!). Puzzle ładnie się komponują ułożone, raczej proste niż trudne. Pewnie zostanie rozebrany i złożony w pudełku a nowe 6000 przyjdą w przyszłym tygodniu! Głodni puzzli chyba jesteśmy oboje :)

Byłbym pod wielkim wrażeniem widzieć takie rzeczy jak, szukanie puzzla i dopasowanie go za pierwszym razem w chmarze puzzli w około :) Czasami mi też się to udaje, fakt, ale jednak "łącze" dwie techniki :D Spróbowałem także segregować na "rodzaj puzzla i kolor". Zdecydowanie mi to nie siada

A ułożony obrazek wygląda tak:
20200611_202132.jpg
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5783
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: edorka »

Piękny i smakowity - czego więcej trzeba?
Bezin
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 04 czerwca 2020, 13:07

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: Bezin »

Kawy, na pewno kawy brakuje :D
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5783
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [1] Trefl, 2000, Kwiaty - Słodkie Popołudnie

Post autor: edorka »

Bezin pisze: 12 czerwca 2020, 12:54 Kawy, na pewno kawy brakuje :D
Dzisiaj, przy tym ukropie to raczej zimnej lemoniady :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezin”