3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition 90739

Awatar użytkownika
Maximus
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 21 czerwca 2020, 18:07
Lokalizacja: Kawałek od Zielonej Góry

3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition 90739

Post autor: Maximus »

Hej.

To mój pierwszy wpis do albumu (proszę o wyrozumiałość), jednak co do zasady są to trzecie puzzle po "powrocie" do układania po kilkunastu latach. Stąd rozpoczynam od trójki.
Układanka kupiona specjalnie dla mamy w celu powieszenia na ścianie. Mama jest fanką Włoch, między innymi Cinque Terre, stąd puzzle te to kolejny krok do kompletacji całej piątki.
Po ułożeniu okazało się, że układanka posiada dwa braki i dwa zdublowane puzzle. Co więcej, od tych puzzli zaczęło się jakieś fatum, ponieważ, wliczając te, na 5 następnych układanek 4 miały braki...
Załączniki
1_1.jpg
2_1.jpg
3_1.jpg
4_1.jpg
5_1.jpg
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 2020, 23:48 przez Maximus, łącznie zmieniany 2 razy.
1. Poszukiwane puzzle - nowe bądź używane:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=11697
Awatar użytkownika
Maximus
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 21 czerwca 2020, 18:07
Lokalizacja: Kawałek od Zielonej Góry

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition

Post autor: Maximus »

Ciąg dalszy historii.
Dokonałem reklamacji z tytułu rękojmi w lokalnym salonie EMPIK. W tym miejscu dziękuję EMPIKowi za szybkie i pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Swoją układankę oddałem rozdzieloną na placki, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ale o tym później.

Po ok. 10 dniach mogłem odebrać nową paczkę. Po jej ułożeniu okazało się, że znowu wystąpił brak.
Ponowne podzieliłem puzzle na placki i dokonałem reklamacji, jednakże tym razem odbyło się bez odsyłania mojej drugiej układanki. Pozwolono mi wziąć brakujący puzzel z pierwszej, reklamowanej przeze mnie paczki, która wciąż leżała na półce w oczekiwaniu na utylizację (poszło błyskawicznie właśnie dlatego, że obydwie układanki były w formie "plackowej"). W tym miejscu drugi raz, podwójnie mocno dziękuję EMPIKowi. Nie wiem czy psychicznie zniósłbym układanie tego po raz trzeci, a jeszcze jakby znowu czegoś brakowało...

Po tym zdarzeniu wyczytałem tu na forum, że nie zawsze można uzupełnić jedne puzzle kupując drugie, ponieważ mogą się różnić wykrojnikiem - mieć minimalne przesunięcie itd. W tym przypadku na szczęście udało się uzupełnić braki w drugiej układance puzzlem z pierwszej.

Puzzle czekają w "plackowej" formie na ramkę. Jak przyjdzie uzupełnię album o zdjęcie kompletnej układanki, bo w całym tym zamieszaniu takiego zdjęcia nie mam.

Co do samych puzzli: 1/3 obrazka, czyli budynki, poszła bardzo łatwo. Kolejna, czyli drzewa w lewej, górnej części oraz skały idące przez prawie cały obrazek to już był dość ciężki orzech do zgryzienia, ale najtrudniej było oczywiście z wodą i niebem, które reprezentowały niezliczoną liczbę odcieni niebieskiego. Przy sztucznym świetle nie było możliwości, by to układać. Niebieskie puzzle wydawały się pasować w wiele miejsc. Górna ramka była poprawiana kilka razy. Nie jestem w stanie na tę chwilę jeszcze porównać tego z EDUCĄ lub JUMBO, ale nadruk w przypadku puzzli z budynkami był naprawdę w porządku. Grafika wyraźna, zwłaszcza na puzzlach zawierających "żółto-złote" światło. Nie zauważyłem, żeby co do zasady puzzle były lepszej jakości niż zwykły Trefl Premium Quality lub Trefl Szlakiem Odkrywców 4Biedronka (ups zdradziłem, co wkrótce dodam do albumu).
Załączniki
2_1.jpg
1_1.jpg
1. Poszukiwane puzzle - nowe bądź używane:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=11697
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3495
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition

Post autor: aneta »

Ułożony obrazek prezentuje się super. Dobrze, że udało się ostatecznie skompletować układankę :)
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition

Post autor: ridibunda »

Ale przygody! Fajny obrazek, gratuluję.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition

Post autor: Ann999 »

Uwielbiam historie z happy endem :lol:
A swoją drogą, to rzeczywiście szczęście, że Ci pasowały między układankami, nie jest to wcale takie oczywiste (coś o tym wiem..._)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Maximus
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 21 czerwca 2020, 18:07
Lokalizacja: Kawałek od Zielonej Góry

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition

Post autor: Maximus »

Dzień dobry Szanownym Paniom.
Dziękuję za pierwsze komentarze :)

Trochę opisu/historii:
Manarola jest prawdopodobnie najstarszym, ale z pewnością drugim najmniejszym miastem z grupy Cinque Terre z populacją ok 400 osób.
Jeżeli chodzi o puzzle, to jest z kolei raczej na pewno najczęściej ukazywanym na puzzlach miastem z Cinque Terre (przed Vernazzą). W el. 1500 ma ją sam Trefl oraz Ravensburger, dodatkowo jest 1000 el. od Tactica, Kinga, Eurographics, czy znowu Trefla (Szlakiem Odkrywców edyszyn). O wielu wydaniach na pewno zapomniałem.
Natomiast ta wersja 2000 Trefla po pierwsze kusiła promocyjną ceną w Empiku - 24,99 zł (zamiast normalnej 49,99 zł) za 2000 puzzli wyglądało na dobry deal, a po drugie jest to wersja "nocą/o zachodzie słońca", do których mam słabość...
Był to oczywiście jeden z prezentów urodzinowych dla mamy, która trochę pomagała w układaniu na etapie budynków i skał.

aneta pisze: 30 czerwca 2020, 01:03 Ułożony obrazek prezentuje się super. Dobrze, że udało się ostatecznie skompletować układankę :)
Oj tak, nie znoszę braków w puzzlach :/ Wiem, że sporo osób na forum wypowiadało się w odpowiednim temacie i ma podobnie. Wręcz tracę ochotę na dalsze układanie lub nie cieszy mnie ukończenie obrazka, bo po prostu cały czas patrzę na brak/braki.
Na pewno muszę popracować nad wykonywaniem zdjęć. Poza tym te były chyba robione już przy słabym świetle naturalnym.

ridibunda pisze: 30 czerwca 2020, 07:01 Ale przygody! Fajny obrazek, gratuluję.
Dzięki. Chyba wolałbym ułożyć to bez tych przygód, bo za drugim razem w tym układaniu było już mniej przyjemności, a więcej powinności.
A jak wyobrażałem sobie, że po drugiej reklamacji będzie trzeba zrobić to trzeci raz... ;)

Ann999 pisze: 30 czerwca 2020, 22:50 Uwielbiam historie z happy endem :lol:
A swoją drogą, to rzeczywiście szczęście, że Ci pasowały między układankami, nie jest to wcale takie oczywiste (coś o tym wiem..._)
Wiesz co, jak w drugiej paczce znowu były braki to zwątpiłem w ten happy end ;)
Dobrze, że Wasze wypowiedzi na forum odnośnie "niepasowania" przeczytałem już po załatwieniu tej sprawy - Być może bym się zniechęcił do reklamacji.
Z drugiej strony, jestem zdania, że jeżeli kupujemy w sklepie nowy produkt, mamy paragon i mieścimy się w pierwszym roku od zakupu, to należy śmiało reklamować z tytułu rękojmi. W pierwszym roku to na sprzedawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że towar był wolny od wad w momencie sprzedaży - nie wyobrażam sobie jak można to udowodnić w przypadku puzzli.
1. Poszukiwane puzzle - nowe bądź używane:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=11697
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition 90739

Post autor: Vicky »

Wiele jest wersji tych Włoskich "Cinque Terre". Do tej bardzo podobne wypuścił swego czasu Ravensburger na 2 kilo. Ale Trefl, u Ciebie, prezentuje się bardzo ładnie. Na pewno wypada lepiej ten widok w ujęciu nocnym. Jest takie bardziej wakacyjne i... romantyczne. ;)
Awatar użytkownika
Maximus
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 21 czerwca 2020, 18:07
Lokalizacja: Kawałek od Zielonej Góry

Re: 3. Trefl 2000 Cinque Terre Manarola - Gold Edition 90739

Post autor: Maximus »

Vicky pisze: 30 czerwca 2020, 23:58 Wiele jest wersji tych Włoskich "Cinque Terre". Do tej bardzo podobne wypuścił swego czasu Ravensburger na 2 kilo. Ale Trefl, u Ciebie, prezentuje się bardzo ładnie. Na pewno wypada lepiej ten widok w ujęciu nocnym. Jest takie bardziej wakacyjne i... romantyczne. ;)
Mam słabość do wszystkiego, co jest w klimacie "o zachodzie słońca" z jasnymi punktami świetlnymi. Praktycznie instabuy lub żal, że puzzle są niedostepne albo w końcu bardzo trudna wewnętrzna walka czy kupić czy nie :)
Myślę, że w przypadku puzzli w takiej tematyce to kwestia ciemniejszego nieba i tych jasnych świateł.
1. Poszukiwane puzzle - nowe bądź używane:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=10&t=11697
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maximus”