1000 D-Toys - Przysłowia niderlandzkie (Pieter Brueghel Starszy)

Awatar użytkownika
aer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 416
Rejestracja: 17 lipca 2017, 02:51
Lokalizacja: Wrocław

1000 D-Toys - Przysłowia niderlandzkie (Pieter Brueghel Starszy)

Post autor: aer »

Iiii kolejny Brueghel do kolekcji :D tym razem Przysłowia niderlandzkie. Puzzle od D-Toys. Do tej pory bardzo narzekałam na tę markę z jednego powodu - bardzo luźnego spasowania. Tym razem jest inaczej, a za komentarz niech posłuży poniższy gif. Układało się przyjemnie, kolory są wyraźne ale nie podkręcone nadmiernie, dobra jakość wydruku. Obraz jest trochę przycięty ze wszystkich stron. Wykrojnik ma tutaj jedną wadę, niektóre puzzle mają bardzo cieniutkie przewężenia i łatwo je uszkodzić. Trzy puzzle musiałam poddać reanimacji poprzez przyklejenie taśmą do sąsiada aby uchronić uszkodzony kawałek przed całkowitym odpadnięciem.
W układaniu Brueghla bardzo lubię podziwianie wszystkich szczegółów które malarz zamieścił na obrazie. Tutaj szczególnie warto się dokładnie przyglądać, polecam też przeczytać na wikipedii tłumaczenia zilustrowanych przysłów gdyż bez tłumaczenia to po prostu zbiorowisko dziwacznych i absurdalnych scenek.

Obrazek

Obrazek

Piękny biały podpis na ciemnym tle :?
Obrazek

Perły... znaczy się róże przed wieprze
Obrazek

Na elementach w dolnej części ramki można zaobserwować cienkie przewężenia o których pisałam wyżej
Obrazek

Ściany mają uszy oczy.
Obrazek

Świeżutka rybka! Tymi ręcami łapana!
Obrazek

Sekcja pośladkowa :D
Obrazek
Taternik
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2021, 11:13

Re: 1000 D-Toys - Przysłowia niderlandzkie (Pieter Brueghel Starszy)

Post autor: Taternik »

Świetne te puzzle. Ja kończę inny obraz z tej epoki i też od D-Toys. Straż nocna Rembrandta, niedługo wrzucę na forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „aer”