1000 Clementoni - Szkoła Ateńska (Rafael Santi)

Taternik
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2021, 11:13

1000 Clementoni - Szkoła Ateńska (Rafael Santi)

Post autor: Taternik »

Moje drugie puzzle, tym razem Clementoni na 1000 elementów ze słynnym freskiem Szkoła Ateńska autorstwa Rafaela Santi. Oryginał można podziwiać w reprezentacyjnych apartamentach papieskich w północnym skrzydle Pałacu Watykańskiego.

Piękne puzzle, układało mi się je dużo przyjemniej niż pierwszy zestaw z tatrzańskim widokiem od Trefla. Jakość wydruku oceniam na bardzo dobrą, pojedyncze elementy są bardzo wyraźne i od razu widać do przedstawiają. W przeciwieństwie do Trefla jeśli dopasowałem już jakiś element to nigdy nie miałem wątpliwości, że właśnie to jest jego miejsce. Całość układałem 4 dni.

Jeśli chodzi o wady to puzzle są dosyć luźne i po złożeniu nie trzymają się tak mocno jak recenzowany wcześniej Trefl. Mimo to obrazek udało mi się powiesić na ścianie, bez żadnego zabezpieczenia (puzzle nie są klejone, po prostu stoją oparte na tablicy korkowej. Efekt końcowy bardzo mi się podoba, całość planuje oprawić i powiesić na ścianie. Będę wdzięczny jeśli polecicie mi firmę, która przygotowała by mi ładną ramę na wymiar (50/69 cm).

Moje oceny:
Obrazek: 6/6
Jakość wydruku: 5+/6
Dopasowanie puzzli po złożeniu: 3/6
Załączniki
IMG_20210108_105027.jpg
IMG_20210108_121503.jpg
nie klejone, stoją na tablicy!
nie klejone, stoją na tablicy!
w zielonej szacie Awerroes i Pitagoras z dużą książką
w zielonej szacie Awerroes i Pitagoras z dużą książką
Michał Anioł jako Heraklit
Michał Anioł jako Heraklit
pol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 532
Rejestracja: 03 lutego 2020, 22:03

Re: 1000 Clementoni - Szkoła Ateńska (Rafael Santi)

Post autor: pol »

Taternik pisze: 08 stycznia 2021, 12:52 Będę wdzięczny jeśli polecicie mi firmę, która przygotowała by mi ładną ramę na wymiar (50/69 cm).
Gratuluję, bardzo ładne puzzle. Ramę lub antyramę bez problemu znajdziesz na alledrogo w standardowym wymiarze 70x50. Jest tam też sporo ciekawych ofert na wymiar, wszystko zależy od gustu zamawiającego ;) Zmierz dokładnie puzzle, bo czasami lubią odbiegać wymiarami od tych podanych na pudełku.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: 1000 Clementoni - Szkoła Ateńska (Rafael Santi)

Post autor: kallarepka »

Zacny egzemplarz. I zbliżenia robią dobre wrażenie.
Taternik
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 07 stycznia 2021, 11:13

Re: 1000 Clementoni - Szkoła Ateńska (Rafael Santi)

Post autor: Taternik »

pol pisze: 08 stycznia 2021, 19:02
Taternik pisze: 08 stycznia 2021, 12:52 Będę wdzięczny jeśli polecicie mi firmę, która przygotowała by mi ładną ramę na wymiar (50/69 cm).
Gratuluję, bardzo ładne puzzle. Ramę lub antyramę bez problemu znajdziesz na alledrogo w standardowym wymiarze 70x50. Jest tam też sporo ciekawych ofert na wymiar, wszystko zależy od gustu zamawiającego ;) Zmierz dokładnie puzzle, bo czasami lubią odbiegać wymiarami od tych podanych na pudełku.
Całość jest już oprawiona i wisi na ścianie. Prezentuje się świetnie. Na zdjęciach z przodu odbija się światło, ale w rzeczywistości wygląda to bardzo dobrze. Ramę kupiłem w sklepie Galeria Ram: https://galeriaram.pl/ Polecam.
Załączniki
IMG_20210419_154200.jpg
IMG_20210418_185639.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Taternik”