Puzzlomaniak na YT

Filmy, artykuły i inne ciekawostki na temat puzzli.
Awatar użytkownika
Lisek
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 79
Rejestracja: 22 września 2020, 19:11
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Lisek »

chrumcia91 pisze: 13 października 2020, 07:10 Dziękuję😍
Nie ma za co, chyba też zacznę swoje puzzlowe dzieła publikować :D
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Postanowiłam, że zacznę nagrywać vlogi na różne puzzlowe tematy i zaczęłam od pierwszego w którym opowiadam o tym jak zaczęła się moja historia z puzzlami, co lubię układać i co mnie skłoniło do założenia kanału na YouTube. Zapraszam Was do obejrzenia pierwszego odcinka. Bardzo proszę o Wasze komentarze co sądzicie o tym vlogu, czy chcecie żebym nakręciła następne odcinki i na jaki temat. Mam kilka pomysłów, ale chętnie opowiem o tym co Wy chcielibyście usłyszeć :)
link : https://youtu.be/HqaInH-q8Rs
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Aśka300 »

Super, jak już pisałam na YouTube'ie :)
Awatar użytkownika
Mikson
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 428
Rejestracja: 02 października 2018, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Mikson »

Mi ten filmik (i inne tego typu) w ogóle nie leżą. Nie oglądam, nie lubię, nie widzę w nich najmniejszego sensu ;) Ale z kwestii technicznych mogę Ci doradzić, abyś następnym razem zmieniła kadr i źródło światła miała przed, a nie za sobą - Twoja twarz będzie lepiej widoczna, dzięki czemu odbiór całości będzie przyjemniejszy :)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Dzięki, dostałam już sporo rad i w komentarzach i prywatnych wiadomościach i na pewno z nich skorzystam🙃
Ja kiedyś nie lubiłam też vlogow ale jak trafiłam na gościa z pasją który opowiada i wyjazdach narsiarkich to nie mogę przestać go oglądać 😂 moja koleżanka jak zaczęła podróżować po świecie i kręcić vlogi to też mi się to spodobało. No ale jak ktoś nie lubi no to trudno, też wielu rzeczy nie lubię, chociażby kabaretów 😂
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: edorka »

chrumcia91 pisze: 19 listopada 2020, 07:38 Dzięki, dostałam już sporo rad i w komentarzach i prywatnych wiadomościach i na pewno z nich skorzystam🙃
Ja kiedyś nie lubiłam też vlogow ale jak trafiłam na gościa z pasją który opowiada i wyjazdach narsiarkich to nie mogę przestać go oglądać 😂 moja koleżanka jak zaczęła podróżować po świecie i kręcić vlogi to też mi się to spodobało. No ale jak ktoś nie lubi no to trudno, też wielu rzeczy nie lubię, chociażby kabaretów 😂
Ja też niekoniecznie lubię oglądać vlogi, czasami obejrzę jakiś ze względu na zawartość - i fajnie, że jest taka możliwość, ale na stałe to raczej nie. Seriali też nie ogarniam, jak można w kółko oglądać odcinek po odcinku ;)
Kabaretów jako takich też nigdy nie lubiłam, az przyszedł kabaret Hrabi i klops - uwielbiam!

Powodzenia!
Awatar użytkownika
fanpuzzli
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 521
Rejestracja: 25 maja 2014, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: fanpuzzli »

edorka pisze: 19 listopada 2020, 08:17 Kabaretów jako takich też nigdy nie lubiłam, az przyszedł kabaret Hrabi i klops - uwielbiam!
aaaaaa miałam to samo! :lol: :lol: jak kabaret to tylko Hrabi :D
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Kochani, w dzisiejszym krótkim vlogu pokażę Wam moją aktualną kolekcję puzzli. Po ułożeniu zazwyczaj sprzedaję puzzle lub wymieniam się na inne, więc szybko te pudełka znikają, ale w ich miejsce pojawiają się nowe. Zapraszam Was do obejrzenia kolejnego odcinka. Bardzo proszę o Wasze komentarze :)
https://youtu.be/MbpuRuNUWRI
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Vicky »

Układamy Puzzle, więc w jakimś stopniu jesteśmy niewolnikami liczb. :)
Czy to w formie elementacji (tysiąc, dwa, trzy, itd.), czy w formie ich (puzzli) liczenia... Ile mam, ile ułożonych, ile jeszcze przede mną. Jeśli dobrze słyszałem, to na filmiku mówisz tylko o około 70 pudełkach. Dobrze, że wspomniałaś, że za Tobą już ponad 200 ułożonych. To robi na pewno większe wrażenie! :D

Prywatnie - jedna ogólna sprawa. Szalenie nie lubię, gdy ktoś sprzedaje puzzle "luzem". :evil:
To znaczy irytuje mnie jeśli sprzedający nie wpakował ich chociażby do reklamówki. A hurtowy zakup paczki (100 sztuk) woreczków strunowych, to ledwie koszt 15 zł, a ma się pewność, że nic nie wypadnie. I że można puzzle dalej przechowywać w bezpiecznym stanie.

Uwaga nie jest bezpośrednio skierowana do Ciebie, bo nawet chyba nie wymienialiśmy się, ale min. o tzw. pakowaniu i wysyłce jest mowa na filmiku. :P
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2020, 23:40 przez Vicky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Jeśli puzzle wysyłam to raczej trafiają do woreczków, jak mam stacjonarna wymiane to nie chowam 🙂 a tak swoją drogą to gdzie znajdę tyle woreczków za 15 zł? Chętnie kupię w takim razie
Awatar użytkownika
Mikson
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 428
Rejestracja: 02 października 2018, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Mikson »

chrumcia91 pisze: 22 listopada 2020, 07:29 Jeśli puzzle wysyłam to raczej trafiają do woreczków, jak mam stacjonarna wymiane to nie chowam 🙂 a tak swoją drogą to gdzie znajdę tyle woreczków za 15 zł? Chętnie kupię w takim razie
Pozwolę sobie wtrącić, ja swoje kupiłam na Allegro, (za całe 10 zł) wpisz w wyszukiwarkę po prostu woreczki strunowe i wyskoczy Ci masa ofert, mają przeróżne rozmiary, znajdziesz coś dla siebie na pewno :) Myślę, że można też je znaleźć w jakimś dobrze zaopatrzony sklepie papierniczym :)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Mikson pisze: 22 listopada 2020, 08:37
chrumcia91 pisze: 22 listopada 2020, 07:29 Jeśli puzzle wysyłam to raczej trafiają do woreczków, jak mam stacjonarna wymiane to nie chowam 🙂 a tak swoją drogą to gdzie znajdę tyle woreczków za 15 zł? Chętnie kupię w takim razie
Pozwolę sobie wtrącić, ja swoje kupiłam na Allegro, (za całe 10 zł) wpisz w wyszukiwarkę po prostu woreczki strunowe i wyskoczy Ci masa ofert, mają przeróżne rozmiary, znajdziesz coś dla siebie na pewno :) Myślę, że można też je znaleźć w jakimś dobrze zaopatrzony sklepie papierniczym :)
Dzięki🙂
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

W dzisiejszym odcinku opowiem Wam o moim systemie archiwizacji puzzli: jak kataloguję puzzle, jak mam zrobioną tabelkę żeby nie pogubić się z moimi puzzlami. Przepraszam za jakość dźwięku....
Czekam na Wasze komentarze :)
https://youtu.be/bGeOQnM6kF0
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Vicky »

chrumcia91 pisze: 25 listopada 2020, 17:35 Czekam na Wasze komentarze :)
Eloł? Nie było ostatnio komentarzy, ale to nie znaczy, żebyś nam nie podrzucała zapowiedzi do kolejnych odcinków. :P
Musiałem se wygóglować! I wstawiam go za Ciebie. 😜
https://www.youtube.com/watch?v=Dbb_33L4WYM
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Przepraszam 😂😂
Dzisiaj nagrywałam następnym odcinek bo długa przerwa była ale wróciłam do pracy i mniej czasu😏 jutro po południu/wieczorem zobaczę co to wyszło i postaram się zmontować 😁
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Chwilę mnie nie było, ale wracam do Was z nowym vlogiem w którym dam Wam kilka rad na co zwrócić uwagę podczas Waszych pierwszych kroków z puzzlami ;)
Zapraszam do oglądania :)
https://youtu.be/_ff5lffZF9c
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Vicky »

chrumcia91 pisze: 08 grudnia 2020, 19:05 Zapraszam do oglądania :)
https://youtu.be/_ff5lffZF9c
👍 I pojawiła się też króciutka reklama Forum. :)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

No oczywiście że tak, mogę zrobić większą, tylko jakiś pomysł muszę najpierw znaleźć . Hmmm vlog pod tytulem gdzie można się pochwalić puzzlami? :lol:
Tak na serio to chętne zareklamuje bardziej😁
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Vicky »

chrumcia91 pisze: 10 grudnia 2020, 23:08 Vlog pod tytułem gdzie można się pochwalić puzzlami? :lol:
Może nie stricte pochwalić się, ale właśnie materiał promujący różne takie miejsca do dzielenia się swoją pasją. Tym bardziej, że z własnego doświadczenia wiem, iż sporo Puzllomanów raczej "ukrywa się" z własnym zainteresowaniem. Głównie ze względu na otoczenie, które po części nie akceptuje takiego Hobby, albo wręcz traktuje to jako dziecinną zabawę.
Może to być "reklama" Naszego Forum, ale równie dobrze mogą to być jakieś grupy na fb, czy inne internetowe miejsca/społeczności, o których wiesz, lub słyszałaś. Coś, co by w sumie mogło zachęcić potencjalnych "Nowych" do przyłączenia się i znalezienia "własnego miejsca w sieci". ;)

Może dobry byłby tytuł w stylu "Puzzle: indywidualne Hobby, czy wielka ludzka pasja". (interpretacja dowolna) :lol:

Zauważyłem poza tym, że jak się poczyta (U Nas) kilka, kilkanaście postów powitalnych, to większość świeżo zarejestrowanych użytkowników wypowiada się właśnie w stylu: "(...) o jak fajnie, że coś takiego znalazłem(am)!; (...) wreszcie jest coś fajnego z puzzlami; lub np. (...) trafiłem(am) tu przez zupełny przypadek".

Podejrzewam, że ktoś, kto przegląda twojego vloga na YT, a nie trafił jeszcze do Nas, z pewnością byłby przynajmniej zaciekawiony o co chodzi. ;)

* Z tym, że warto w takim materiale umieścić nie tylko słowny komentarz-zachętę, lecz równie dobrze byłoby wrzucić przykładowe screeny ze strony (najlepiej paro sekundowe zajawki na cały ekran) dla pokazania "na oczy" (wiadomo - efekt wzrokowy, przykuwa uwagę). 👍
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Dzięki za podpowiedz, wykorzystam na pewno😁
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Kochani, wracam do Was w vlogiem, z którego dowiecie się co się ze mną działo przez ostatnie miesiące :)
https://youtu.be/WuKCigwAuco
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Vicky »

Po obejrzeniu Twojego nowego odcinka i wysłuchaniu opowieści o WPD, jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to nie jest normalna zabawa, tylko taki nazwijmy to chory wyścig szczurów.
Możliwe, że to nieco obraźliwe stwierdzenie, które może się nie spodobać osobom biorącym w tym czynny udział. Ale parcie na wynik, który przekłada się na zerowe życie i tylko je**** na okrągło puzzli, to żadna dla.mnie satysfakcja ani frajda.
Poza.tym sama zauważyłaś, że nie ma.zadnej gwarancji na uczciwość eventu. Ktoś równie dobrze mógł pracować kolektywnie i nawet się nie przyznać, że wyniki nie są realnym odzwierciedleniem zdolności danej osoby. A ktoś inny popadnie w frustrację z tego powodu.

Takie coś jest dla mnie zaprzeczeniem radości z układania puzzli. Nigdy nie miałem na to parcia. I mimo, że sam nieraz układam w takim kilkudniowym ciągu, poświęcając temu zajęciu sporo wolnego czasu, to równocześnie zdaje sobie sprawę, że to już z lekka maniakalne podejście. I wypaczenie całej idei.

Same liczby robią wrażenie. To prawda. Ale nie są jedynym ani wcale najważniejszym wyznacznikiem tej pasji. ;)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

To prawda, ale mimo wszystko podoba mi się WPD, nie liczę na żadne wysokie miejsce, układam co mam i tyle, chociaż faktycznie przegięłam w styczniu z układaniem 🙈🙈🙈
mar_czar
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 19:12
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: mar_czar »

Masz też na swoim kanale puzzle 3D? I ogólnie jakiego rodzaju puzzle najbardziej polecasz?
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

Nie układam 3d :?
Awatar użytkownika
Ethiel
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 619
Rejestracja: 27 kwietnia 2020, 17:11

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Ethiel »

mar_czar pisze: 26 kwietnia 2021, 00:00 Masz też na swoim kanale puzzle 3D? I ogólnie jakiego rodzaju puzzle najbardziej polecasz?
Nie to piękne, co piękne, ale co się komu podoba. Tyle ile osób na forum tyle głosów. To tak samo jakby ktoś próbował polecić książkę do przeczytania komuś, kogo w ogóle nie zna. Próbuj i układaj co Ci sprawia frajdę. :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3946
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: Vicky »

Ethiel pisze: 26 kwietnia 2021, 13:36
Nie to piękne, co piękne, ale co się komu podoba. Tyle ile osób na forum tyle głosów. Próbuj i układaj co Ci sprawia frajdę. :)
Trochę prawda, że nie ma co się kierować zdaniem innych. To znaczy można szukać opinii, ale i tak ostatecznie w kwestii upodobań przeważa własne zdanie. Ale warto też "poszukiwać" i samemu testować. Bo dopóki samemu się nie przekonam, to czasem nie uwierzę. ;)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Puzzlomaniak na YT

Post autor: chrumcia91 »

https://youtu.be/qyfwbEmKsQ4

Kilka minut o tym co aktualnie układam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”