Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: relestat »

Rozpakowałem pudełko "Mostów", popatrzyłem, podumałem i tytułem eksperymentu postanowiłem
a) nie zmieszać trzech worków
b) zrobić z tego serial, czyli pomiędzy każdą częścią "Mostów", zajmę się jakimś innym puzzlem.

Wiem że puryści puzzlowi osądzą mnie od czci i wiary, ;) ale jako że nie układam puzzli za szybko i nie mam na nie tak dużo czasu, nie chciałem ugrzęznąć z Wełtawą na 2,3 miesiące - a tyle pewnie by trwało - jak i nie dłużej, układanie zmieszanego puzzla. Ponadto, od czasu do czasu przyda mi się reset od zmarszczek na wodzie ;)

To jest mój pierwszy kontakt z Castorlandem i generalnie muszę powiedzieć ze nie jest źle. Wykrojnik może być, raczej trudno wsadzić element w niewłaściwe miejsce - zawsze coś tam nie pasuje. Jakość nadruku przyzwoita, mat przyjemny dla oka.

Zacząłem 1 stycznia, kilka dni wolnych mogłem poświęcić na nie, zobaczymy jak będzie dalej.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2022, 23:41 przez relestat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: failsafe.db »

Fajny patent z tą ramką ;-P. Muszę takie coś dospawać sobie do blatu z jednej strony ;-P
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: Wojciech »

Tutaj nikt nie będzie Cię sądził za nie wymieszanie worków.
To nie fb. ;) :lol: Każdy układa jak chce. Ja nigdy nie mieszam worków, tak dla zasady. ;)
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: relestat »

failsafe.db pisze: 04 stycznia 2022, 17:24 Fajny patent z tą ramką ;-P.
Zwykła płyta HDF z przyklejonymi dookoła listewkami, żeby puzzle nie spadały podczas przenoszenia.
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: relestat »

Dziwne, ale idzie dużo szybciej niż się spodziewałem, jak na ilość czasu i moje możliwości.
Zaczynam mieć teorię, że człowiek uczy się układania i dopasowywania puzzli. Ewentualnie ta część jest bardzo łatwa :D

Obrazek
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1902
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: wijkaa »

Myślę że to prawda że się człowiek uczy. Mi idzie szybciej niż rok temu na pewno. Trening czyni mistrza :-)
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: relestat »

Z kilkoma przerwami, z układaniem w międzyczasie innych obrazków, Mosty zostały ukończone.
Wrażenia? Castorland zrobił na mnie dobre wrażenie, puzzelki małe, fajne, pasujące nieźle do siebie. Ponieważ nie zmieszałem worków i zacząłem od prawej części, środkowa poszła dużo łatwiej - dlatego że wykrojnik tych części jest identyczny i wiadomo jaki kształt będzie pasować. W sumie jestem zadowolony z decyzji o niezmieszaniu worków (tak, wiem, wiem :P ) bo układanie nieba przy zdublowanym każdym elemencie byłoby tragiczne - w końcu różnią się odcieniami, co powodowałby dyskomfort podczas układania - a ja nie lubię dyskomfortu :) Podobnie jest z niektórymi częściami mostu - można zamienić miejscami i niby pasują, ale coś nie gra.

Ułożone robią ogromne wrażenie, spasowanie perfekcyjne, zero przesunięć, niestety kolorystyka prawej części ma minimalnie inny odcień.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: Wojciech »

relestat pisze: 08 lutego 2022, 12:28 ...W sumie jestem zadowolony z decyzji o niezmieszaniu worków (tak, wiem, wiem :P ) ...
Ja nigdy nie mieszam worków. Mieszaniu worków mówię stanowczo NIE. :mrgreen: :twisted:
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland 4000, Mosty nad Wełtawą

Post autor: relestat »

Ty mnie tu za słówka nie łap :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „relestat”