Woodland Seasons, Leśne pory roku (Gibsons, Val Goldfinch, 4x500)

Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Woodland Seasons, Leśne pory roku (Gibsons, Val Goldfinch, 4x500)

Post autor: Berry »

Akurat w trakcie naszego tematycznego układania trafiły mi się do ułożenia takie leśne 4 pory roku z alfabetem. Bardzo szybko mi to poszło i super prezentują się razem :D Edorka ten alfabet wspaniale przetłumaczyła także polecam jej wątek :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PS. Bardzo ciężko robiło mi się zdjęcia tym obrazkom, generalnie rzadko kiedy jestem zadowolona z fotek puzzli :( Macie jakieś swoje tricki na sesje zdjęciowe?
Awatar użytkownika
Diarmuid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 610
Rejestracja: 19 stycznia 2020, 15:55

Re: Woodland Seasons, Leśne pory roku (Gibsons, Val Goldfinch, 4x500)

Post autor: Diarmuid »

Gdzieś chyba podobne krążą na grupach charytatywnych, są przepiękne :)
Nie mogę się ich doczekać, idealnie pasują do konkursu! <3

Moje tricki na ładne zdjęcie:
- oświetlone miejsce w pomieszczeniu, ale też nie za blisko okna by potem światło odbija się od puzzli
- dobry aparat w telefonie. Ja mam starą i wysłużoną Nokię 7 Plus. Ściągnęłam też aplikację Open Camera - robi wyraźniejsze zdjęcia niż aplikacja wbudowana w telefon ;)
- darmowy program PhotoScape, którego używam do edycji zdjęć: zdjęcie kadruję, robię auto-poziom na full, wyostrzam zdjęcie i już :) Jak trzeba to bawię się kontrastem, głębią lub nasyceniem. Jak zdjęcie wyjdzie za ciemne to rozjaśniam, jak słońce za mocno zaświeci to przyciemniam rozjaśnione miejsca. Do tego akurat niezbędny jest laptop/komputer.
- napierdzielanie X zdjęć by potem najlepsze wybrać mając pogląd na komputerze :P

Ale nie martw się. Niektóre puzzle są takie, że choćbyś używała najlepszego sprzętu z najlepszym oświetleniem to nie idzie im zrobić odpowiednio dobrego zdjęcia. Przekonałam się przy ostatnich Falconach z kalendarzem ptaszkowo-kwiatkowym.

Twoje zdjęcia są ok, nie wyglądają tak źle :)
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Woodland Seasons, Leśne pory roku (Gibsons, Val Goldfinch, 4x500)

Post autor: Berry »

Diarmuid pisze: 09 września 2022, 11:00 Gdzieś chyba podobne krążą na grupach charytatywnych, są przepiękne :)
Nie mogę się ich doczekać, idealnie pasują do konkursu! <3
Do mnie też puzzle trafiły z grupy pomocowej :)

Dzięki za wskazówki, będę testować :) To robienie X zdjęć jest zdecydowanie moją ulubioną metodą, chociaż po przerzuceniu fotek na komputer i tak można się zdziwić :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Berry”