Światowe Dni Puzzli 2023 - World Puzzle Days 2023 (WPD 2023)

Filmy, artykuły i inne ciekawostki na temat puzzli.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Światowe Dni Puzzli 2023 - World Puzzle Days 2023 (WPD 2023)

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Jak zapewne wielu z Was wie, w 2023 roku nie odbędą się Światowe Dni Puzzli (WPD).
Poniżej zamieszczam Guntherowe wyjaśnienia tego stanu rzeczy.
Austriacki ZUS okazuje się równie bezwzględny jak nasz...
Moi drodzy przyjaciele puzzli i Światowe Dni Puzzle!

Po długich rozważaniach na temat przyszłości WPD myślę, że nadszedł czas na podjęcie decyzji. Nie chcę nikogo unieszczęśliwiać swoimi decyzjami, ale też nie chcę budować szczęścia innych kosztem własnego szczęścia.

Zawsze mówi się, że należy przestać, kiedy jest najpiękniej. Czy mam rację? 😏

W 2022 roku mieliśmy zdecydowanie największą aktywność, zgromadziliśmy 1000 graczy z 50 różnych krajów, zagraliśmy w prawie 12.000 pięknych puzzli i 600 różnych marek.

W 2012 roku, kiedy spontanicznie spisywałam pierwsze pomysły na to, co później nazwano „Światowymi Dniami Puzzle”, nie miałam pojęcia, co mnie czeka. Po mojej publikacji pomysł ten okazał się czymś nieoczekiwanym, na co świat wirtualnych puzzli zdawał się tylko czekać.

W bardzo krótkim czasie miałem 232 graczy z 26 krajów na WPD 2013, a mój pomysł stawał się coraz bardziej „moim dzieckiem”, który rozwijałem z roku na rok. Światowe Dni Puzzle połączyły kilka moich hobby i dyspozycji, które tam były: układanie puzzli, Excel, organizacja, grafika komputerowa, języki obce, zamiłowanie do obcokrajowców i innych kultur, statystyka, projektowanie i budowa stron internetowych, a także praca na komputerze ogólnie, co jeszcze nie zmęczyło mnie po 12 godzinach. I myślę, że wielu z Was zauważyło to z dbałością o każdy szczegół. Gdzie byłem zły, to było - jak w całym moim życiu - w sprzedawaniu siebie i swoich pomysłów. A zauważyłeś to w obszarze szukania sponsorów. 😊

Na początku wydawało mi się, że producenci puzzli powinni się właściwie cieszyć, gdyby ktoś zrobił coś takiego jak WPD, w czasach, gdy cały świat chce tylko grać w gry komputerowe lub elektroniczne. W końcu celowałem w ich grupę docelową, a moi gracze desperacko potrzebowali udziału w tym, co produkowali i chcieli sprzedawać. Ale niestety nie była to rzeczywistość. Niestety wielu spotkało się ze mną nieświadomie, a najwięksi producenci nosili się najwyżej. Zgodnie z mottem „robi to tak, to tak. Nie ma znaczenia, czy go wspieramy, czy nie”. W ciągu 10 lat WPD mogliśmy zobaczyć około 950 różnych producentów. Wiele z nich jest zbyt małych na sponsoring. Niektóre zostały już kupione przez innych. Ale byłoby wielu, którzy byliby doskonali jako potencjalni sponsorzy. Niestety nie byli zainteresowani. I tak po 10 latach muszę przyznać, że nie mogłem zrealizować swojego pomysłu na WPD na tym poziomie. Co z pewnością częściowo wynikało z mojego braku talentu do promowania siebie i mojego pomysłu. 😉 Po 10 latach WPD miałem tylko 2 sponsorów i jednego stałego producenta, który właśnie wsparł nasze WPD. I chciałbym podziękować im obojgu, Cobble Hill Puzzles Company z Kanady i eeBoo z Nowego Jorku, USA! Jak również Step Puzzle z Rosji, które przez wszystkie lata dostarczały nam zwycięskie łamigłówki. Wielkie dzięki!!

Ale są inne aspekty, które muszę wziąć pod uwagę w moim życiu. Przez ostatnie 10 lat zawsze starałem się być bez pracy w miesiącach styczeń i luty. Bo sama praca na pół etatu to już było za dużo, żeby zarządzać organizacją w WPD po południu i wieczorem. Ponieważ jeśli następnego dnia musisz być w formie do pracy, nie możesz siedzieć przy komputerze do 2 w nocy przez 60 dni. Podział pracy jest bardzo trudny, ponieważ tylko ja znam program WPD i nadpisywanie komórek formułami lub danymi podczas wydarzenia może doprowadzić do skrajnego chaosu i tabel z niepoprawną zawartością. Dlatego od 2013 roku zawsze dbam o to, aby pierwsze dwa miesiące roku były wolne dla „mojego dziecka”. Od 7 miesięcy mam nową pracę, w której czuję się bardzo dobrze. Tak jak powinno być dla każdego z nas. To nie jest praca, którą po prostu oddajesz na następną zimę. Szczególnie nie w czasach globalnej inflacji. Setki twórców puzzli trzymałoby to w swoich rękach przez lata, aby utrzymać WPD przy życiu przez długi czas. Wystarczyłoby 10 sponsorów, a każdy z nich mógłby być „na pokładzie” przy niewielkiej inwestycji finansowej i zapewnić, że do 1000 graczy na całym świecie mogłoby co roku uczestniczyć za darmo w WPD. I zarobiłbym wystarczająco dużo pieniędzy, pracując w parkach rozrywki w okresie letnim, aby utrzymać WPD w okresie zimowym. Za 10 lat będę na emeryturze. A ze względu na mój dotychczasowy tryb życia, będę miał minimalną miesięczną emeryturę na życie. A mam jeszcze te 10 lat na to, aby moja przyszła miesięczna emerytura była trochę lepsza. I to było nie bez znaczenia w mojej decyzji o kontynuacji Światowych Dni Puzzle.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy ważyłem wasze szczęście, oczekiwanie i nadzieję na następną WPD 2023 i oczywiście moje własne szczęście w trakcie i przed WPD, które miałem przez miesiące każdego roku, z moimi osobistymi potrzebami życiowymi. Podczas WPD 2022 otrzymałem od Ciebie aż 11 931 ukończonych puzzli, a w ponad 2000 formularzach nadsyłania tych puzzli znajdowało się „DZIĘKUJĘ za wszystko, co dla nas robisz, Günther!”, po którym często następowało „Proszę, nie przestawaj z to!” w polu komentarza. Po WPD 2022 otrzymałem również ponad 50 pocztówek z całego świata z waszą wdzięcznością. Niektórzy z was nawet przysłali mi puzzle z całego świata w ciągu ostatnich 10 lat w ramach podziękowania dla WPD 😊 Oczywiście nic z tego nie zrobiło na mnie wrażenia i pokazało mi, że zawsze skręcam w prawo na ścieżce pozytywnej energii i że ta energia zawsze do nas wraca wielokrotnie. I tu dochodzimy do innego aspektu które uwzględniłem w moich rozważaniach w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Skłoniło mnie to do wielu przemyśleń na temat życia i tego, kim wszyscy jesteśmy, nad sensem naszego wspólnego życia, a zwłaszcza mojego własnego w jednostce, a także nad tym, czego zawsze chciałem być, jestem i chcę być w przyszłości na swojej ścieżce życiowej, na poziomie mojej duszy, z której jestem centralnie skomponowany! Prawdę mówiąc, na poziomie duszy miałem tylko jeden cel: uszczęśliwiać innych ludzi. I tak każdy miesiąc ciężkiej pracy był dla mnie niczym więcej niż wyzwaniem, jak góra dla maratończyka, ale nie wysiłkiem ani nawet ciężarem. A WPD byli częścią tej wspaniałej podróży życia. Ale mimo wszystko po prostu potrzebuję pewnych zmian w moim życiu, których nie mogę już odkładać.

I każdy z was może mi uwierzyć w 100%, że dzisiejsza decyzja nie jest dla mnie łatwa, kiedy mówię wam dzisiaj z ciężkim sercem, że chciałbym pozwolić jej na absolutnie niezapomniane 10 lat WPD. 🙁 Bo to właśnie unieszczęśliwi wiele osób, a co jest zupełnym przeciwieństwem tego, co jest na porządku dziennym mojej duszy.

I to jest to, co zdecydowanie muszę tutaj powiedzieć. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli z ponad 2500 indywidualnymi graczami i zespołami przez wszystkie 10 lat Światowych Dni Puzzle za wszystkie przyjaźnie, zajęcia, zawsze dobry nastrój i pozytywną energię i chcę powiedzieć, jak bardzo przepraszam jestem, ale teraz nadszedł czas, abym wkroczył na nowy poziom i poświęcił się w pełnym wymiarze czasu ważnym krokom w moim życiu, których nie można odłożyć. Jeśli moje cele zawodowe w życiu prywatnym nie zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych kilku lat lub jeśli zgłoszą się do mnie producenci puzzli, którzy natkną się na WPD z czasów po epoce WPD, mogę sobie wyobrazić, że może dojść do WPD 2025, 2027 lub kontynuacji na mojej emeryturze byłoby to około WPD 2035. Ale chciałbym dodać: „To nie jest żadna obietnica ani„ nigdy więcej ”! Powszechnie wiadomo, że emeryci mają dużo wolnego czasu. 😉 WPD po 2022 roku nie dało się już przebić, bo masa działalności osiągnęła już swoje granice czasowe i przestrzenne, a ja po prostu MUSZĘ zadbać o kolejne 10 lat, aby podwyższyć swoją zbliżającą się emeryturę do poziomu dostosowanego do kosztów żyjących w pozostałych latach.I niestety WPD nie da się zorganizować i przeprowadzić na boku.”

Ale podczas blokad związanych z pandemią widziałem, że bardzo szybko pojawiła się wymiana WPD na czas przymusowego pobytu w domu i jestem przekonany, że nawet po WPD, jedno lub drugie poczuje się zachęcone do zaoferowania Wam czegoś podobnego do WPD WPD. Na przykład mogę gorąco polecić Taiwan Puzzle Days organizowane przez naszych przyjaciół z Dalekiego Wschodu. Robią wersję dostosowaną do WPD od 2015 roku, jako jedyni pytali mnie od 10 lat, czy miałbym coś przeciwko, gdyby wykorzystali mój pomysł dla swoich przyjaciół-puzzli i zawsze robili TPD „na drugim końcu roku " (w sierpniu), starając się nie zabierać żadnego gracza z WPD, a ci sympatyczni faceci na pewno byliby szczęśliwi widząc nowych graczy z całego świata. 😊 A kto wie? Być może zobaczymy się ponownie jako gracze w jednej lub drugiej przyszłej edycji. 😉

Mam nadzieję, że nikt z was nie jest na mnie zły. Ta decyzja nie była dla mnie łatwa. W końcu to tymczasowy koniec czegoś, co budowałem z wielką miłością i pasją przez długi okres 10 lat w coraz większym stopniu, a nawet w pewnej praktycznie znanej na całym świecie marce eventowej. („WPD 2022: 1000 graczy, 50 krajów”, to wiele mówi!) I nie można pozbyć się czegoś takiego bez zbędnych ceregieli. Ale nie chcę tu płakać. Cieszmy się wszyscy z tego, co mogliśmy przeżyć z WPD, nie smućmy się z powodu zbliżającego się zaginionego WPD i wolałbym zakończyć moje wyjaśnienie małym żartem, zamiast marudzić: „Wszystko się kiedyś kończy. Tylko kiełbasa się skończyła”. dwa." 😉😊

Chciałbym również podziękować każdemu z osobna za wszystkie miłe pogawędki za kulisami WPD. Nawet wśród tych, którzy NIE pozostali lojalni wobec WPD. To dzięki temu, kto pewnych kroków od nas nie akceptuje, najwięcej się uczymy i rozwijamy! Na początku WPD 2013 mój angielski był bardzo zły, ponieważ oszukiwałem przez szkołę bardziej źle niż dobrze. Ale z WPD w 2013 roku nieoczekiwanie zanurzyłem się w dużym basenie głębokiej lodowatej wody, odbyłem tyle rozmów z przyjaciółmi z całego świata, że moje zainteresowanie wszystkimi waszymi językami rosło coraz bardziej i dzięki wam i WPD, również na tym poziomie mogłem się wiele nauczyć.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, ZABAWY, ZDROWIA I MIŁOŚCI
W DALSZEJ PODRÓŻY PRZEZ ŻYCIE!

I tak jak powiedziałem: jeśli pewnego dnia niespodziewanie sytuacja się odwróci i jakiś sponsor spróbuje wesprzeć WPD na tyle aktywnie, że będę mógł służyć wam w 100% w okresie zimowym, z przyjemnością się do was odezwę.

PA pa!
Gradobicie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 36
Rejestracja: 05 listopada 2022, 15:36

Re: Światowe Dni Puzzli 2023 - World Puzzle Days 2023 (WPD 2023)

Post autor: Gradobicie »

Strasznie to smutne. Nie miałem okazji wziąć udziału w żadnej edycji, ale liczyłem, że w 2023 się uda. Nie uda się. Z drugiej strony może i lepiej że nie układałem puzzli i nie brałem udziału w tej zabawie. Nie będzie brak bolał tak bardzo. Ale powtarzając za Początkiem posta. Strasznie smutne jest to że w każdym typie działalności bez sponsora ciężko. A ci(producenci) jak to bywa mają wywalone.
Peter43
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, 17:46

Re: Światowe Dni Puzzli 2023 - World Puzzle Days 2023 (WPD 2023)

Post autor: Peter43 »

Jak najbardziej rozumiem gościa. Szkoda tylko, że nie napisal nic o cyfrach. Gdyby napisal powiedzmy 'potrzebuje na ten rok 20000zl"
moze i ktos by podjal temat. Mysle, ze sami ludzie na zrzutce by spokojnie dali rade.
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Światowe Dni Puzzli 2023 - World Puzzle Days 2023 (WPD 2023)

Post autor: Nisia »

Mi się też wydaje że dałoby się zaprojektować stronę tak, żeby wykluczyć sporą część manualnej pracy. Ale do tego przydałaby się zbiórka. Z drugiej strony gdyby chociaż połowa zrzuciła się po symboliczną kwotę to trochę by się uzbieralo
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”