2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: przemyslow »

Trafiłem na te puzzle przypadkiem, a obraz, który przedstawiają znam od lat i nawet pocztówkę z nim mam w ramce, także musiałem kupić.
a1.jpg
Natknąłem się na ten obraz z 10 lat temu w Finlandii, w katedrze w Tampere. Takie czachy w kościele zrobiły niezłe wrażenie, podoba mi się też cała historia, która się za tym kryje - oswajanie śmierci, roślinki jako duszyczki które czekają na pójście do nieba i są troskliwie doglądane przez te kościotrupki... Gdyby ktoś chciał sobie więcej poczytać - tu: https://www.okonakulture.pl/2020/03/18/ ... euchronne/

Nigdy wcześniej nie układałem puzzli od Tactic, pewnie gdyby nie ten wzór to bym się za nie nie brał, inne puzzle jakie widziałem w sklepach są za bardzo "staroświeckie" jak na mój gust. Układanie było natomiast jednocześnie radością i rozczarowaniem. Bardzo wiele elementów było - nawet nie wiem jak to nazwać, naderwanych? Uszkodzonych? Takie malutkie pęknięcia lakieru, zabrało mi to trochę radości z układania:
63e2c9beb7079.jpg
Napisałem do polskiego oddziału z pytaniem, czy to jest typowe dla puzzli od nich, wysłałem zdjęcia. Już po kilku godzinach dostałem odpowiedź, że to wada tego egzemplarza, że jest im bardzo przykro i w ramach rekompensaty mogę sobie coś wybrać z katalogu (bardzo ładne rozwiązanie sprawy) ... i znalazłem Tallinn! (Mieszkałem tam przez rok, mam duuży sentyment ;)) A że właśnie do mnie dotarły, będzie dziś układane ;)
Screenshot_1.jpg
Awatar użytkownika
wijkaa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1905
Rejestracja: 29 listopada 2019, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: wijkaa »

Super są i jedne i drugie. Ale zwłaszcza ten Ogród Śmierci. Bardzo oryginalny.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3536
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: kallarepka »

Świetne! Historia tego obrazu też bardzo ciekawa.
Lubię, jak producenci sięgają po mniej oczywistą sztukę, nie tylko najpopularniejsze obrazy.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5108
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: jagabaga »

Uuuu-aaaa, robią wrażenie :). (dobrze, że po przeczytaniu opisu - pozytywne :lol:)
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5789
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: edorka »

Podoba mi się, chociaż dopiero po przeczytaniu podlinkowanej dodatkowej informacji.

Reakcja producenta na wadliwy produkt - nad wyraz satysfakcjonująca. Oby te nie miały wad ;)
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: przemyslow »

Te w porządku ;-)
aq.jpg
Awatar użytkownika
Adelajda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 701
Rejestracja: 10 stycznia 2019, 14:07

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: Adelajda »

przemyslow pisze: 20 lutego 2023, 11:03 Trafiłem na te puzzle przypadkiem, a obraz, który przedstawiają znam od lat i nawet pocztówkę z nim mam w ramce, także musiałem kupić.

a1.jpg

Natknąłem się na ten obraz z 10 lat temu w Finlandii, w katedrze w Tampere. Takie czachy w kościele zrobiły niezłe wrażenie, podoba mi się też cała historia, która się za tym kryje - oswajanie śmierci, roślinki jako duszyczki które czekają na pójście do nieba i są troskliwie doglądane przez te kościotrupki... Gdyby ktoś chciał sobie więcej poczytać - tu: https://www.okonakulture.pl/2020/03/18/ ... euchronne/

Nigdy wcześniej nie układałem puzzli od Tactic, pewnie gdyby nie ten wzór to bym się za nie nie brał, inne puzzle jakie widziałem w sklepach są za bardzo "staroświeckie" jak na mój gust. Układanie było natomiast jednocześnie radością i rozczarowaniem. Bardzo wiele elementów było - nawet nie wiem jak to nazwać, naderwanych? Uszkodzonych? Takie malutkie pęknięcia lakieru, zabrało mi to trochę radości z układania:

63e2c9beb7079.jpg

Napisałem do polskiego oddziału z pytaniem, czy to jest typowe dla puzzli od nich, wysłałem zdjęcia. Już po kilku godzinach dostałem odpowiedź, że to wada tego egzemplarza, że jest im bardzo przykro i w ramach rekompensaty mogę sobie coś wybrać z katalogu (bardzo ładne rozwiązanie sprawy) ... i znalazłem Tallinn! (Mieszkałem tam przez rok, mam duuży sentyment ;)) A że właśnie do mnie dotarły, będzie dziś układane ;)

Screenshot_1.jpg
Też je mam "w kolejce" do układania. Ciekawe, czy mój egzemplarz też ma taką wadę. Oby nie :cry:
Rok 2019 : 30 obrazów/ 33.500 elementów
Rok 2020 : 24 obrazy /30.000 elementów
Rok 2021 : 35 obrazów /41.750 elementów
Rok 2022 : 34 obrazy /46.000 elementów
Rok 2023 : 55 obrazów /63.500 elementów
Rok 2024 : 15 obrazów/18.500 elementów
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: przemyslow »

Adelajda pisze: 24 lutego 2023, 01:50
Też je mam "w kolejce" do układania. Ciekawe, czy mój egzemplarz też ma taką wadę. Oby nie :cry:
Wiesz co robić, jak będzie coś nie tak ;-)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4070
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: Wojciech »

Dawno nie widziałem tego obrazu. Zawsze mnie ciekawił, a tematyka śmierci jest mi bardzo bliska.
Awatar użytkownika
Rav
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 716
Rejestracja: 26 maja 2019, 13:49

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: Rav »

Ja niestety z Tacticiem mam złe doświadczenie. Układałem kiedyś jakiś stary wzór i same puzzle nie były uszkodzone, ale wykrojnik koszmarny. Może sie poprawili i kiedyś jeszcze się skuszę.
Ale tutaj sam obrazek - świetny.
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: przemyslow »

Rav pisze: 26 lutego 2023, 13:01 Ja niestety z Tacticiem mam złe doświadczenie. Układałem kiedyś jakiś stary wzór i same puzzle nie były uszkodzone, ale wykrojnik koszmarny. Może sie poprawili i kiedyś jeszcze się skuszę.
Ale tutaj sam obrazek - świetny.
Te, które wysłali mi jako rekompensatę za trefny "Ogród śmierci" miały inny, ciekawszy od "Ogrodu" wykrojnik, a przy tym bardzo miłe w dotyku (takie delikatnie satynowe), także pewnie to zależy od tego, z jakiej serii pochodzą.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3536
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: 2023, 5, Hugo Simberg - Ogród śmierci, 1000, Tactic

Post autor: kallarepka »

przemyslow pisze: 27 lutego 2023, 08:38
Rav pisze: 26 lutego 2023, 13:01 Ja niestety z Tacticiem mam złe doświadczenie. Układałem kiedyś jakiś stary wzór i same puzzle nie były uszkodzone, ale wykrojnik koszmarny. Może sie poprawili i kiedyś jeszcze się skuszę.
Ale tutaj sam obrazek - świetny.
Te, które wysłali mi jako rekompensatę za trefny "Ogród śmierci" miały inny, ciekawszy od "Ogrodu" wykrojnik, a przy tym bardzo miłe w dotyku (takie delikatnie satynowe), także pewnie to zależy od tego, z jakiej serii pochodzą.
W ubiegłym roku bodajże przedstawiciel producenta pisał, że zmienili technologię produkcji. Ale w sprzedaży zapewne nadal jest mnóstwo pudełek starszych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „przemyslow”