Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: kallarepka »

Wydawało mi się, że to będą przyjemne w układaniu puzzle, ale Tactic popsuł mi tę przyjemność - trafiłam na egzemplarz z tymi charakterystycznymi, megairytującymi spękaniami, a w dodatku tak przyciemnili obraz, że spłaszczyli kolory i sprawili, że detale były trudne do odróżnienia. :(

Obraz przedstawia Pigmaliona i jego ukochaną Galateę - rzeźbę, którą ożywiła dla niego Afrodyta (po prawej).
Niestety jest przycięty w połowie. Nie znoszę, kiedy graficy przycinają na puzzle oryginalne dzieła. Nie bez powodu artysta namalował obraz tak, a nie inaczej. Zwykle ważna jest cała kompozycja. A tu sobie jakiś grafik uznaje, że połowę można uciąć. :evil:

Co do jakości to trochę treflowe puzzle jak dla mnie - dość dobrze dopasowane, jakość nadruku ok, dość klasyczny wykrojnik. Tylko 2 kształty, ale na szczęście na tyle zróżnicowane, że nie jest to problemem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: kallarepka »

A tu oryginalny obraz. Znacznie lepiej wygląda :(

Obrazek

Obrazek
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3554
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: aneta »

Schrzanili to totalnie :(
I nienawidzę tej wersji Tactic (tego wykrojnika, tektury i jakości)

Ale, o ile będzie to jakimkolwiek pocieszeniem, nie patrząc na oryginalny obraz, tylko na zdjęcie puzzli, i tak stwierdzam, że ułożone wyglądają z daleka przepięknie.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: kallarepka »

aneta pisze: 08 października 2023, 23:34 Ale, o ile będzie to jakimkolwiek pocieszeniem, nie patrząc na oryginalny obraz, tylko na zdjęcie puzzli, i tak stwierdzam, że ułożone wyglądają z daleka przepięknie.
To prawda. Z finalnego efektu byłam zadowolona. Dopiero jak zobaczyłam oryginalny obraz zrobiło mi się żal.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: Wojciech »

Grafik zostawił to co najważniejsze. ;) :lol:
Ale faktycznie, cały obraz wygląda lepiej.
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: relestat »

kallarepka pisze: 08 października 2023, 16:57 Wydawało mi się, że to będą przyjemne w układaniu puzzle, ale Tactic popsuł mi tę przyjemność - trafiłam na egzemplarz z tymi charakterystycznymi, megairytującymi spękaniami, a w dodatku tak przyciemnili obraz, że spłaszczyli kolory i sprawili, że detale były trudne do odróżnienia. :(
Ktokolwiek miał te puzzle bez tych spękań (jak dla mnie dyskwalifikacja produktu) i z wykrojnikiem innym niż 2x2?
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: kallarepka »

relestat pisze: 10 października 2023, 11:45
kallarepka pisze: 08 października 2023, 16:57 Wydawało mi się, że to będą przyjemne w układaniu puzzle, ale Tactic popsuł mi tę przyjemność - trafiłam na egzemplarz z tymi charakterystycznymi, megairytującymi spękaniami, a w dodatku tak przyciemnili obraz, że spłaszczyli kolory i sprawili, że detale były trudne do odróżnienia. :(
Ktokolwiek miał te puzzle bez tych spękań (jak dla mnie dyskwalifikacja produktu) i z wykrojnikiem innym niż 2x2?
Ja wcześniej układałam ich puzzle bez spękań i ze zróżnicowanym wykrojnikiem. Również powierzchnię miały bardziej siateczkową, mniej gładką i trochę mniej błyszczącą.
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?t=1 ... 03291ff077
Nie mam pojęcia jak umiejscowić tę serię z pęknięciami w czasie. Czy to usterka sprzed kilku lat czy raczej świeża sprawa.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3554
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: aneta »

Ja układałam puzzle tej marki z trzema różnymi wykrojnikami…

Pewne podsumowanie napisałam tutaj: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?p=141888#p141888

Kallarepka, zapytam z ciekawości - będziesz reklamować?
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: kallarepka »

aneta pisze: 10 października 2023, 14:23 Kallarepka, zapytam z ciekawości - będziesz reklamować?
Nie planowałam. Ale twoje pytanie skłoniło mnie do przemyślenia sprawy. Puzzle kupione ponad rok temu. Zobaczymy, co sprzedawca (księgarnia branżowa na Allegro) powie na moją potrzebę reklamacji.
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3554
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Pygmalion and his statue (Louis-Jean-François Lagrenée), Tactic 1000

Post autor: aneta »

Też by mi to pewnie nie przyszło do głowy, gdyby nie to, że przypomniało mi się, że ktoś z forumowiczów reklamował tę wadę u producenta. Poszperałam i znalazłam ten wątek ;)
https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?t=18269
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kallarepka”