60 000

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.

Moderator: Ann999

Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

60 000

Post autor: Gosia_M »

Właśnie odkryłam, że w tym miesiącu Dowdle Folk Art ma wydać nowe największe puzzle What a Wonderful World z 60.000 elementów. Z tego co widziałam, to ma być 60 worków po 1000 elementów:

https://dowdlefolkart.com/products/worl ... est-puzzle

A przy okazji, skoro jest tu wiele osób z Wrocławia, to może kogoś to zainteresuje: "Wrocław układa największe puzzle świata"
https://zrzutka.pl/9hp4ye
Ostatnio zmieniony 16 października 2022, 09:56 przez Gosia_M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AgitaDynamita
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 252
Rejestracja: 04 września 2022, 15:55

Re: 60000

Post autor: AgitaDynamita »

:shock: :shock:
Ciekawe czy byłaby możliwość na dołącznie do układaczy takich puzzli? Zrzutka wtedy rozumie się sama przez się.


EDIT: doczytałam szczegóły, nie było pytania.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 60000

Post autor: Czak Noris »

Trochę za bardzo napaćkane na tym obrazku, ale to i tak lepsze niż 60 osobnych obrazków oddzielonych ramkami. Granica 100k coraz bliżej :lol:
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60000

Post autor: Gosia_M »

Fakt, bardzo napaćkane, ale spodobały mi się :)
Awatar użytkownika
Składanka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 431
Rejestracja: 19 marca 2021, 15:18

Re: 60000

Post autor: Składanka »

Mnie też się podobają, pewnie jest wiele ciekawych szczegółów to się może nie znudzi po 35 woreczku 😉 Do tej pory to wg mnie najfajniejszy obraz mega-puzzlowy, podział na woreczki bardzo przystępny 😋
Może Chrumcia się za niego weźmie 👍
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 60000

Post autor: edorka »

Faaajne :mrgreen:
Takie to sama bym układać chciała (tak do 10 worka chyba bez znużenia nawet).
Poproszę o cały zestaw!
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60000

Post autor: Gosia_M »

Ciekawe, czy i za ile będą dostępne na naszym rynku. Na tej zrzutce wyliczyli 7800, to "trochę" za dużo jak dla mnie :lol:
krysteksc
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1152
Rejestracja: 11 listopada 2014, 17:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 60000

Post autor: krysteksc »

Gosia_M pisze: 13 października 2022, 14:12 Ciekawe, czy i za ile będą dostępne na naszym rynku. Na tej zrzutce wyliczyli 7800, to "trochę" za dużo jak dla mnie :lol:
Cena pierwszej partii to było około 800$, patrząc na kurs dolara robi się spora suma.
Awatar użytkownika
k4si4
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 543
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 09:37
Lokalizacja: Orland Park

Re: 60 000

Post autor: k4si4 »

Costco sprzedaje te puzzle za $599.99.

https://www.costco.com/the-world%E2%80% ... 79575.html

Zaszaleli trochę z ilością. Nie rozumiem do końca przyjemności z układania 60000 podzielonych po 1000. Do tego niestety dochodzi miejsce gdzie takie skladac
Żelaznywładsson
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 25
Rejestracja: 11 listopada 2021, 00:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: 60000

Post autor: Żelaznywładsson »

Gosia_M pisze: 13 października 2022, 14:12 Ciekawe, czy i za ile będą dostępne na naszym rynku. Na tej zrzutce wyliczyli 7800, to "trochę" za dużo jak dla mnie :lol:
Dopiero teraz odkryłem że ktoś podlinkował tu moją zbiórkę. Jestem organizatorem tego przedsięwzięcia. Jak widać zbiórka zakończyła się sukcesem, puzzle są już fizycznie w Polsce, czekają na odprawę celną.

Na cenę końcowa wpływa wysoki koszt transportu (kilkaset dolarów, paczka na wymiary 49*49*120 cm i waży 48 kg), cło i VAT. Jak się okazuje unijne zasady importu są takie, że cło nalicza się i od ceny i od transportu, a do tak oclonej kwoty dokucza się jeszcze VAT

Puzzle nie będą dostępne w Europie w oficjalnej dystrybucji, informacja od producenta. W cenie 600$ są sprzedawane tylko w kontynentalnej części USA. W ogóle o tej cenie dowiedziałem się z grupy międzynarodowej, na moich telefonie i komputerze nawet nie wyświetlają się strony z ofertami. Np. znajomy z USA podesłał mi linki z Amazon których ja nie mogę otworzyć.

Ten egzemplarz puzzli który ułożymy, będzie uroczyście złożony w całość 23.01.2023 w dniu finału WOŚP (który to dzień jest jednocześnie Międzynarodowym Dniem Puzzli), przez dwa tygodnie będzie udostępniony do zwiedzania dla publiczności. Puzzle zostaną zlicytowane na rzecz WOŚP. Tak więc co najmniej jeden egzemplarz będzie można kupić bez zbędnych formalności i czekania na wysyłkę z USA ;)
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60000

Post autor: Gosia_M »

Żelaznywładsson pisze: 26 listopada 2022, 00:32 Dopiero teraz odkryłem że ktoś podlinkował tu moją zbiórkę. Jestem organizatorem tego przedsięwzięcia. Jak widać zbiórka zakończyła się sukcesem, puzzle są już fizycznie w Polsce, czekają na odprawę celną.

Na cenę końcowa wpływa wysoki koszt transportu (kilkaset dolarów, paczka na wymiary 40*40*120 cm i waży 48 kg), cło i VAT. Jak się okazuje unijne zasady importu są takie, że cło nalicza się i od ceny i od transportu, a do tak oclonej kwoty dokucza się jeszcze VAT

Puzzle nie będą dostępne w Europie w oficjalnej dystrybucji, informacja od producenta. W cenie 600$ są sprzedawane tylko w kontynentalnej części USA. W ogóle o tej cenie dowiedziałem się z grupy międzynarodowej, na moich telefonie i komputerze nawet nie wyświetlają się strony z ofertami. Np. znajomy z USA podesłał mi linki z Amazon których ja nie mogę otworzyć.

Ten egzemplarz puzzli który ułożymy, będzie uroczyście złożony w całość 29.01.2023 w dniu finału WOŚP (który to dzień jest jednocześnie Międzynarodowym Dniem Puzzli), przez dwa tygodnie będzie udostępniony do zwiedzania dla publiczności. Puzzle zostaną zlicytowane na rzecz WOŚP. Tak więc co najmniej jeden egzemplarz będzie można kupić bez zbędnych formalności i czekania na wysyłkę z USA ;)
A kiedy je zamawiałeś? Widziałam gdzieś, jak ktoś narzekał, że czeka już na nie kilka miesięcy. Tym bardziej super, że są już w Polsce (chociaż zupełnie się nie orientuję, ile taka odprawa celna może potrwać).

Różnica w cenie od producenta i w innych sklepach jest spora, a na dodatek w takim costco.com puzzle są dostępne od ręki. Niestety, skoro w Polsce strona tego sklepu nie działa, to nie spodziewałabym się, że mogą je tutaj wysłać.

Powodzenia w układaniu i składaniu w całość! :)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: 60 000

Post autor: kallarepka »

Fajna inicjatywa. Ciekawa jestem relacji ze składania całości. Cel zacny, ale też fajna promocja puzzli.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 60000

Post autor: Puzzabell »

Żelaznywładsson pisze: 26 listopada 2022, 00:31
Ten egzemplarz puzzli który ułożymy, będzie uroczyście złożony w całość 23.01.2023 w dniu finału WOŚP (który to dzień jest jednocześnie Międzynarodowym Dniem Puzzli), przez dwa tygodnie będzie udostępniony do zwiedzania dla publiczności. Puzzle zostaną zlicytowane na rzecz WOŚP. Tak więc co najmniej jeden egzemplarz będzie można kupić bez zbędnych formalności i czekania na wysyłkę z USA ;)

Świetna akcja, żałuję, że nie wiedziałam wcześniej.
Powodzenia w logistyce całości - odbiór od tych 60 osób ułożonych kawałków w odpowiednim terminie, niezłe wyzwanie!
Gdzie będzie wystawa? Aż się wybiorę do Wrocka zobaczyć.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
mpiat1
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 299
Rejestracja: 30 grudnia 2012, 22:42
Lokalizacja: Chodzież, wielkopolskie

Re: 60 000

Post autor: mpiat1 »

Ojj, daaawno nie zaglądałem na forum a tu takie akcje...
Powiem tak: mieszałbym :twisted:
Już wiadomo gdzie można to będzie zobaczyć? Chętnie bym się wybrał
Awatar użytkownika
NimnuL
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 203
Rejestracja: 13 grudnia 2021, 20:09

Re: 60 000

Post autor: NimnuL »

Zabawni są ... z opisu:

Kod: Zaznacz cały

Excellent brain boosting activity
Hours, days, and weeks of engaging fun
... years, decades, lifetimes ;-)
... it puzzles me.
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60 000

Post autor: Gosia_M »

Hej, właśnie wróciłam do domu z akcji wspólnego układania tych puzzli. Zajęło nam to niespełna 20 godzin i jeszcze około pół godziny na złożenie ich w całość. Więcej napiszę jak odeśpię, wspomnę tylko o tym, że jakość tych puzzli jest tragiczna.

20230114_094448.jpg
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: 60 000

Post autor: Berry »

O ekstra! Czekam na więcej informacji bo chcę je zobaczyć na żywo! :D
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60 000

Post autor: Gosia_M »

Berry pisze: 14 stycznia 2023, 15:34 O ekstra! Czekam na więcej informacji bo chcę je zobaczyć na żywo! :D
Niestety nie sądzę, by udostępniono je publicznie - będą zdobić jedną ze ścian w biurze, podobnie jak ułożone w zeszłym roku 48000 Grafiki. Chyba, żeby firma zdecydowała się kiedyś zrobić jakieś dni otwarte? Było trochę szumu o tym evencie w lokalnych mediach więc kto wie...
Puzzle obecnie są w trakcie przygotowania do montażu, już są podzielone na mniejsze kawałki i podklejone folią, muszą być jeszcze tylko zabezpieczone klejem od frontu (przed kawą, odciskami palców, itp.) i we wtorek zostaną zamontowane na ścianie.
Jeśli chodzi o wspomniane media, to Rafał (organizator akcji) mówił, że wspominał im o wrocławskiej inicjatywie i jej szlachetnym celu oraz ogólnie chciał trochę wypromować nasze hobby, ale z tego co widzę niektórzy dziennikarze postanowili zrobić z tego jakąś rywalizację - zupełnie jakby to miało jakieś znaczenie kto pierwszy kupił puzzle, czy komu pasował wcześniejszy termin... Jakby tak było naprawdę, to puzzle zostałyby ułożone na początku grudnia by zdążyć przed Judy z USA :P

@Żelaznywładsson - weźcie proszę pod uwagę, że złożenie tego w całość może zająć dłużej niż planujecie i mogą być potrzebne jakieś narzędzia typu nożyk i młotek :/ Układany przez nas egzemplarz miał na szczęście wszystkie elementy (co ponoć nie jest regułą), ale widać przesuniecie obrazu pomiędzy sekcjami, a ich poziom spasowania jest tragiczny. Ponadto cały obraz ma nieco inne wymiary niż podaje producent i w ogóle ma krzywe zewnętrzne krawędzie :( Nie rozumiem jak ktoś może wypuścić do sprzedaży tak niedopracowany produkt i zapewne nigdy nie kupię żadnych puzzli Dowdle.

Pomijając ww. problemy jestem bardzo zadowolona, ponieważ zabawa była przednia i takie wspólne układanie jest rewelacyjnym sposobem na integrację :)
Załączniki
smIMG_20230115_16.jpg
smIMG_20230114_2.jpg
smDSC00504.jpg
smDSC00418.jpg
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 60 000

Post autor: edorka »

Gratuluję udziału, super dywanik!

Będzie można je obejrzeć w Muzeum Narodowym:
29.01.2023 r. kiedy przypada 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i który to dzień jest jednocześnie Międzynarodowym Dniem Puzzli, złożymy je w całość w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, gdzie przez dwa tygodnie będą dostępne do oglądania. Puzzle zostaną zlicytowane na rzecz WOŚP.
żródło
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: 60 000

Post autor: kallarepka »

Układać ich nie miałabym ochoty, ale zrobić sobie takie fajne zdjęcie na puzzlowym dywaniku już bardziej. ;)
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60 000

Post autor: Gosia_M »

kallarepka pisze: 16 stycznia 2023, 14:42 Układać ich nie miałabym ochoty, ale zrobić sobie takie fajne zdjęcie na puzzlowym dywaniku już bardziej. ;)
Szczerze mówiąc, to ja też już więcej ochoty na ich układanie nie miałam i na szczęście nie musiałam :lol:

Tutaj jest link to aukcji tych puzzli, które będzie można obejrzeć we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5774
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 60 000

Post autor: edorka »

I znowu nowe puzzle z brakiem :shock:
Awatar użytkownika
Gosia_M
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 438
Rejestracja: 07 marca 2022, 18:04
Lokalizacja: Kraków

Re: 60 000

Post autor: Gosia_M »

edorka pisze: 24 stycznia 2023, 18:58 I znowu nowe puzzle z brakiem :shock:
Dokładnie o tym samym pomyślałam. Ostatnio wszędzie widzę/słyszę, że są braki w nowych puzzlach. Chociaż jeśli chodzi o te 60000, to akurat nie jest odosobniony przypadek :shock:
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: 60 000

Post autor: Canuck »

Gosia_M pisze: 14 stycznia 2023, 09:46 ... wspomnę tylko o tym, że jakość tych puzzli jest tragiczna.


20230114_094448.jpg
To coś nowego.
Pierwszy Kinkade!
ODPOWIEDZ

Wróć do „3000 - ∞”