41. Heye 1000 - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

41. Heye 1000 - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Ciapciak »

Po mrocznych retrospekcjach podczas układania równie mrocznej Pani, czas na coś lekkiego i powodującego powszechną szczęśliwość, okraszoną dawką niespotykanych widoków i nordyckich łamańców językowych. Do zwiedzenia kolejnego pięknego wodospadu na gorącej (przynajmniej od środka) wyspie na końcu świata i jeszcze trochę dalej, zaprasza Wojtafur Ragnar Gunnar Ciapciarsson. Arr! (koniecznie z niemym "R")

Zacznijmy więc całkowicie niezaskakująco od sortowanka, do tych medytacyjnych czynności, ludy nordyckie zapewne poleciłyby użycie tacek o wdzięcznej nazwie "SMÅÄTA", nie wiedzieć czemu, często mylonej z nazwą tekstylnego przyrządu do konserwacji powierzchni płaskich, owe tacki można nabyć tylko w całkowicie nie należącym do Islandii sklepie budowlanym na cztery litery, i nie jest to ten z gąską w logo. (gę gę) Krążą plotki, jakoby wypowiadanie na głos pewnych nazw dostępnych tam artykułów, przywoływało przedwiecznych, ale kto by tam wierzył w te brednie. Abstrahując już od skandynawskiego rynku budowlanego - dawno nie przeprowadzałem tak oczywistego sortowania, już to samo w sobie było odpoczynkiem dla skołatanej, ciągłym-brakiem-wiosny, łepetyny.
Omawiane tu puzzle z wodą w stanie szybkim, składają się z zawrotnej liczby około 5 kolorów, więc warto poświęcić kilka swych bezcennych chwil, na równie cenny opis każdego z nich, oczywiście dla zachowania nieporządku, w porządku całkowicie niealfabetycznym:

Białe - odzwierciedlają standardową zawartość przeciętnego wodospadu. (około 84 elementy)
Czerwone - duży czerwony kamyszek, kamyszki na Islandii najwyraźniej są czerwone i co im zrobisz... (ten akurat składa się w porywach ze 151 elementów)
Niebieskie/Szare - chmurki i to co zazwyczaj występuje nad nimi. (raczej 367 elementów)
Zielone - trawka i cała reszta kwiecia i chwasta, co okolice wodospadu bujnie zarasta. (co najmniej 367 elementów)
Ale dość już tego lania wody, Islandia czeka.
Na marginesie - pojechałbym, choć mnie zapewne nie stać, a mówiąc dobitniej to nie stać mnie, by mnie było na to stać. Tup tup tup tup... (odgłosy kroków coraz szybciej i coraz bardziej bezlitośnie uciekającego życia)



Wodospad i romantyczna linia horyzontu, w zestawie z ukochanym, rzadko teraz widywanym słoneczkiem, było pierwszym, co ukazało się mym podkrążonym, spragnionym witaminy D, a zapewne wkrótce większego spożycia marchewki, oczom. Ten etap był błyskawiczny, niczym przygotowanie zupki Kung-Fuj, w czterech glutaminianowo-sodowych smakach, na szczęście zanim popadłem w dalszy puzzlowy trans (jak ja lubię ten stan :mrgreen: ) zdążyłem uwiecznić pierwsze (i jedyne zresztą) zarysy tego dość poprawnego geometrycznie pejzażu:
IMG_20240307_102816.jpg





Kolejną ofiarą agresywnego układania padły czerwone jak cegła marsjańskie skały, (i najwyraźniej islandzkie też, i nic im nie zrobisz... :roll: ) by się tu wspiąć, wypadało już czasem wyjąć palec z nosa i podrapać się trochę po brodzie. (oczywiście innym palcem - bhp przede wszystkim) Wobec pierwszego zaistniałego wyzwania, mimo odczuwania lekkiego dyskomfortu z powodu braku obecności palca w rzeczonym nosie, dzielnie ubrałem uprząż, założyłem kilka wspinaczkowo-puzzlowych stanowisk i raźnie, głównie po wykrojniku, (swoją drogą nie był zbyt przyjazny, dobrze, że chociaż niektóre dzyndzle są mniej lub bardziej dzyndzlowate od innych) szukałem kolejnych punktów zaczepienia, jednak zdobycie skałki nie dawało pełni szczęścia, jakie zapewne daje islandzkie lato, z średnimi temperaturami 13 stopni, więc z siłą wodospadu przystąpiłem do dalszego zapełniania niezapełnionego. Rzuciwszy krzywym okiem na zbyt dużą, zresztą jeszcze nawet nieuporządkowaną, w-iście-niemieckim-stylu, (jaa) liczbę pozostałych niebiesko-szarych elementów, skupiłem swe wysiłki na ogrodnictwie, w ruch poszły islandzkie chwasty, porosty i inne kwiatki. Owe kwiatki, porosty i inne chwasty, mimo zajmowanej przez nie, większej przecież niż skałki, powierzchni użytkowej, poddały się, o dziwo (ależ ja brzydkich słów używam) jeszcze szybciej. Rozochocony dotychczas perwersyjnie łatwymi zadaniami, radośnie, choć z lekkim bólem kregosłupowego odcinka szyjnego, skierowałem wzrok w niebo.
I o ile wcześniej ten błyskawiczny potok dokładanych puzzli, mógł nawet przypominać Niagarę, teraz zaczął odzwierciedlać inny, trochę mniej znany wodospad, i bynajmniej nie był to ten z wspaniałego wulkanicznego lodowca Eyjafjalalalalala (jak zwał tak zwał, to ten niegdyś słynnie "wybuchłwszy" islandzki wulkan), a raczej wolnospad z sopli pod dachem monopolowego, w jakimś wielkowiejskim islandzkim Zadjúpivjojgurze, gdzie, jak mawiają miejscowi, "Psydópammi scekajjöm".
Cóż, wcześniejsza część obrazka zajęła mi ok. 4 godziny, (to jak na mnie tempo światła) a samo niebo nad Islandią powstawało aż drugie tyle, aj tam, Bóg potrzebował całego dnia na stworzenie niebios, więc i tak byłem szybszy.
41.jpg
To już koniec przygód na Islandii, kolejny piękny wodospad ujrzał światło dzienne, ładne toto, choć gdzieś takie trochę sztuczne i posiadające zbyt "wyraziste" łączenia, by zagościło na ścianie, jak już wspomniałem to dość "geometryczny" obrazek, wszystkie odcięcia poszczególnych sekcji, jakby nożem cięte, ale właśnie dzięki temu układało się tak łatwo, generalnie bardzo przyjemna puzzlowa wycieczka w ładne miejsce.
A teraz popodziwiajmy sobie widoczek, rozsiadając się, na pochodzących z naszego ulubionego skandynawskiego sklepu, krzesełkach turystycznych o pięknej nazwie "HASTUR"...oj... Co to za dźwięki? Dlaczego tak nagle zrobiło się ciemno...?! :shock:
Ostatnio zmieniony 31 marca 2024, 10:13 przez Ciapciak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss

Post autor: Ciapciak »

Bul bul...
IMG_20240310_135349.jpg


Horyzont zdarzeń? :ugeek:
IMG_20240310_135359.jpg
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3553
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: aneta »

Całkiem fajny widoczek 😊 A opis jak zwykle top 😁
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5777
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: edorka »

Fajny widoczek i dla mnie też trochę sztuczny, chociaż raczej prawdziwy z racji serii, do której przynależy. Może lekko podkręcony.

Odnośnie tacek to ja od jakiegoś czasu wybieram się zakupić też szare, ale takie po 4zł - przeznaczone do jedynego słusznego celu. Dotrzeć tylko nie mogę, bo blisko mam. Jakieś 2,5km :roll: : samochodem nie opłaca się, bo więcej stania w korkach niż to warte, na piechotę trochę za daleko (+obejście sklepu i powrót daje już konkretny wynik), czekam na rower i może w tym tygodniu, jak się nie zepsuje nic to się uda.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Wojciech »

"Zew Ikei" . :lol:


edorka pisze: 14 marca 2024, 19:48 ...czekam na rower i może w tym tygodniu, jak się nie zepsuje nic to się uda.
Podjedź, to Ci naprawię. :D
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5777
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: edorka »

Wojciech pisze: 16 marca 2024, 18:19 "Zew Ikei" . :lol:


edorka pisze: 14 marca 2024, 19:48 ...czekam na rower i może w tym tygodniu, jak się nie zepsuje nic to się uda.
Podjedź, to Ci naprawię. :D
O super, rowerem najlepiej ;)
Astoreth
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 257
Rejestracja: 27 stycznia 2024, 11:10

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Astoreth »

Ale superaste te tacki :D
Wodospad tez niczego sobie :lol: Dobrze czasami posortować coś w sposób odprężający.
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Ciapciak »

aneta pisze: 14 marca 2024, 18:09 Całkiem fajny widoczek 😊 A opis jak zwykle top 😁
:oops:
edorka pisze: 14 marca 2024, 19:48 Fajny widoczek i dla mnie też trochę sztuczny, chociaż raczej prawdziwy z racji serii, do której przynależy. Może lekko podkręcony.

Odnośnie tacek to ja od jakiegoś czasu wybieram się zakupić też szare, ale takie po 4zł - przeznaczone do jedynego słusznego celu. Dotrzeć tylko nie mogę, bo blisko mam. Jakieś 2,5km :roll: : samochodem nie opłaca się, bo więcej stania w korkach niż to warte, na piechotę trochę za daleko (+obejście sklepu i powrót daje już konkretny wynik), czekam na rower i może w tym tygodniu, jak się nie zepsuje nic to się uda.
Póki co używam tylko niecnie popsutych w tym celu pudełek po puzzlach, z niższymi, przystrzyżonymi ściankami.
Masz na myśli te "TILLGÅNG"? (kurde, znów gdzieś ciemno się zrobiło :P ) Nie wiem czy pogodziłbym się z plastikowymi/drewnianymi/metalowymi tackami, minusem może być przesuwanie się puzzli i ogólna ciężkość plastiku.
Astoreth pisze: 17 marca 2024, 08:10 Ale superaste te tacki :D
Wodospad tez niczego sobie :lol: Dobrze czasami posortować coś w sposób odprężający.
Akurat to sortowanie było wyjątkowo szybkie, w zasadzie dla mnie każde sortowanie jest odprężające, chyba że w ogóle nie sortuje, w niektórych obrazkach nie ma to nawet sensu, wtedy się zazwyczaj wystarczająco nie odprężam. :P
Ostatnio zmieniony 17 marca 2024, 19:40 przez Ciapciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5777
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: edorka »

Tak, myślałam o tych tackach. Niekoniecznie chodzi o ładne i równe porozkładanie elementy ile o posortowanie. Ale musiałabym najpierw pomacać te tacki :lol: Aktualnie, oprócz z pudelek puzzlowych używam plastikowego koszyczka z przezroczystymi bokami oraz kwadratowych plastikowych opakowań po ferrero ;) . Te ostatnie lubię najbardziej :lol:
Awatar użytkownika
Tradi
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 132
Rejestracja: 20 lutego 2024, 03:04

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Tradi »

Czarujacy widoczek.
Zastanawiam sie od czego bym zaczela ukladanie.

Wszystkiego najpuzzlowszego z okazji urodzin.
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Ciapciak »

edorka pisze: 17 marca 2024, 15:55 Ale musiałabym najpierw pomacać te tacki (...)
(...) kwadratowych plastikowych opakowań po ferrero ;) . Te ostatnie lubię najbardziej :lol:
Dobrze, że towar macany nie należy do macanta. :P
A te z Ferrero nie są ciut małe?
Tradi pisze: 17 marca 2024, 17:12 Czarujacy widoczek.
Zastanawiam sie od czego bym zaczela ukladanie.

Wszystkiego najpuzzlowszego z okazji urodzin.
Dzięki za życzenia. ;)
Emerencja
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwietnia 2023, 21:18

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Emerencja »

Zarąbisty widoczek.
Ja też miałabym dylemat, od której strony dobrać się do niego.
Ode mnie również wszystkiego najpuzzlowszego z okazji urodzin, samych dobrych, pozytywnych puzzlowych doznań i wrażeń. ;)
Mondzia2023
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 210
Rejestracja: 10 listopada 2023, 18:01

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Mondzia2023 »

Widoczek zaczepisty ale faktycznie wygląda na lekko podrasowany :D
Z mojej strony również wszystkiego najlepszego z okazji urodzin🎂 życzę posiadania samych kompletnych zestawów puzzli. Aby wszystkie zawsze były w zestawie i nigdy nie ginęły :D
Awatar użytkownika
Ciapciak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 240
Rejestracja: 15 marca 2023, 19:59
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Ciapciak »

Dzięki piękne wszystkim za życzenia. ;)
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: Nisia »

To jeszcze ja! :lol: stówka! 🎊 :mrgreen:
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5106
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 41. Heye - Wodospad Seljalandsfoss (+Zew Ikei)

Post autor: jagabaga »

Ciapciak pisze: 14 marca 2024, 05:46 jak mawiają miejscowi, "Psydópammi scekajjöm"
Obrazek przyjemny, ale sztuczny (co już zostało "wytknięte" ;)) - raczej nie pretenduje do "mistrzostwa świata", za to opowieść - Level Master, a pisownia "powiedzonka miejscowych" (jw) WYMIATA! :lol: :lol:

Ode mnie również przyjmij (choć z opóźnieniem :oops:) najlepsze życzenia urodzinkowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: - niech Twojej mózgownicy chce się wymyślać ekstra teksty, a palcom je zapisywać :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciapciak”