Bin

Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Bin

Post autor: Canuck »

Tu będę umieszczał puzzle, które przez braki zamiast do galerii trafiły do śmietnika.

"Chamberlain's Charge", 1000, Mort Künstler z 1994, White Mountain Puzzles.

Drugi dzień lipca, 1863 roku. Drugi dzień walk pod Gettysburgiem; punkt zwrotny wojny secesyjnej i jej najkrwawsza bitwa. Trwają zacięte walki o "Little Round Top" (Mały Okrągły Szczyt). 20 Pułk Piechoty z Maine utrzymuje strategiczny punkt. Gdy kończy się amunicja, unioniści ruszają do walki na bagnety, razem z dowódcą, posiadaczem pięknych wąsów, płk Chamberlain'em, który otrzyma za swą odwagę najwyższe odznaczenie - Medal Honoru.

Nie tym razem. Konfederatom zostały trzy naboje i zdołali zrobić trzy dziury w tym pięknym obrazie Morta Künstlera.

Duże rozczarowanie. Liczyłem, że pierwszy zakup od Marivo nie zakończy się dziurawcem. Podobają mi się obrazy o tej tematyce. Może jeszcze kiedyś trafi się kolejny Künstler na allegro, u pewniejszego sprzedawcy.

Obrazek

Oryginalny (nieprzycięty) "Chamberlain's Charge".
https://www.mortkunstler.com/product_images/390_2.jpg

Chociaż epicka scena, piekielnie trudny do złożenia. Porzuciłem zwyczaj układania w ciemno. Za długo by trwało. Kształty dużo mniej zróżnicowane w porównaniu z wcześniejszymi WMP. I ten mdlący zapach... stęchlizna? Szybko się pozbyć.

https://www.youtube.com/watch?v=Jy6AOGRsR80
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1306
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Bin

Post autor: Dawid »

Jestem parę tygodni po lekturze Gettysburga Michaela Shaary i bez opisu poznałem scenę :)
Szkoda tych braków trochę. Mnie się póki co udało upolować 2 pudełka puzzli z tematami WS, ale jest jeszcze kilka perełek, na które chciałbym zapolować.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 11 pudełek / 6859 el.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3955
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Bin

Post autor: Vicky »

Myślę, że gdyby producent bardziej trzymał się oryginalnych barw, puzzle były by nieco łatwiejsze. Aczkolwiek w tego typu scenkach, nigdy nic nie wiadomo. Na obrazku puzzle mogą się prezentować przepięknie, a w rzeczywistości ich finalny wygląd rozczarowuje. Mam takie odczucie w stosunku do ostatnio ułożonego Bluebird.
Wątpię, żeby udało się w Polsce - poza Marivo i Kramem - dostać takie rarytasy. No i niestety trzeba liczyć się z różnymi "przygodami". ;)

Obrazek bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

Dawid pisze: 05 lutego 2020, 21:22 Jestem parę tygodni po lekturze Gettysburga Michaela Shaary i bez opisu poznałem scenę :)
Szkoda tych braków trochę. Mnie się póki co udało upolować 2 pudełka puzzli z tematami WS, ale jest jeszcze kilka perełek, na które chciałbym zapolować.
Cześć, Dawid. Miło, że kogoś jeszcze interesuje wojna secesyjna. Zdradź, co upolowałeś i jakie masz na oku. Może coś dorzucę. WMP to, moim zdaniem, najbardziej "amerykański" producent, można rzec "oldskulowy". Künstlera "Szarża Chamberlaina" to część serii. Inne;
"Model Partnership" (konfederaci), "Candlelight & Roses" (bal konfederatów), "With a Rebel Yell" (bitwa), "Magnolia Morning" (konfederaci)
"Oh, I Wish He Was One of Ours" (konfederaci), "Generals Brought to Tears" (konfederaci), "High Tide" (bitwa).

Buffalo też korzysta z prac Morta. Chociaż mniej podaje historycznych faktów.
"The Angle" (bitwa), "'Hero of Little Round Top" (bliźniaczy obraz "Chamberlain's Charge"), "Twilight in Gettysburg" (konfederaci), "Valor in Gray" (konfederaci), "Gettysburg Address" (Lincoln).



@ Vicky
Oryginalne barwy trudno skopiować. Zobacz na "Mona Lisę" u różnych producentów puzzli. Różnią się. A czy tu pomogłoby? Nie wiem. Kształty były rozmazane i zlewały się z tłem. Miałem w dłoni niebieski kawałek i nie wiedziałem, czy to tło, czy żołnierz, czy mgiełka na kamieniu.
Tak, ciężko o to. Dlatego ryzykowałem. Oby Kram nie zawiódł.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1306
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Bin

Post autor: Dawid »

Canuck pisze: 05 lutego 2020, 23:50
Dawid pisze: 05 lutego 2020, 21:22 Jestem parę tygodni po lekturze Gettysburga Michaela Shaary i bez opisu poznałem scenę :)
Szkoda tych braków trochę. Mnie się póki co udało upolować 2 pudełka puzzli z tematami WS, ale jest jeszcze kilka perełek, na które chciałbym zapolować.
Cześć, Dawid. Miło, że kogoś jeszcze interesuje wojna secesyjna. Zdradź, co upolowałeś i jakie masz na oku. Może coś dorzucę. WMP to, moim zdaniem, najbardziej "amerykański" producent, można rzec "oldskulowy". Künstlera "Szarża Chamberlaina" to część serii. Inne;
"Model Partnership" (konfederaci), "Candlelight & Roses" (bal konfederatów), "With a Rebel Yell" (bitwa), "Magnolia Morning" (konfederaci)
"Oh, I Wish He Was One of Ours" (konfederaci), "Generals Brought to Tears" (konfederaci), "High Tide" (bitwa).

Buffalo też korzysta z prac Morta. Chociaż mniej podaje historycznych faktów.
"The Angle" (bitwa), "'Hero of Little Round Top" (bliźniaczy obraz "Chamberlain's Charge"), "Twilight in Gettysburg" (konfederaci), "Valor in Gray" (konfederaci), "Gettysburg Address" (Lincoln).
Z tych, które wymieniłeś "Generals Brought to Tears" najbardziej przypadają mi do gustu, choć generalnie White Mountain, a zwłaszcza Buffalo są jakieś takie... zbyt amerykańskie. Mam wrażenie, że to kreskówka, a nie malowidło. Jakbym miał okazję kupić, to pewnie bym kupił, ale nie jest to must have.
Zdecydowanie bardziej podobają mi się puzzle o wojnie secesyjnej od FX Shmid (konkretnie od amerykańskiej gałęzi tej firmy).
Udało mi się póki co upolować generała Granta (niestety niekompletny, co trochę mnie zniechęca do ułożenia)
ObrazekIMG_3928 by Dawid M, on Flickr

Oraz generała Lee, z tym że on cały znajduje się u mojej koleżanki w USA, która coś się od dłuższego czasu nie może do domu wybrać ;)
Obrazek

Z tymi ostatnimi to śmiesznie trochę wyszło, bo były wystawione na ebayu za 20$, ale widziałem, że nie schodzą, więc napisałem do sprzedawcy, czy nie sprzeda mi ich za 5$. O dziwo się zgodził. Właściwie można powiedzieć, że wyżebrałem te puzzle :D
Jest jeszcze kilka innych z tej serii od FX Schmid i w sumie każdy chętnie bym przygarnął, ale łatwo raczej nie będzie, więc się nie nastawiam.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 11 pudełek / 6859 el.
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

To kwestia gustu. Ja przygarnąłbym wszystkie Kunstlery, zwłaszcza te ze scenami z południa.

Pięknie zjechał tamten sprzedawca z ceny. :) Oby było warto.
Pierwszy Kinkade!
Barum
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 154
Rejestracja: 06 września 2019, 20:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Bin

Post autor: Barum »

Szkoda tych braków 😐 I chociaż to nie moja tematyka, puzzle prezentują się świetnie.
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"Her Captain's Wistful Letter", 1000, Charles Wysocki, MB.

Jej kapitana tęskny list. On tęskni, ona tęskni, ja tęsknię za kompletnymi puzzlami. Zła passa trwa. Cztery dziury. Kolejne dobre puzzle do śmietnika.

Nietypowy Charles. Bardziej realistyczny. I ponury. Z jakiegoś powodu puzzle z jego obrazami od MB są ponure, a od Buffalo kolorowe. Nietypowy Charles, bo trudny do ułożenia; zieleń, ciemna zieleń i dużo brązu. Myślę, że nawet z patrzeniem na obrazek, nie byłoby łatwo. Pod koniec oczy szczypały - czy to brąz, czy ciemna zieleń?... Zdjęcie zrobione przy świetle dziennym trochę rozjaśniło mrok pokoju kapitanowej.

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3955
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Bin

Post autor: Vicky »

Podejrzewam, że w realu te puzzle prezentują się całkiem przyzwoicie, ale zdjęcie nie oddało pełni jakości tych barw.
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"Ford Classics", 1000, Lois B. Sutton, White Mountain Puzzles.

Z bólem wracam z nowym dziurawcem. Puzzle z licencją Forda, darowane, z jedną dziurą. Miał to być numer 13 w albumie. O autorze kolażu, Lois B. Sutton, wiem tyle że WMP często korzysta z jego prac. Komputerowo obrobione zdjęcia klasycznych wozów, zdrowo wymieszane. Motoryzacja to nie jest coś co mnie specjalnie interesuje, ale układało się dobrze. Stan - jak nowe, kształty różne i duże. Z drugiej strony - w ciemno układane - nie było łatwo. I przez jeden brak zmarnowałem czas.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 marca 2021, 22:25 przez Canuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5792
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bin

Post autor: edorka »

Ależ tego braku praktycznie nie widać!
Świetnie wyglądają te fordziki,
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1552
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bin

Post autor: Puzzabell »

Nie wyrzucaj!!!
Chętnie odkupię.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"Freshwater Fish of North America", 1000, Ford Flick (+Cobble Hill?), Cobble Hill.

Wrzesień miał być dobrym czasem na wędkowanie, ale traciłem tylko czas. Projekt Flicka Forda, amerykańskiego artysty; grafika, malarza i muzyka, którego największą pasją są oczywiście... ryby. W tym przypadku nie wiem, czy całość to jego robota, czy graficy od Cobble Hill kupili od niego trochę rysunków. Puzzle wizualnie fajne i jakościowo wysoka półka. Jednak... Chociaż kompletne, to dwa elementy były uszkodzone na tyle, że zostały dziury (po lewej). Parę innych kawałków było lekko obtartych. Czar puzzli używanych. Szkoda. W galerii mam puzzle z rybami od EuroGraphics, ale te Cobble Hill bardziej mi się podobały. :(

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Bin

Post autor: Berry »

Szkoda, że elementy były uszkodzone, rozumiem, że do reanimacji się nie nadawały? :( bardzo mi się podobają te tablice z Eurographics więc ta również
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

Berry pisze: 29 września 2020, 11:02 Szkoda, że elementy były uszkodzone, rozumiem, że do reanimacji się nie nadawały? :( bardzo mi się podobają te tablice z Eurographics więc ta również
Ludzie na forum potrafią dorabiać brakujące/uszkodzone elementy. Ja nie. Jeśli ktoś chciałby się w to bawić, możemy się dogadać. Jeszcze nie wylądowało w koszu. A puzzle faktycznie fajne.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"Paris", 1000, Eric Dowdle, Dowdle Folk Art.

Nie będzie wiosny w Paryżu. Brakowało dwóch elementów; jeden odnalazłem w worku odkurzacza, drugiego nie. Obrazek niezły, ale najtrudniejsze z puzzli Dowdle'a ułożonych do tej pory, dużo budynków i mikro-ludzików.

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"House of Seven Gables", 1000, Eric Dowdle, Dowdle Folk Art.

To było do przewidzenia. Poprzedni właściciel uprzejmie zaznaczył na pudełku, że jednego kawałka nie ma. Dodatkowo, dwóm wąskim w pasie grozi pęknięcie, a jeden cypelek oderwał się. Te ostatnie to mniejszy kłopot - ot, trzy części więcej, ale z dziurą po brakującym nic nie zrobię.
Puzzle odmienne od szeregowych "miejscowości Dowdle'a", wpisywały się w nadchodzący Halloween. Niestety. Już drugie dziurawe z serii.
Na minus - ciemne puzzle. Zbyt ciemne. Ciemniejsze w rzeczywistości, niż na zdjęciu. I trudne.
Obrazek

Ciekawostka. "Dom o Siedmiu Szczytach" istnieje naprawdę. Stoi w Salem, Massachusetts.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3955
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Bin

Post autor: Vicky »

Bardzo ładne. ;)
Awatar użytkownika
Malwina
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 461
Rejestracja: 05 stycznia 2016, 15:13
Lokalizacja: Poznań

Re: Bin

Post autor: Malwina »

Świetne, wg mnie brakuje właśnie takich ciemnych bardziej mrocznych puzzli na rynku. Na szczęście wyszło Diablo - Lord of terror :twisted:
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"Mabel the Stowaway", 1000, Charles Wysocki, MB.

Obrazek

Przygarnąłem kocią rodzinkę. Na pewien czas, aż kociaki podrosną. I jestem w kropce. Jeden kocurek jest zbyt słodki, żeby go oddać w obce ręce. Drugi zbyt tchórzliwy, aby zamieszkać z nowymi ludźmi. Ich matka jest dość stara, więc jej szanse na nowe życie są małe. Koty leżą na walizkach i się śmieją.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2021, 03:35 przez Canuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5339
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Bin

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Bardzo fajne wzory w tym koszu Ci się zebrały :)
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

Marcin S. Puzzler pisze: 16 grudnia 2021, 18:36 Bardzo fajne wzory w tym koszu Ci się zebrały :)
Niestety tak.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

"Imaginary Dragons", 1000, Eric Dowdle, Dowdle Folk Art

Następny dziurawy Dowdle. Ze sklepu z używanymi rzeczami, więc jasna sprawa. Każdy puzzlomaniak powinien kiedyś ułożyć ten bajkowy zamek. Na kompletny Neuschwanstein muszę jeszcze poczekać. Trudne puzzle, dużo zieleni. Szczegóły zdają się rozmywać w gęstwinie. Sa dwie wersje - Dowdle do wcześniejszego Neuschwanstein z rycerzami, dodał smoki i inne fantastyczne twory. Nie wiem, czy zamki na drugim planie to wymysł, czy istnieją naprawdę.

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3955
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Bin

Post autor: Vicky »

Po lewej to Schloss Lichtenstein. Motyw obecny również na puzzlach.
Pośrodku - wiadomo - Schloss Neuschwanstein. Taka Mekka wśród puzzli. ;)
Po prawej to chyba (?) Schloss Hohenschwangau. Możliwe, że się mylę, bo to byłby taki nietypowy widok z wieżyczkami. :shock:

To może na opakowaniu Puzzli Dowdle znajdzie się jakaś dodatkowa informacja?

A tak w ogóle, to super motyw. Nieco zakręcony, ale super! No i to kolejny nieklasyczny Neuschwanstein. :D
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Bin

Post autor: Berry »

Tą wersję tego sławnego zamku Neuschwanstein mogłabym ułożyć, podoba mi się ten bajkowy klimat. W końcu spełniłabym obowiązek puzzlomaniaka :lol:
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

@ Vicky.
Na pudełku tylko Neuschwanstein jest wymieniony. Natomiast na stronie producenta znalazłem legendę:
https://dowdlefolkart.com/products/imag ... ragons-500

Hohenschwangau podobno jest po lewej. BŁĄD. Na stówę miałeś rację - to jest Schloss Lichtenstein. Drugi, po prawej, Dowdle wziął z Budapesztu. Hulaszbastya (poprawna nazwa Halaszbastya).
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

No to JESZCZE RAZ Dowdle i Halloween. "All Hallow's Eve", 500, minus 2. Ktoś rzucił zły urok na tę markę.

Obrazek
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3955
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Bin

Post autor: Vicky »

Fajne. Szkoda, że braki psują trochę ogólny ogląd.
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

Vicky pisze: 02 listopada 2022, 13:55 Fajne. Szkoda, że braki psują trochę ogólny ogląd.
Średnie. Jaśniejsze od wcześniejszych Dowdleween, ale za dużo szczegółów jak na 500-tkę i sama kompozycja dość dziwna. Wolę puzzle Eric'a z konkretnymi miejscami.
Pierwszy Kinkade!
Awatar użytkownika
Canuck
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 266
Rejestracja: 02 listopada 2019, 06:44

Re: Bin

Post autor: Canuck »

Obrazek

Sugar Overload, Cobble Hill, 1000, autor - Cobble Hill. Podobne do tych z lodami, z 2020. Bez pomocy pudełka wydawały sie koszmarem. Jednak nie taki okazał sie diabeł straszny. Ale łakomy. Bies jakiś porwał żelatynę jeżynę.
Pierwszy Kinkade!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Canuck”