Master Pieces 1000 - Claire's Wings - Kinuko Y. Craft

Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Master Pieces 1000 - Claire's Wings - Kinuko Y. Craft

Post autor: Karyane »

Tak po prawdzie to szukałam na Amazonie "Forest Fairy" w większej elementacji niż 500... Po wpisaniu nazwiska autora wyszukało mi między innymi to cudo. No i nie mogłam się powstrzymać przed zakupem :D Zwłaszcza, że "Forest Fairy" była niedostępna... Skoro już i tak postanowiłam, że kupię puzzelki na Amazonie, to w końcu co za różnica, jedne czy drugie... :twisted:
I w ten oto pokrętny sposób zostałam właścicielką prześlicznych puzzli zamkniętych w pięknym metalowym pudełku wielkości A5 :D

Trochę za blada mi wyszła ta fotka, kolory są o wiele żywsze.
Obrazek

Zabrałam się za układanie w zeszły weekend, ale dopiero teraz miałam chwilę by pstryknąć fotkę. Okazało się, że są o wiele trudniejsze niż przypuszczałam patrząc na okładkę...
Na początek podzieliłam sobie na zielone i żółte, bo w sumie innych kolorów chyba nie ma. I zabrałam się za to łatwiejsze - czyli układanie wróżki. Ramka ułożyła się, że tak powiem, po drodze :D
Każdy puzzelek ma inny kształt i wielkość, obrazek na każdym z nich to jakieś mazaje o różnych odcieniach. Jak popatrzyłam na tą stertę puzzli o mniej więcej podobnych wzorkach, bez żadnych cech szczególnych, to mina mi zrzedła... Ale jak już zabrałam się za układanie nagle wszystko zrobiło się jakieś takie łatwe i nie miałam wielkich problemów z dopasowaniem kawałków. Każdy element ma swoje miejsce i za nic nie idzie go wcisnąć w inne. Do tego różnorodność kształtów, która początkowo mnie nieco przeraziła, okazała się dużą pomocą. Nie są jednak aż tak trudne jak mi się wydawało :)
Ułożenie wróżki i jej odbicia w wodzie zajęło mi dwa dni, te gałązki i kawałek tła - jeden dzień. Mam nadzieję że resztę tła ułożę w max dwa - trzy dni. Więc jak dobrze pójdzie to w weekend skończę :D Czyli mam mega ambitny plan :lol: Oby nic nie stanęło mi na przeszkodzie :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 września 2017, 16:12 przez Karyane, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Master Pieces 1000 - Claire's Wings - Kinuko Y. Craft

Post autor: mariareis »

Karyane pisze: Okazało się, że są o wiele trudniejsze niż przypuszczałam patrząc na okładkę...
Wiedziałam... :D
Śliczne pudełko, tylko dla niego warto było kupić (a puzzle jako gratis potraktować :lol:). Muszę powiedzieć, że kolory z pierwszego zdjęcia bardziej mi się podobają, te z następnego są za żółte - ale to pewnie wina aparatu i monitora - za dużo pośredników po drodze. Ciekawa jestem efektu końcowego.
Kształty szalone, ale takie lubię, łatwiej i ciekawiej się je układa, niż standard - dwie wypustki, dwa wgłębienia.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3525
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Master Pieces 1000 - Claire's Wings - Kinuko Y. Craft

Post autor: kallarepka »

Super! rzeczywiście pudełko jest śliczne.
Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Re: Master Pieces 1000 - Claire's Wings - Kinuko Y. Craft

Post autor: Karyane »

Jeśli chodzi o kolor, to faktycznie, na tym drugim zdjęciu trochę za bardzo intensywne wyszły a na pudełku za delikatne. W rzeczywistości jest coś pomiędzy :)

Kształty są super, świetnie się to układało. Chociaż trudno, bo większość to naprawdę tylko mazaje i odcienie. Swoją drogą styl malowania tego obrazka i tego poprzedniego Kinuko, który układałam są tak diametralnie różne, że można by podejrzewać że malowały je dwie różne osoby. Zaskoczyło mnie to bardzo.

Pudełko jest śliczne, muszę się zastanowić co w nim trzymać, na razie stoi na półce jako ozdoba :)

A puzzle skończyłam układać wczoraj :D Nie zrobiłam jednak fotek, bo miałam potem gości, a potem zrobiło się za ciemno ;) Jak znajdę chwilę czasu to podkleję i sfotografuję. Już mam wizję w którym miejscu na ścianie chcę by wisiały :D
Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Re: Master Pieces 1000 - Claire's Wings - Kinuko Y. Craft

Post autor: Karyane »

Zrobiłam fotki gotowego obrazka :)

Obrazek

I zbliżenie twarzy wróżki:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karyane”