Castorland

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Castorland

Post autor: Vicky »

Moja opinia na temat tego producenta jest jak najbardziej pochlebna.
Ich stosunkowo niska cena - wiadomo - daje do myślenia. Ale to nie od razu oznacza, że są to złe, czy gorsze od innych Puzzle. Pewnie mają swoje plusy i minusy - zresztą jak każde! Na plus na pewno duża różnorodność tematyki. Nie śledzę ich oferty non stop, ale nawet te 15 lat temu, jak i teraz wciąz widać, że jest tego sporo do wyboru. Choć oczywiście to też zależy, co kto lubi. Są bobaski, zwierzaczki, bajkowe postacie, krajobrazy, statki, miasta, i trochę takich podkoloryzowanych pseudo artystycznych akwareli (obrazów). Mnie ten wybór zawsze zadowalał, a obecnie jest tego pewnie z ponad 200 różnych układanek na rynku. Co do jakości samego obrazka nigdy nie wybrzydzałem. Ładne, kolorowe, z dobrym kontrastem. Pudełko też solidne i jest zadowalającym przykładem. Wielkość elementów różna - a standard samego obrazka to 46x68 cm. Ale coraz więcej jest wielkoformatowych obrazków o podwójnej wielkości, a nawet potrójnej (4000 elementów).
Łączenia... No cóż, nie będę zaprzeczał, i nie napiszę że ich nie widać. Jednak wszystko zależy od "perspektywy", bo na ścianie kilka z nich powiesiłem i prezentują/prezentowały się całkiem OK. Jak ktoś chce się czepiać to zawsze znajdzie wady. Z drugiej strony lekkie luzy między częściami są nawet ułatwieniem, gdy się człowiek pomyli. Nie trzeba na siłę ich rozdzielać. Kilka, kilkanaście klocków da się też śmiało podnieść i przenieść, choć pewnie nie ryzykowałbym z większą ilością, bojąc się, że coś się rozwali.
Poza tym kiedyś z ogromnym zdziwieniem stwierdziłem, że firma Castorland jest szalenie popularna u naszych sąsiadów - w Rosji! Produkują tam nawet unikalne wzory - typowo pod ich własny rynek. Można się śmiać, że to tylko eksport do "Ruskich", ale założę się, że obroty z tej sprzedaży zapewniają godziwy handel :D
Osobiście Castorland cenię sobie wyżej niż Trefl. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia do marki, bo obie firmy prezentują moim zdaniem całkiem zbliżony poziom.
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Castorland

Post autor: herma »

Przyjemnie się te puzzle układa i coś mi się widzi że tylko już ta firma będzie u mnie gościć. Naprawdę przyjemnie się ich puzzle układa. Na początku trochę ciężko było się do kształtu przyzwyczaić, ale teraz to już nie jest problem. No i jeszcze spory wybór obrazków sprawia, że chce się je kupować.
Benuś
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1
Rejestracja: 03 czerwca 2016, 12:32

Re: Castorland

Post autor: Benuś »

Bardzo fajne puzzle. Świetnie się je układa. Mają bardzo duży wybór w swoim sklepie internetowym. Układam puzzle tej firmy od niedawna i jestem bardzo zadowolony.
Eda
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 32
Rejestracja: 11 stycznia 2016, 16:26

Re: Castorland

Post autor: Eda »

Lubię firmę za część fajnych obrazków za przyzwoitą cenę.
Niestety, kiepsko się czasem układają i są bardzo sypkie przy podnoszeniu. Acz póki co wolę kupić sobie 3 opakowania casto niz jedno rev xd
jednak obrazki w moim typie z casto już się kończą i będę musiała chyba nadwyrężać portfel
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Castorland

Post autor: Bimbosz »

Jeżeli chodzi o firmę Castorland uważam, że jest jak najbardziej CENA=JAKOŚĆ, cena niska, to i jakościowo nie są super, ale stosunkowo jakość do ceny są super. Obrazki nie są brzydkie, cena bardzo niska, duża dostępność. Układa się je gorzej, z racji małej różnorodności połączeń .. potwierdzam ze są bardzo sypkie, nie trzymają się zwięźle, często trafia się zagwozdka "czy on tu na pewno pasuje" bo niby pasuje, ale okazuje się ze to nie jego miejsce..
Generalne polecam! jednak jak ktoś miał styczność i układał kilka sztuk czy czasu lepsze puzzle, układając później castorlanda jest małe rozczarowanie.
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2515
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Castorland

Post autor: ira »

Kilkanaście lat temu kupowałam kilka razy wysyłkowo po 4 pudełka (piąte gratis). Wtedy naprawdę byłam zadowolona z tych puzzli: tanie, dobre jakościowo i fajna oferta obrazków. Ale wydaje mi się, że zmienił się główny grafik w firmie bo obrazki w większości zrobiły się kiczowate. Już ich nie kupuję, czasem mi się trafią jakieś z tej firmy jak kupuję cały zestaw na allegro używanych, ale raczej unikam castorlanda.
trzeszczalka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:37

Re: Castorland

Post autor: trzeszczalka »

Mam sporo puzzli tej firmy i generalnie jestem zadowolona, cena jest przystępna i jakość też, wydaje mi się, że kiedyś mieli fajniejsze wzory, obecnie niektóre są mocno przejaskrawione kolorystycznie i obrazki są przez to takie sztuczne, no i jeszcze wielkość elementów czasem taka dziwna... ale generalnie plusy przeważają nad minusami ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Castorland

Post autor: Vicky »

Castorland na jesień znów serwuje promocję!!!. Niewielka, ale zawsze coś. Trzeba kupić za stówę i ma się jedne puzzle gratis. Albo za trochę ponad półtorej stówy i ma się puzzle gratis, plus paczkę do domu za darmo! :D
Z tego co się orientuje promocja ma trwać do końca roku, a gratisy wybiera się spośród 500/1000/1500 elementów. Do tego pojawiło się dużo nowości w katalogu i tylko szkoda, że wydawnictwo winduje w górę cenę mniejszych "pięćsetek". Trochę robi to dysproporcję w wartości poszczególnych poziomów trudności i sprawia, że bardziej opłaca się brać coś "konkretnego", niż puzzle "na pół dnia" :shock:
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Castorland

Post autor: elmirka »

Obecnie układam:
Obrazek

Puzzle są dość cienkie, ale mimo to, lub może dzięki temu, nie rozwarstwiają się jak źle się dopasuje. Nie zauważyłam dużych luzów między elementami, a kształty są na tyle różne, że nie da się pomylić miejsca. Obrazek jest ostry, łatwo się układa po wzorze. Są w miarę matowe, więc światło nie odbija się bardzo mocno, ale są gładkie, brakuje mi faktury na nich :)
KingaPuzzles
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 11 czerwca 2017, 21:32

Re: Castorland

Post autor: KingaPuzzles »

Ja osobiście uwielbiam puzzle z tej firmy.Obrazki są dosyć ostre,puzzle tanie i przyjemne w układaniu.Nie ma też za dużych luzów pomiędzy puzzlami.Ale to zależy od gustu.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2846
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Castorland

Post autor: Ann999 »

Ostatnio śledzę na flickr grupę układaczy dużych puzzli, 3k+ i tam pieją z zachwytu nad Castorlandem. Okazuje się że ta marka jest bardzo ceniona za granica za jakość i wzornictwo. Trochę chyba tak jest że u nas się narzeka na zasadzie "gorsze bo polskie" a nie ma powodu.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
djescape
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 24
Rejestracja: 27 września 2017, 16:45
Lokalizacja: Limanowa

Re: Castorland

Post autor: djescape »

I ja dołożę w temacie swoje trzy grosze, mam w sumie porównanie tylko do Trefla i tutaj Castroland może nie biję na głowę, ale jest kilka kroków do przodu pod względęm jakości puzzli. Są mniejsze, ale obrazki dobrze wydrukowane, na lepszej jakości materiale. Puzzle z Trefla moim zdaniem są bardziej delikatne. Szkoda tylko że Castroland nie ma w ofercie większych puzzli jak 4000.
Awatar użytkownika
Piotrkop
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 124
Rejestracja: 15 września 2017, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Castorland

Post autor: Piotrkop »

Właśnie w ostatnich dniach w kilku wątkach na forum pojawiły się peany na cześć Castorlandu. Chyba będę musiał się przełamać i coś od nich ułożyć, bo dotychczas utwierdzałem się w opinii, że szału nie ma. Jeżeli 2000 el. rozbija się na dwa worki i nie gwarantuje równej krawędzi ramki, to moim zdaniem nie świadczy to najlepiej o producencie. Ale może mi się przewartościuje spojrzenie jak trafię na trefne Trefle ;)
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Castorland

Post autor: chrumcia91 »

Miałam przyjemnosć układać 1500 i 2000 i na prawde bylam zachwycona...1500 na poczatku srednio bo puzzelki bardzo małe, 2000 juz wieksze, ale na prawde super
Agata_B
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 76
Rejestracja: 18 czerwca 2017, 11:52

Re: Castorland

Post autor: Agata_B »

Ja jestem początkującym puzzloukładaczem, doświadczenie zbieram na razie w 1000 i 500. I w tej kategorii pod względem jakości Castorland bije Trefla na głowę, a cena niemal taka sam ;)
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Castorland

Post autor: herma »

Cena puzzli tej firmy jest dosyć przystepna dzieki czemu chetniej się je kupuje. :D Ja jak mam kupic 1000 elementow firmy trefl gdzie w auchan kosztuja 25zl o ile dobrze pamietam to wole kupic 1000 z castorland u sb w ksiegarni na stronie internetowej tej ksiegarni z dostawa do niej i zapłacić 18zl . Wieksza oszczędność, a produkt również polski .
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Castorland

Post autor: grojec1 »

Witam,
Ułożyłem dwa 1000 elementowe obrazki z firmy Castorland, oba widoczne w moim albumie.
Nie wiem jak jest u innych producentów, nie mam porównania ale w przypadku tych dwóch
motywów przeniesienie choćby małego, ułożonego na boku fragmentu było trudne, puzzle słabo trzymały.
Przeniesienie a raczej przesunięcie całego obrazka też nie było łatwe.
Natomiast wykrojnik jest dobry, elementy "wyraźnie" do siebie pasują. Grafika ładna. Żadnych ilościowych
braków. Żadnych rozwarstwień. Pudełko w wyraźnym zdjęciem całego obrazka, pomagającym przy układaniu.
No a ceny to plus największy.
Pozdrawiam.
Emilia
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 07 listopada 2017, 00:09

Re: Castorland

Post autor: Emilia »

https://www.castorland.pl/pl/puzzle/b-060382?page=1

Dlaczego tylko 600 elementów?! Przecież to obowiązkowo powinno pojawić się w ich największej elementacji.
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Castorland

Post autor: D4MON »

łatwiej znaleźć klienta ;) ale zgadzam się w 4k byłoby epickie :)
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Castorland

Post autor: keto81 »

Piękne mają obrazy w tej kategorii 600 elementów. Dla mnie szkoda, że nie 1000 tak jak trefl, byłoby idealnie.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
aer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 416
Rejestracja: 17 lipca 2017, 02:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Castorland

Post autor: aer »

O kurczę, nie widziałam tego wcześniej. No ale to są kurczę asy :lol: obraz który ma w naturze (jeśli wierzyć wikipedii) 426 × 987 cm wcisnąć na 30 x 68, na pewno wiele widać na takiej miniaturce. Już na 1000 byłoby lepiej ale 600 to lekka przesada jak dla mnie ;P
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Castorland

Post autor: Hojny7 »

Emilia pisze: 26 stycznia 2018, 00:09 https://www.castorland.pl/pl/puzzle/b-060382?page=1

Dlaczego tylko 600 elementów?! Przecież to obowiązkowo powinno pojawić się w ich największej elementacji.
Takie się lepiej sprzeda, gdyby zrobili panoramę jak heye swoje 6.000 to był by kosmos :)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Castorland

Post autor: Cyber Killer »

A, takie pierniczenie moim zdaniem. Na 600 jeszcze jest co poukładać przez parę godzin, a jak Trefl puścił bardzo ładne obrazki tylko w 300 elementów? Ja wolę 600 niż 300, ale też pamiętam jak jeszcze stosunkowo niedawno, zanim ułożyłem pierwszy raz 1k, wydawało mi się że powyżej 500 nie da się ogarnąć puzzli. Pewnie tak ma większość ludzi i nie kupi z przypadku nic większego, no a taki jest target wszystkich producentów. Tzn kupujący z przypadku, bo obrazek akurat wpadł w oko.

Dlatego też pudełka są niezmiennie wielkie, a elementacje małe.

Może gdybyśmy jakąś akcję społeczną zrobili, żeby pokazać ludziom, że nie ma co się bać 1-2k to i za tym po kilku latach producenci by poszli?
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
aer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 416
Rejestracja: 17 lipca 2017, 02:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Castorland

Post autor: aer »

Akurat właśnie 1000 to najpopularniejsza ilość elementów w puzzlach dla dorosłych. Po prostu dość kuriozalny jest wg mnie wybór przez Castora akurat tego konkretnego obrazu na małą elementację. Jeśli chcieli wypuścić coś z malarstwa to jest mnóstwo obrazów które dobrze będą się prezentowały także w małym formacie a niekoniecznie monumentalne sceny bitewne.
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Castorland

Post autor: grojec1 »

"Grunwald" na 600 częściach, słaby pomysł. Natomiast pozostałe sześćsetki bardzo ładne.
Moja 5-cio letnia Wnuczka już jedne układa !
Awatar użytkownika
halusta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 281
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:30
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Castorland

Post autor: halusta »

grojec1 pisze: 02 lutego 2018, 22:42 "Grunwald" na 600 częściach, słaby pomysł. Natomiast pozostałe sześćsetki bardzo ładne.
Moja 5-cio letnia Wnuczka już jedne układa !
Ha! A do Nas właśnie Grunwald dotarł i sprawdzimy jak się będą prezentować :) Maciek na pudle dopatrzył się skrzydeł husarskich :lol:
Awatar użytkownika
Pawel
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 94
Rejestracja: 28 stycznia 2018, 23:01

Re: Castorland

Post autor: Pawel »

Większość moich puzzli to właśnie Castorland. Wzory mają ciekawe, kolory wyraziste, a cenowo są jedne z najtańszych.
Jedynym mankamentem może być (jak niektórzy wspominali) trudność w przeniesieniu lub odwróceniu obrazu po ułożeniu. Ja sobie radzę w ten sposób, że zsuwam ułożone puzzle między 2 płyty hdf i szybko odwracam, a później sklejam spód taśmą. Zresztą o tym moim sposobie już pisałem w innym temacie.
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Castorland

Post autor: herma »

u mnie trochę trwało zanim się przekonałam do puzzli firmy Castorland. Ale po ułożeniu 1000 elementów pokochałam puzzle tej firmy. Spasowanie może i mają kiepskie, ale przyjemnie się je układa. Im trudniejszy wzór tym większa satysfakcja po ukończeniu układania. I ich cena tez jest bardzo zachęcająca do ich kupna. Akurat tak się składa, że w moim mieście jest księgarnia w której kupuje owe puzzle.
puzzlerat
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2024, 22:41

Re: Castorland

Post autor: puzzlerat »

Moje pierwsze 1000 elementów (w zeszłe wakacje) były Castorlanda. Lubię układać widoki, więc wybrałam Dolinę Gąsieincową. Bardzo przyjemne puzzle. potem poszedł jeszcze jeden tysiąc Castora (obraz Romantic Walk In Paris) i 4000 Majesty of the Mountains. Bardzo sympatyczne układanki. Potem przeskoczyłam na trefla, bo zależało mi na konkretnych widoczkach i w tym roku z wielką ulgą wróciłam do Castora ;) . Ułożyłam widoczek 2000 Autumn in Bavaria. Zaskoczyła mnie jakość nadruku i ostrość obrazu. (widać pojedyncze źdźbła trawy i listki - żyleta :D ). To była czysta przyjemność układania.
Teraz dodam jednak łyżkę dziegciu. Zaczęłam Castora Autumn in Zion Park USA 3000. Pal sześć maleńkie elementy, jakość nadruku fatalna :evil: , no ale jak się zaczęło, to trzeba skończyć :mrgreen:
W Castorlandach podoba mi się: jakość wykonania puzzli, fajne wzory, cena i to, że dopasowując linię puzzli, tworzą one falę bez ząbków czy skoków. W Treflach trafiłam na ten problem i był on niemiłym zaskoczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”