Trefl

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
failsafe.db
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 201
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: Trefl

Post autor: failsafe.db »

Hejka,

poczytuję to forum od czasu do czasu - zwykle jest pomocne przy wyborze, więc pomyślałem, że i ja zostawię swoje trzy grosze ;-).

Co do Trefla - mam jedne puzzle tego producenta, 1000e z motywem Mostu Świętego Anioła.

Obrazek

Puzzle są opisane jako premium, ale moim zdaniem są dość liche. Słaba jest przede wszystkim rozdzielczość zdjęcia. Osobiście nie lubię układać mydełek, czyli elementów tak rozmytych, że nie wiem co oglądam. Taki jest właśnie ten Trefl. Przyznam bez bicia - nie ułożyłem do końca, stwierdziłem, że szkoda życia ;-). Na ten moment unikam tej firmy, jednak nie wykluczam, że może słabo trafiłem? A może po prostu za wysoko zawieszona poprzeczka?
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Trefl

Post autor: Aśka300 »

Odpowiadam trochę mojemu przedmówcy, a trochę dlatego, że puzzle, które obecnie układam zainspirowały mnie do tego wywodu. Mam sentyment do Trefla z powodu, że pierwsze puzzle (kaczor Donald z wędką i Kubuś Puchatek, Drzewo na tle kolorowego nieba) dostałam kiedy byłam i wyszłam ze szpitala w 1992 r. Mam też sentyment z tego względu, że zanim trafiłam na forum, układałam głównie Trefla. Ale... Nie rozumiem kilku spraw: firma z tradycjami, która zaczynała w garażu, mieli sporo trudności, ale i sporo szczęścia (podlinkuję artykuły na ten temat). Stali się wiodącymi producentami w Europie, dorobili się niezłej kasy... Układam obecnie Przyprawy, 1000 elementów. Są to nowe puzzle, pudełko przepiękne z napisem "Premium Quality". Niestety nie są premium. Do tej pory jakość Trefla mnie zadowalała, nie miałam z tym problemu, niestety te ostatnie puzzle, są tak luźne, że miejscami widać podłoże, puzzle nie są dobrze wykrojone - nie muszą być na rzepy, ale powinny klikać, a nie zawieszać się, puzzel powinien pasować jeden do drugiego. Wybaczę. Obrazek jest cudny i ogólnie lubię układać Trefla :lol: Zastanawiam się jednak nad tym jak oni te puzzle robią w tej chwili. Bowiem wiele razy czytałam wasze skargi, sama się nie skarżąc. Były skargi na serie z Biedronki, na pojedyńcze wzory z katalogu, itp. Ja jednak dochodzę do wniosku, że jest kilka czynników:
1. Epidemia i mniej kadry, szybciej i niedokładnej robią.
2. Takie "kwiatki" to tu to tam powstają z powodu tego, że maszyny obsługuje właśnie ktoś zmęczony, ktoś komu się nie chce, ktoś pod wpływem :lol: itp., i tak się udało.
3. Pewne partie towaru dla sklepów internetowych, które sprzedają nawet w pandemii o wiele taniej niż oficjalna strona Trefla, są specjalnie robione gorzej, bo taniej są sprzedawane.. Możliwe, że to Premium Quality z poziomem Premium Quality jest robione dla angielskich butików...
Jest bardzo dużo możliwości. Jednak zauważyłam ostatnio, że to jest loteria - na przykład Pamiętnik podróżnika/Praga, jedyny egzemplarz z Biedronki, jaki do tej pory układałam, był w porównaniu z obecnie układanym przeze mnie obrazkiem jak 10 do 1. I byłam bardzo zadowolona z jakości. Więc tak naprawdę nie wiem od czego zależy ten mętlik...
Jedno wiem na pewno. Dawniej narzekano, że puzzle Trefl w elementacji 1000 są jak na rzepy, byli i zwolennicy i przeciwnicy. Ale wtedy jakość ich była o wielkie niebo lepsza niż obecnie. Ostatniego tak dobrze spasowanego tysiączka kupiłam w 2014 roku (w 2015 i 2016 nie kupowałam wcale więc nie mam porównania). Przypomniałam sobie, że Zachód słońca w Bangkoku 3k (z 2016 roku, kupiony w styczniu 2017) miał tak idealnie spasowane niebo.(resztę nie).
Z Treflem wiele osób ma miłe wspomnienia i sądzę, że dla dobrego imienia pan Wierzbicki powinien dbać o to, żeby do jego produktów nikt się nie przyczepił.


http://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/62/ ... i-pasjonat

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pr ... 64073.html
Belfegor1991
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 103
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 12:52

Re: Trefl

Post autor: Belfegor1991 »

Czy ktoś wie coś na temat Trefl Prime?
Awatar użytkownika
Berry
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 668
Rejestracja: 08 listopada 2018, 20:24

Re: Trefl

Post autor: Berry »

Belfegor1991 pisze: 22 lutego 2022, 17:28 Czy ktoś wie coś na temat Trefl Prime?
Nic mi o tym nie wiadomo ale zaintrygowana jestem bardzo :o Jest jeszcze jeden filmik promocyjny i jak patrzę na zbliżenia to trochę mi przypominają softclicki z Ravensburgera albo mi się tylko wydaje :roll:
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trefl

Post autor: relestat »

Na stronie Trefla mają katalog Prime 2022. Pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie.

https://trefl-magento-prod.s3.eu-centra ... 022_SS.pdf
Belfegor1991
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 103
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 12:52

Re: Trefl

Post autor: Belfegor1991 »

relestat pisze: 23 lutego 2022, 00:27 Na stronie Trefla mają katalog Prime 2022. Pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie.

https://trefl-magento-prod.s3.eu-centra ... 022_SS.pdf
Z obietnic wynika, że poprawią wszystko co mi przeszkadzało w ich puzzlach :D
Lamela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 242
Rejestracja: 14 stycznia 2021, 21:02
Lokalizacja: Wrocław / Lubań

Re: Trefl

Post autor: Lamela »

Mogliby w swoich zwykłych zestawach trochę bardziej się przykładać jak w przypadku bluebird - one są trochę lepsze od standardowych.
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trefl

Post autor: relestat »

Na stronie Trefla pojawiły się puzzle z serii Prime. Cena konkretna, 50 pln za tysiączek. Wzory takie sobie.
Belfegor1991
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 103
Rejestracja: 20 stycznia 2022, 12:52

Re: Trefl

Post autor: Belfegor1991 »

relestat pisze: 22 marca 2022, 01:24 Na stronie Trefla pojawiły się puzzle z serii Prime. Cena konkretna, 50 pln za tysiączek. Wzory takie sobie.
Rzeczywiście, wzory takie sobie... jedynie te z jogą by uszły gdyby nie było tam kotów. Jestem psiarą i denerwuje mnie to wciskanie wszędzie kotów.
Bez hejtu proszę :D Wiem, że są tam też wzory tylko z psami ale nie o tych mówię :D
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: Trefl

Post autor: przemyslow »

Przeglądając Allegro natknąlem się na puzzle Trefl z kolekcji Pierre Belvedere - wiecie, z czym to się je? Na stronie Trefla nic nie ma, w katalogu też nie. To jakaś linia przeznaczona na niepolski rynek? Ciekawi mnie :)
aneta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3541
Rejestracja: 05 lutego 2018, 19:45

Re: Trefl

Post autor: aneta »

przemyslow pisze: 11 czerwca 2023, 22:03 Przeglądając Allegro natknąlem się na puzzle Trefl z kolekcji Pierre Belvedere - wiecie, z czym to się je? Na stronie Trefla nic nie ma, w katalogu też nie. To jakaś linia przeznaczona na niepolski rynek? Ciekawi mnie :)
Ło paaaaanie, ale się pan późno na nie natknął :D

Tak, to Trefle przeznaczone na rynek kanadyjski. Vicky układał ich sporo, jak wrzucisz „Belvedere” w lupkę, to powinno wyskoczyć :) Ja też jedne układałam, z jakością było wszystko w porządku :) Jakimś dziwnym trafem ten jeden sklep (bodajże z Gdanska, w każdym razie z Trojmiasta) wystawił wiele wzorów Belvedere, a poza tym są w PL nie do dostania (poza pojedynczymi wzorami, np taki czerwony obrazek ze świątecznymi drzwiami, który rzucili do któregoś z marketów).
Awatar użytkownika
przemyslow
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2021, 07:01

Re: Trefl

Post autor: przemyslow »

Dzięki za odpowiedz :))) To stąd wzory związane z Toronto i Vancouver :]
Awatar użytkownika
Adelajda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 692
Rejestracja: 10 stycznia 2019, 14:07

Re: Trefl

Post autor: Adelajda »

Ja kupowałam tutaj :) https://allegro.pl/oferta/trefl-puzzle- ... 1311481609 i też już jedne ułożyłam. Tutaj "recenzja" z układania :) https://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?t=16834
Rok 2019 : 30 obrazów/ 33.500 elementów
Rok 2020 : 24 obrazy /30.000 elementów
Rok 2021 : 35 obrazów /41.750 elementów
Rok 2022 : 34 obrazy /46.000 elementów
Rok 2023 : 55 obrazów /63.500 elementów
Rok 2024 : 11 obrazy/14.500 elementów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”